Covid-19 Cepiva

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Še vedno drži. Vse moje napisano bo zdaj ko je svoboda veljalo ob prvem večjem valu ampak glede sposobnosti goloba in njegovih ministrov niti ne boš imel možnosti brezplačnega cepljenja. Boš pa sam plačal zdravljenje. Svoboda izbire pač.
A to je pogled v kristalno kuglo? :aplauz:
Ti pašeš v skupino tistih, ko se s kladivom kresneš po prstu, ampak se prepričuješ, da se nisi. :valjamse: in pol pozornost preusmeriš stran na dež, da te prst manj boli. :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Pri Pfizerju so se malo igrali s številjami
Nit
Koda:
https://twitter.com/Jikkyleaks/status/1523617233255436289



HOLY CRAP!
Two sites stand out from the #pfizerdocuments randomization log as major anomalies....

Site 1231 and Site 4444

You are not going to believe this.....


The biggest recruiter by far is site 1231.
In Argentina. Well of course, for a joint German-American drug where else?

Site 1231 recruited 4501 patients.
That is 10% of the patients AT ONE SITE.
ALL 4501 patients were recruited in 3 weeks.
WOW!
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Dr. Kat Lindley
@KLVeritas

May 1
A study of official data by the Govt of Canada has found 3x vaccinated individuals are now 4x more likely to be infected with Cov-19, 2 times more likely to be hospitalised with Cov-19, and 2 times more likely to die of Cov-19 than unvaccinated individuals
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: AndY1 in javr

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.594
14.272
113
ZDRUŽENJE ZA PERINATALNO MEDICINO SLOVENIJE:

"Od pričetka cepljenja se zbirajo podatki o cepljenju nosečnic. Spremlja se tako učinkovitost cepiv proti COVID-19 v nosečnosti, kot tudi stranske učinke cepljenja pri materi in plodu/novorojenčku. 21.aprila 2021 so bili v NEJM (5) objavljeni trenutni podatki o varnosti cepljenja z mRNA cepivi v nosečnosti na ameriški populaciji. Podatki so bili zbrani od 14. decembra 2020 do 28. februarja 2021 in vključujejo 35691 nosečnic, starih 16 do 54 let. Nosečnice so pogosteje poročale o bolečini na mestu injiciranja cepiva, medtem ko so imele redkeje glavobol, bolečino v mišicah, vročino in mrzlico kot enako stare nenoseče ženske. V tem času se je zaključilo 827 nosečnosti; do splava je prišlo pri 115 (13,9%), rodilo je 712 (86,1%) žensk. Pojavnost zapletov v nosečnosti in pri novorojencu je bila pri cepljenih nosečnicah, ki so rodile, primerljiva s splošno populacijo in historičnimi podatki izpred pandemije COVID-19 . Med 221 z nosečnostjo povezanih stranskih učinkih cepljenja je bil najpogosteje poročan spontan splav (46 primerov).
Zaključek raziskave je, da je po trenutnih obseracijskih podatkih cepljenje z mRNA cepivi v nosečnosti učinkovito in varno."

 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
ZDRUŽENJE ZA PERINATALNO MEDICINO SLOVENIJE:

"Od pričetka cepljenja se zbirajo podatki o cepljenju nosečnic. Spremlja se tako učinkovitost cepiv proti COVID-19 v nosečnosti, kot tudi stranske učinke cepljenja pri materi in plodu/novorojenčku. 21.aprila 2021 so bili v NEJM (5) objavljeni trenutni podatki o varnosti cepljenja z mRNA cepivi v nosečnosti na ameriški populaciji. Podatki so bili zbrani od 14. decembra 2020 do 28. februarja 2021 in vključujejo 35691 nosečnic, starih 16 do 54 let. Nosečnice so pogosteje poročale o bolečini na mestu injiciranja cepiva, medtem ko so imele redkeje glavobol, bolečino v mišicah, vročino in mrzlico kot enako stare nenoseče ženske. V tem času se je zaključilo 827 nosečnosti; do splava je prišlo pri 115 (13,9%), rodilo je 712 (86,1%) žensk. Pojavnost zapletov v nosečnosti in pri novorojencu je bila pri cepljenih nosečnicah, ki so rodile, primerljiva s splošno populacijo in historičnimi podatki izpred pandemije COVID-19 . Med 221 z nosečnostjo povezanih stranskih učinkih cepljenja je bil najpogosteje poročan spontan splav (46 primerov).
Zaključek raziskave je, da je po trenutnih obseracijskih podatkih cepljenje z mRNA cepivi v nosečnosti učinkovito in varno."

No no, ne moreš antivakserjem z nekimi uradno objavljenimi in recenziranimi študijami in mnenji stroke parirat, raje kak twitter ali FB prispevek objavi, tam je resnica.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.594
14.272
113
Imaš prav ja, my bad. V bistvu sem po svoje zaj3bal že s tem, ko sem po dolgem času spet objavil post v podporumu kjer zaradi butnskal ne objavljam več ampak sem zdaj slučajno naletel na tematiko, ki mi je v zadnjih dveh letih malce bližje in sem jo že slabo leto nazaj malce bolj študiral ter ugotovil, da se v twittu izpostavljeni podatki majhnega števila opazovancev tudi malo ne ujemajo z rezultati analize stanja veliko večjega števila nosečnic.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.594
14.272
113
Aja pa še to - sem šel preverit to 12. stran zgoraj omenjenega Pfizer dokumenta št.5.3.6. in ugotovil, da gospodična Anastasia malce zavaja. Ženska namreč kot število nosečnic navaja število 27 in resne komplikacije v 26ih primerih, v resnici gre za cifro 270 ter resne komplikacije v 30ih primerih in pa od te cifre v kar 238ih primerih ni bilo navedenega končnega rezultata (predvidevam da zaradi normalnega poteka nosečnosti in ne zato, ker bi 99% nosečnosti končalo neuspešno z mrtvim plodom ali kaj podobnega) kar se skorajda popolnoma sklada z ugotovitvijo, ki jo je navedlo Združenje za perinatalno medicino Slovenije z izpostavitvijo nastanka komplikacij v zgolj 13,9% primerov kar pa je primerljivo s statističnimi podatki iz časa pred covidom zaradi česar ne moremo s prstom kazati na cepiva.

