Covid-19 Cepiva

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Menda je to posledica odziva imunskega sistema na spike protein. Virus ga ima na konicah, cepiva pa dajo cloveskim celicam nalogo, da ga kreirajo.
Torej imaš potem enako možnost, da fašeš strdke če fašeš covid, al pa cepivo? Kaj prav tvoj YT vir? Je pa res, da ko je blo treba sejat strah so bli strdki problem, ko je sreba nardit EPP cepljenju pa kar naenkrat ni.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Kaj je obema skupnega? Spike protein.

Sem kje rekel, da strdki pri cepljenju niso problem?
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Dejva razširit zadevo, pa rečt, da je blo celotno delovanje vodilnih v zadnjem letu in pol katastrofalno, od komunikacije z javnostjo dalje. Pa če sem maske zunaj še nekak zastopil kot paničen ukrep, ko upaš da bo kaj prijelo pa ne prime nič, tegale siljenja z Astro Zeneco od danes dalje nikakor ne zastopim. Ampak še kar terajo, očitno.
Kaj želijo doseči - 80 000 dobavljenih in neporabljenih odmerkov čimprej porabiti. To želijo doseči.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Ko bo AZ zmanjkalo in dobave nemogoče, bodo pa s čim drugim cepili drugo dozo. Najverjetneje Sputnik ali Janssen, ker imata isti princip delovanja.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Ja, prisoten je strah in se ljudje ne prijavljajo. Žal naši ne zastopijo tega psihološkega pojava.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Naši "strokovnjaki" na vladi, so glede gostinstva in turizma uvedli strategijo PCT.

Nekdo, kateri opravlja storitveno/trgovinsko dejavnost, mu HAT velja 7 dni, če hoče na malico v gostilno pa samo 2 dni.

Da ne omenjam blesarije z poslovnimi strankami, kajti njih se kot kaže virus izogiba.
In koneckoncev, kaj brani nekemu Janezu Novaku, da "zlorabi" nek xy S.P., da lahko poje malico/kosilo/spije pivo v lokalu?

Potem se ti zgodi še forciranje za cepljenje z AZ, katere dobave v prihodnosti so zelo nezanesljive in vprašljive, potem se pa čudijo nekateri, da narod ne jebe ukrepov 5c.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.202
5.584
113
Čak, ali ni bilo rečeno, da je najbolj optimalno, da dobiš drugi odmerek po 4 tednih?
Za AZ je drugi odmerek optimalno med 9 in 14 tednom po prvem.




Ste del tretje faze kliničnega preizkušanja v živo.
Ki bi trajala do 2023.
Potem bodo pogledali rezultate.



:bonk:
Ta bo morala na drugi odmerek :evil: ?
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Verjetno res. Janssen je ze na spisku odstrela pri nekaterih dezavah, Sputnik pa se tam ni. Medtem pa porabljajo zaloge AZ za prve doze, namesto, da bi jih za druge doze uporabili.
Ja da se jih čim več cepi s prvo dozo. Drugo boš dobil tam avgusta ,septembra-ko bo korona spet in. Do takrat pa vikend dopust v slo ali pa plačevat testiranje .
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.124
54
48
122
Vidim, da so koncno usklajeni med sabo...
Iz intervjuja s Kacotom:
Cepljenje z AstraZeneco se nadaljuje. Slišali smo dr. Beovićevo, ki meni, da bi bilo morda smiselno počakati, da se cepijo tisti, ki morajo dobiti drugi odmerek, in končati zgodbo …

Poglejte, gospa Beović vodi posvetovalno skupino. Ta skupina se mora formalno sestati, če se bodo tako dogovorili, bodo to sporočili tudi vladi. Sam tega predloga ne poznam, pa sedim na vseh sejah vlade.
 
  • Haha
Reactions: jonny77 in AndY1

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Hudiča. Kdo bi bi mislil? A pred tremi meseci, ko so govorili, da mora bit druga doza z istim cepivom pa tega niso vedeli?
Ne boš verjel (ker se vedno glupiraš ko majmun, ampak to je že druga zgodba), so pomislili. Evo, kaj je napisal johan_blond:
Če pustimo @AndY1 ob strani. Stroka je trenutno zelo proti mešanju cepiv. Glavni razlog je to da se po nepotrebnem vnaša še dodatno spremenljivko v sistem beleženja strankih učinkov. Npr cepiš najprej s cepivom A in drugi odmerek s cepivom B in se pojavi stranski učinek. Ali je ta stranski učnek aktivaciaj stranskega učinka cepiva A (ki se je polno izrazilo šele pri drugem odmerku), ali je to stranski učinek cepiva B, ali se sta stranski učinek pojavi samo ob kombinaciji A in B (in se ne bi pojavil, če bi imel dvakrat cepivo A ali dvakrat cepivo B).

Ko bodo podatki o stranskih učinkih posameznih cepiv zbrani, pa se bo šlo v preučevanje kombinacij ali ni celo boljše da imaš prvi in drugi odmerek z različnimi cepivi (dejansko so izvajali študijo s AZ in Sputnikom V). In bodo lahko jeseni priporočila povsem druga.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Torej kaj narediti če me slučajno pokličejo na cepljenje in na koncu vidiš da te bodo z AZ? Odkloniš in padeš na konec vrste?
Vsaj v Ljubljani v SMS-u piše, katero cepivo boš fasal. Če je AZ, pač odpoveš cepljenje, ker da ne utegneš. Čez kak dan te bodo ponovno klicali, po možnosti z drugim cepivom.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Kakor gledaš, meni osebno skoraj bolj potegnejo vektorska cepiva kljub več stranskih učinkov. Je zagotovo bolj preverjena stvar kot mrna cepiva.