Covid-19 Cepiva

I

Izbrisan uporabnik 474

Moj svak je eden od "Mirsijev". V službi palčko par mm po noseku, na telefonu potrdila od sodelavcev, Racmana Jake in podobne, glavni đek je bil. Dokler ga ni fasal. Okužil ženo (prebolevnik) in dva najstniška otroka, okužil starše (necepljena), on pa je trenutno na intenzivni v bolnici na kisiku...
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
kalbo damirj

Potrjene študije kažejo, da cepljeni praktično enako "širijo" virus. Na žalost je to dejstvo.
V kolikor bi cepljenje preprečevalo oz vsaj občutno omejilo prenose sedaj nebi imeli tako visokega vala.

Število cepljenih pozitivnih na PCRjih tudi sovpada z % cepljenih v populaciji. Tu nimamo kaj dodati.

Cepljenje pa dela razliko v populaciji starejših. Tam je jasno vidna razlika med cepljenimi in necepljenimi.
 
19. jul 2007
2.763
1.493
113
kalbo damirj

Potrjene študije kažejo, da cepljeni praktično enako "širijo" virus. Na žalost je to dejstvo.
V kolikor bi cepljenje preprečevalo oz vsaj občutno omejilo prenose sedaj nebi imeli tako visokega vala.

Število cepljenih pozitivnih na PCRjih tudi sovpada z % cepljenih v populaciji. Tu nimamo kaj dodati.

Cepljenje pa dela razliko v populaciji starejših. Tam je jasno vidna razlika med cepljenimi in necepljenimi.
Potrjene študije kažejo, da cepljeni praktično enako "širijo" virus.
NI RES. Če bi zapisal v ednini "Potrjena študija kaže, da cepljeni praktično enako "širijo" virus." bi še šlo. Tako v tej obliki, ki si jo zapisal pa ne drži.

Poglej eno zadnjih študij v NEJM, ki ti da konkrente številke (https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2116063). Tistih 13 % zaščite (tebi tako ljubih) je bilo na omejenin populaciji ~ 450 vzorcev in v zelo specifičnih pogojih.
Količina virusa (pri tistih cepljenih, ki zbolijo) je tudi znatno drugačna (vrh je podoben, cepljeni pa občutno krajši čas širijo virus) (https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMc2102507)

Če daš številke skupaj - vsak cepljen, ki je izpostavljen virusu ne zboli, če pa že zboli ne širi virus isto dolgo, trditev da cepljeni isto prenašajo virus kot necepljeni ne drži.

V kolikor bi cepljenje preprečevalo oz vsaj občutno omejilo prenose sedaj nebi imeli tako visokega vala.
Pri 55 % precepljeni populaciji -> 45 % bazen necepljenih prenašalcev, je tak val pričakovan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in mosseero

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Je v redu, da se necepljeni izkazujejo z lažnimi, ponarejenimi in starimi potrdili.
Je v redu, da se necepljeni udeležujejo shodov, demonstracij, štrajkov brez PCT pogoja.
Je v redu, da se necepljeni v tej zdravstveni krizi obnašajo neodgovorno - so največji delež pri bolniščnični oskrbi.
Je v redu, da se necepljeni ne testirajo vsaka dan, saj je lahko pozitiven prvih 100 m izven testirnega mesta?
Ni uredu že to, da se razlikuje med cepljenimi in necepljenimi.
Saj se tako cepljeni kot necepljeni lahko okužijo in razširjajo virus.

Se pa iz tvojega posta vidi popolno nerazumevanje kovidne situacije. Ne predstavljajo necepljeni nevarnost, ampak okuženi.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
A to misliš tisto študijo narejeno v gospodinjstvih? Drugače pa ja, cepljeni, ki zboli, lahko širi virus, cepljeni, ki ne zboli pa ne. Sam aveš, da bi taki kot si ti gledal širšo sliko je že skor misija nemogoče.
Pri nas v familiji nekaterim vernikom, eden je bil že omenjen in lohk sam upamo, da ne bo fasal hujše oblike, predava moja sorodnica od viral loadov, neučinkovitosti in škodljivosti cepiv, med tem ko trobi, da se bomo v maskah zadušil z monoksidom. Pred tem so jo pa avioni zastrupljal in podoben bulšit. Skadi pa škatlo čikov na dan. Pol se pa pejt s tako kokošjo. Če bo pa on zbolel in pristal v bolnici, pa ona seveda ne bo kriva.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Ko mirsad sestavlja stavke včasih pozabi vstavit bistveno besedo ali pa jo zamenja z lažjo. Nekako tako je mislil napisat "a je prav da so inšpektrji spustili v državo študente z ponarejenimi potrdili".