Tukaj je link do dokumenta, če bi si kdo rad sam prebral in ne verjel antivaxxerjem na prvo žogo: https://phmpt.org/wp-content/uploads/2021/11/5.3.6-postmarketing-experience.pdf
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
ZDRUŽENJE ZA PERINATALNO MEDICINO SLOVENIJE:

"Od pričetka cepljenja se zbirajo podatki o cepljenju nosečnic. Spremlja se tako učinkovitost cepiv proti COVID-19 v nosečnosti, kot tudi stranske učinke cepljenja pri materi in plodu/novorojenčku. 21.aprila 2021 so bili v NEJM (5) objavljeni trenutni podatki o varnosti cepljenja z mRNA cepivi v nosečnosti na ameriški populaciji. Podatki so bili zbrani od 14. decembra 2020 do 28. februarja 2021 in vključujejo 35691 nosečnic, starih 16 do 54 let. Nosečnice so pogosteje poročale o bolečini na mestu injiciranja cepiva, medtem ko so imele redkeje glavobol, bolečino v mišicah, vročino in mrzlico kot enako stare nenoseče ženske. V tem času se je zaključilo 827 nosečnosti; do splava je prišlo pri 115 (13,9%), rodilo je 712 (86,1%) žensk. Pojavnost zapletov v nosečnosti in pri novorojencu je bila pri cepljenih nosečnicah, ki so rodile, primerljiva s splošno populacijo in historičnimi podatki izpred pandemije COVID-19 . Med 221 z nosečnostjo povezanih stranskih učinkih cepljenja je bil najpogosteje poročan spontan splav (46 primerov).
Zaključek raziskave je, da je po trenutnih obseracijskih podatkih cepljenje z mRNA cepivi v nosečnosti učinkovito in varno."


Dr. James Thorpe, strokovnjak za maternalno-fetalno medicino, je dokazal, da so cepiva covoid-19, dana med nosečnostjo, povzročila 50-krat večjo pojavnost spontanega splava, kot so poročali pri vseh drugih cepivih skupaj.Ko pregledamo njegov graf o okvarah ploda, je bila pojavnost okvar ploda pri cepivih COVID-19, danih med nosečnostjo, 144-krat večja v primerjavi z vsemi drugimi cepivi skupaj. Kljub temu Ameriška akademija za porodništvo in ginekologijo ter Ameriški kolegij za porodništvo in ginekologijo odobravata varnost teh cepiv v vseh fazah nosečnosti in pri doječih materah.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Dr. James Thorpe, strokovnjak za maternalno-fetalno medicino, je dokazal, da so cepiva covoid-19, dana med nosečnostjo, povzročila 50-krat večjo pojavnost spontanega splava, kot so poročali pri vseh drugih cepivih skupaj.Ko pregledamo njegov graf o okvarah ploda, je bila pojavnost okvar ploda pri cepivih COVID-19, danih med nosečnostjo, 144-krat večja v primerjavi z vsemi drugimi cepivi skupaj. Kljub temu Ameriška akademija za porodništvo in ginekologijo ter Ameriški kolegij za porodništvo in ginekologijo odobravata varnost teh cepiv v vseh fazah nosečnosti in pri doječih materah.
No, to je pravi prispevek v tej temi.

Sicer pa vsem priporočam branje Mazzinija.

 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Imaš prav ja, my bad. V bistvu sem po svoje zaj3bal že s tem, ko sem po dolgem času spet objavil post v podporumu kjer zaradi butnskal ne objavljam več ampak sem zdaj slučajno naletel na tematiko, ki mi je v zadnjih dveh letih malce bližje in sem jo že slabo leto nazaj malce bolj študiral ter ugotovil, da se v twittu izpostavljeni podatki majhnega števila opazovancev tudi malo ne ujemajo z rezultati analize stanja veliko večjega števila nosečnic.
Cepljeni morate še naprej spremljati in analizirati morebitne stranske učinke cepiva, in kaj vas čaka, ker se odcepiti ne morete.
Sem začuden, da ta tema sploh še obsataja, ker nas sploh več ne zanimajo ne študije in ne analize. Koliko "grdih besed" smo bili deležni zaradi tega, pa še imate voljo.
 
  • Haha
Reactions: Matey

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
V izogib grenkobi ob občutku nategnjenosti je takim najlažje linkat in verjet študijam, ki se skladajo z njihovim prepričanjem. Še lažje je pa vse skupaj čimprej pozabit. Vsak dan se je v tej temi pisalo, koliko NE cepljenih je na intenzivi, od kar se je trend obrnil, so tiho kot rit.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Matey