Covid-19 Cepiva

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Moj argument sem ti povedal, sam ga ne zastopiš. Tko da jih ni meni zmanjkalo.
Seveda ti jih je. Zato pa spet tvoje obicajno nakladanje.

Zakaj potem delamo razliko med cepljenim pozitivno okuzenim in necepljenim pozitivno okuzenim? Zakaj se lahko cepljeni pozitivno okuzeni mirno giblje med splosno populacijo, gre v trgovino, sluzbo?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.557
8.910
113
Zadnjič sem te ujel na nakladanju, da ne napišem laganju, pa je bla samo tišina. Tako da ne ti meni od nakladanja.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.557
8.910
113
Seveda ti jih je. Zato pa spet tvoje obicajno nakladanje.

Zakaj potem delamo razliko med cepljenim pozitivno okuzenim in necepljenim pozitivno okuzenim? Zakaj se lahko cepljeni pozitivno okuzeni mirno giblje med splosno populacijo, gre v trgovino, sluzbo?
Ker je dosti več možnosti, da bo pozitiven necepljen zbolel.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Zakaj ti je pa tok mar za vse to? Ker se ne zelis cepiti in ker nisi se prebolel?
Zato ker se se dela take razlike v pravicah med cepljenenimi in cepljenimi, v bistvu je pa med njimi edina razlika, da cepljeni preboleva Covid lazje, pa se to ni nujno.
Kuzi pa okoli sebe druge prav tako kot necepljeni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Preprosto. Za cepljene veljajo enake omejitve kot za necepljene glede na barvo v kateri smo.
 
19. jul 2007
2.765
1.495
113
Zakaj potem delamo razliko med cepljenim pozitivno okuzenim in necepljenim pozitivno okuzenim? Zakaj se lahko cepljeni pozitivno okuzeni mirno giblje med splosno populacijo, gre v trgovino, sluzbo?
AndY1, daj se malo pomiri, zadihaj, ....pa odklopi se malo od interneta za dan ali dva.

Kakšne neumnosti pa klatiš. Pozitiven na PCR testu dobi obvezno 10-dnevno karanteno (oziroma NIJZ podpogoji), in ta je neodvisna od tega ali je bil kdo cepljen ali ne. Pa ne govorim na pamet, lahko bi poimensko šla s konkretnimi primeri, nakaj dni stare odločbe.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Zakaj potem delamo razliko med cepljenim pozitivno okuzenim in necepljenim pozitivno okuzenim? Zakaj se lahko cepljeni pozitivno okuzeni mirno giblje med splosno populacijo, gre v trgovino, sluzbo?

Povsem preprosto. Če bi prebral dejansko kaj pametnega, ne pa gledal raznoraznih kozalarij in teorij zarot na YT, bi to že zdavnaj vedel. Okužen cepljeni raznaša virus naokoli za velikostni razred manj učinkovito kot okužen necepljeni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Konec

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
AndY1, daj se malo pomiri, zadihaj, ....pa odklopi se malo od interneta za dan ali dva.

Kakšne neumnosti pa klatiš. Pozitiven na PCR testu dobi obvezno 10-dnevno karanteno (oziroma NIJZ podpogoji), in ta je neodvisna od tega ali je bil kdo cepljen ali ne. Pa ne govorim na pamet, lahko bi poimensko šla s konkretnimi primeri, nakaj dni stare odločbe.
Sodelavka je bila ceplena z AZ (prvi odmerek), in je zaradi okuženega partnera tudi samo zbolela za Covid-19. Tretji, dan je že bila v službi, simptomov ni imela. Zdravnik ji je rekel, da za njo ne velja karantena, ker je bila ceplena. Starostna skupina 50+.
Bila na hitrem in PCR testu, katera sta pokazala pozitivno
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.557
8.910
113
A se kar ponavljas isto neumnost? Sem ze n-krat rekel, da se trenutno nimam namena cepiti. Tudi s Pfizerjem ne.
Trenutno res ne, ker trenutno nimaš šans da do Phizerja prideš. Ko se bo to spremenilo bo trenutno minilo. Bi se pa že, če bi bilo na dan, ko si stal v vrsti v špricah to cepivo. Si predvidljiv.

Ko pa že tok rad gledaš heben yt, pa najdi kaj porečejo yt stručkoti o mRNA cepivih, je tega ko toče gor.
 
19. jul 2007
2.765
1.495
113
Navodila so jasna in se tako tudi upoštevajo.
Pozitiven na PCR testu je pozitiven (neodvisno od statusa cepljenosti).
"Tvegan stik" se ne šteje kot tvegan za cepljeno osebo.

Kolikor poznam konkretne primere, se tudi tako dejansko dela.
Dopuščam možnost, da je Maiden imel nepopolne informacije, dopuščam celo možnost, da je dejansko zdravnik imel napačne informacije :bonk:
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Trenutno res ne, ker trenutno nimaš šans da do Phizerja prideš. Ko se bo to spremenilo bo trenutno minilo. Bi se pa že, če bi bilo na dan, ko si stal v vrsti v špricah to cepivo. Si predvidljiv.

Ko pa že tok rad gledaš heben yt, pa najdi kaj porečejo yt stručkoti o mRNA cepivih, je tega ko toče gor.
Ti ni jasno, da mi dol visi za cepiva, tudi za Pfizerjevo. Pa prosim, napise se Pfizer, ne Phizer.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.557
8.910
113
Ojoj, a zdej je pa črkovanje važno. In potem ti meni predavaš kok mi zmanjka. Phizer, Pfizer, ni važno. Dobil si klic, nisi zavrnil, ampak si šel lepo tja po Phizerja al pa po Pfizerja, tud Moderno bi vzel. Pa lohk nakladaš še dalje in dalje. V tistem momentu bi vpil, da si cepljen in da zakaj moraš nosit masko na frisu, da o vejcah ne začnemo.