Covid-19 Cepiva

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.323
6.531
113
Dobro, ampak ni to neki veliko naključje, da je ravno sedaj ko je kovid ruknil, prišlo do te "revolucije", prej pa xy let se niso s tem ukvarjali sploh?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113
Samo naša bližnja okolica, Srbi so pospešili sedaj ko so od kitajcev dobili
1611737856856.png
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Matr, kaksni papki smo v EU.

Kako je EU kritizirala Madzarsko zaradi Sputnika, vse pa stavila na cepiva, ki nam jih nocejo dostaviti, pa se najdrazja so. Ostali proizvajalci cepiv so pa fuj in fej.

Bo kdo v EU odgovarjal za ta polom?
 
2. okt 2007
3.596
2.037
113
sosedi Madžari imajo od prejšnjega petka Sputnika odobrenega, sedaj pa gasa, 2-mio doz pričakujejo. A mi pa še vedno govorimo o solidarnosti EU, pa se iz aviona vidi, kako vse države samo na svojo rit gledajo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113

V sedemmilijonski Srbiji, kjer se nadaljuje množično cepljenje proti covidu-19, je do zdaj, večionoma prvi odmerek, prejelo že okoli 320.000 ljudi. Država je tako v evropskem vrhu, takoj za Združenim kraljestvom.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Kaj pa je takšna posebnost pri pfizerju/moderni, da jim je ratalo tako hitro tako dobro (to sicer bomo videli čez čas)? Sreča, ali finance?

če bi se ti zavedal, da je osnova tega cepiva stara že več kot desetletje bi ti bilo veliko lažje, ampak se mi zdi, da nočeš ali pa ne moreš tega dojeti, pa govori ti nekdo, ki ima v sebi že drugo dozo Pfizer/biontec Comirnaty cepiva v sebi, še protitelesa preverim čez 12 dni, potem pa upam na COVID potni list:fredi:
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom


tukaj se vidi da je EU pogrnila na celi črti, ni skupnega sodelovanja, vsak samo za svojo rit, nekatere EU države bodo precepljene do konca leta, na račun tega , da ostale ne bodo
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113
če bi se ti zavedal, da je osnova tega cepiva stara že več kot desetletje bi ti bilo veliko lažje, ampak se mi zdi, da nočeš ali pa ne moreš tega dojeti, pa govori ti nekdo, ki ima v sebi že drugo dozo Pfizer/biontec Comirnaty cepiva v sebi, še protitelesa preverim čez 12 dni, potem pa upam na COVID potni list:fredi:

Jst dam danes takoj 100€ če bi me cepili pa tudi če je zastonj. Bi bilo da en polletni rok toliko bolj priročno že od dopusta ki sem vse od lanskega maja spustil.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Jst dam danes takoj 100€ če bi me cepili pa tudi če je zastonj. Bi bilo da en polletni rok toliko bolj priročno že od dopusta ki sem vse od lanskega maja spustil.

ravno to je fora, EU naj bi zato poskrbela in naša državan ampak očitno do junija ne bo nič, žal, sedaj naj si pa vsak misli svoje, med tem ko je cepivo izumljeno v EU na voljo na vseh kontinentih sveta
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113
Screenshot_20210127_204255_com.android.chrome.jpg


Evo od kje je največ "Angležev" Iz Trebnjega kje pa drugje :valjamse:. Sem vedel da se ni na sovaščane za zanašat. Zato bi pa Pfizer ustrezal, do takrat pa raje FFP2 okrog nosim ker na druge se ni za zanašat.
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113
Bral sem da Astra sodeluje s Sputnikomda bi izboljšali učinkovitost cepiva. Kot se je izkazalo je 74% povprečje ki so ga dobili. Z dvema dozama pa je to še precej slabše. Sedaj ugotavljajo da je očitno bolje uporabiti dva različna adenovirusa za prenos informacije kot ima to sputnik za razliko od njih ki uporabljajo adenovirusa šimpanza. Sputnik pa dva različna od človeka, a5 in a26.
Upajmo da jim čimprej uspe skupaj spravit 90+, za dobro vseh.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Čisto resno vprašanje, trenutno v Srbiji cepijo predvsem s cepivom Sinopharm ("kitajcem").
Preliminarni rezultati v Braziliji so pokazali 53 % učinkovitost. A se delajo kakšne študije v Srbiji, bomo v doglednem času dobili tudi kakšne ocene od tam?
Sinovac: Brazil results show Chinese vaccine 50.4% effective - BBC News
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Sedaj ugotavljajo da je očitno bolje uporabiti dva različna adenovirusa za prenos informacije kot ima to sputnik za razliko od njih ki uporabljajo adenovirusa šimpanza. Sputnik pa dva različna od človeka, a5 in a26.
Upajmo da jim čimprej uspe skupaj spravit 90+, za dobro vseh.
To se je že od začetka vedelo, da bo lahko problem.
Ne vem, AstraZeneca/Oxford mi res deluje bolj fail kot ne. Če ne bi šlo za UK zadevo in res hudo situacijo v UK (in angleški sev in Brexit), ne vem če bi šlo za tako hitro odobritev tudi v UK, tako pa je MRHA bolj izpadel kot trojanski konj, kot pa neizprosen varuh zdravja.
EMA trenutno še menca in padajo različni Tweeti (pa ne ravno nekih teoretikov zarot), da je ta situacija EU-AstraZeneca pravzaprav pritisk na samo odobritev, niti ne toliko na časovnico dobav.

FDA ne hebe 5% in je situacija trenutno sledeča:
  • The data from their UK trial was "odd" and had one "pretty serious error" in it, a US vaccine expert said.
  • AstraZeneca is now conducting a larger trial of nearly 30,000 people in the US.
  • AstraZeneca may not apply for a US FDA Emergency Use Authorization until the spring.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113
Če Janez že toliko za Orbanom gleda in jebe EU potem naj se sputnika naroči kot Orban. Saj takoj ga ne bo ampak glede na situacijo ne bo nič narobe tudi če šele čez 2 meseca pride. Neka spodobna številka.