Mah, sem že rekel da na mirsijeve nebuloze nebom trzal, pa evo... spet... Nebom več, res ne....
O kakšnih ponarejenih potrdilih ti bluziš?
Inšpektorji so bili tam, pregledali vsa potrdila in niso našli nobenih ponarejenih potrdil.
Sicer pa, če bi sumili, da so potrdila ponarejena, so imeli na voljo teste, s katerimi bi dijake testirali - kar so sicer sprva tudi nameravali, pa so potem od namere odstopili. Zakaj so od namere odstopili, čeprav so vedeli, da so med njimi okuženi s simptomi, pa niso povedali. Kaj ti misliš zakaj?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.303
113
Ni uredu že to, da se razlikuje med cepljenimi in necepljenimi.
Saj se tako cepljeni kot necepljeni lahko okužijo in razširjajo virus.

Se pa iz tvojega posta vidi popolno nerazumevanje kovidne situacije. Ne predstavljajo necepljeni nevarnost, ampak okuženi.
O ja, pravilno je da se pokaže razlika med necepljenimi in cepljenimi:

Najbolj aktualen podatek te razlike:
1638871336495.png


 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
Potrjene študije kažejo, da cepljeni praktično enako "širijo" virus.
NI RES. Če bi zapisal v ednini "Potrjena študija kaže, da cepljeni praktično enako "širijo" virus." bi še šlo. Tako v tej obliki, ki si jo zapisal pa ne drži.

Poglej eno zadnjih študij v NEJM, ki ti da konkrente številke (https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2116063). Tistih 13 % zaščite (tebi tako ljubih) je bilo na omejenin populaciji ~ 450 vzorcev in v zelo specifičnih pogojih.
Količina virusa (pri tistih cepljenih, ki zbolijo) je tudi znatno drugačna (vrh je podoben, cepljeni pa občutno krajši čas širijo virus) (https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMc2102507)

Če daš številke skupaj - vsak cepljen, ki je izpostavljen virusu ne zboli, če pa že zboli ne širi virus isto dolgo, trditev da cepljeni isto prenašajo virus kot necepljeni ne drži.

V kolikor bi cepljenje preprečevalo oz vsaj občutno omejilo prenose sedaj nebi imeli tako visokega vala.
Pri 55 % precepljeni populaciji -> 45 % bazen necepljenih prenašalcev, je tak val pričakovan.

Đabe ti to razlagas njim. Oni pogledajo naslov in dva stavka vmes in vzamejo prebrano za dejstvo. Tako sem tudi od enega izmed hardcore antiwaxxerjev tule na forumu citiral in mu kopiral stavke in NJEGOVEGA citiranega clanka, pa me je oznacil, da to nikjer ne pise in da ne berem blabla. Ko sem mh tocno citiral v angl., kaj pise, je povedal, da gre za napako v članku :aplauz: :aplauz:

Po mojem je problen tudi komunikacija vlade in vseh oseb na tvju. Vsi so lapali, da naj koncno ze pridejo cepiva, da se narod cepi in lahko pozabimo na epidemijo in jo pustimo za sabo. Ceprav je jasno, da ne gre tako, niti ne gre za take vrste okuzbo, gre za okuzbo, podobno gripi. Narod je pricakoval potem konec vsega s cepljenjem, potem pa so sli iz konca epidemije v "ugodnejsi potek bolezni" pa take stvari.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
O kakšnih ponarejenih potrdilih ti bluziš?
Inšpektorji so bili tam, pregledali vsa potrdila in niso našli nobenih ponarejenih potrdil.
Sicer pa, če bi sumili, da so potrdila ponarejena, so imeli na voljo teste, s katerimi bi dijake testirali - kar so sicer sprva tudi nameravali, pa so potem od namere odstopili. Zakaj so od namere odstopili, čeprav so vedeli, da so med njimi okuženi s simptomi, pa niso povedali. Kaj ti misliš zakaj?

Sklepam, in verjetno ne bo daleč od resnice, tega niso naredili zato, ker bi se takoj usul plaz očitkov mamic in tatkov, da njihovih sončkov nima nihče pravice testirat, ker gre za grob poseg v otroško telo.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Ni uredu že to, da se razlikuje med cepljenimi in necepljenimi.
Saj se tako cepljeni kot necepljeni lahko okužijo in razširjajo virus.

Se pa iz tvojega posta vidi popolno nerazumevanje kovidne situacije. Ne predstavljajo necepljeni nevarnost, ampak okuženi.

Potencialno večjo nevarnost predstavljajo necepljeni neokuženi, kajti verjetnost za obolenje in nato prenašanje je največja ravno pri njih.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Jaz vam lahko povem za moj primer. Oba z mojo sma bila ceplena z AZ, zadnjo dozo sma dobila na isti dan. Pred mesecem dni je moja zbolela za Covidom, hitri test je bil pozitiven in nato še PCR. Jaz nisem kazal nobenih zakov in tudi 3x sem bil negativen na hitrem testu. Zaradi varnosti, sem imel teden dni, delo od doma.
Moji se je po tednu dni stanje za en dan poslabšalo, nato se je izboljšalo, po 14 dneh je šla nazaj v službo.

Teden dni kasneje sem šel po 3 dozo.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Sklepam, in verjetno ne bo daleč od resnice, tega niso naredili zato, ker bi se takoj usul plaz očitkov mamic in tatkov, da njihovih sončkov nima nihče pravice testirat, ker gre za grob poseg v otroško telo.
Js pa mislim, da je tole daleč od resnice, ker se inšpektorji ne ozirajo kaj dosti ozirali na kako mnenje staršev - koneckoncev imamo danes obvezno testitanje v šoli, in to precej mlajših otrok od maturantov.
Bi pa inšpektorji, če bi takrat na Brniku našli samo enega okuženega, zaprli usta vsem tistim mamicam in tatkom, ki jih omenjaš, in poželi pohvale v širši javnosti, ker bi preprečili vnos virusa v državo in okužene dali v karanteno.
Tako, da poišči kak boljše razlog, zakaj so jih spustili, kljub temu da so vedeli, da so med njimi okuženi s simptomi.

Potencialno večjo nevarnost predstavljajo cepljeni okuženi, ker si ti lahko gibljejo vsepovsod, za razliko od necepljenih.

Pa saj beremo tu npr - cepljena sodelavka prinesla virus in okužila x cepljenih in y necepljenih. in x cepljeni bodo trosili virus naprej vsepovsod, y necepljeni pa do prvega testiranja čez 2 dni pri čemer računaj, da ko se okužiš, prva dva dni še ne trosiš virusa okol.

Da se pa sedaj obešate na neko raziskavo (druge raziskave pokažejo drugače), ki pravi da cepljeni trosijo nekaj % manj, je pa brezveze, ker tudi tisti zmanjšan procent je še vedno dovolj visok, da nebi smeli delati nekih razlik.

Pa sej vidimo sedaj pri omikronu, na Češkem odkrili prvi primer, prinesla ga je cepljena, ki je pripotovala iz južne afrike. Omikron se bo razširil, krivili boste pa spet necepljene, ki ne smejo dlje kot do prve živilske trgovine, ne pa cepljene, ki neovirano potujejo po vsem svetu, vključno z rdečimi območji. Namesto da pri priznali da je pct, ki to dopušca zanic.
In pazi, prinesla ga je cepljena, kljub vašemu - da cepljeni manj prenašajo. zakaj ga torej ni prinesel kak necepljeni'
 
Nazadnje urejeno:

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Ti si delaš utvare, na podlagi tvojega mnenja si pač še ne moremo delati zaključkov, ker tvoje mnenje je le in samo mnenje. Ko boš bil pa neka avtoriteta na dotičnem področju, bo pa tvoje mnenje tudi lahko nekaj veljalo. Kar se tiče testiranja maturantov pa mislim, da je do sedaj preteklo že veliko vode in če bi sedaj res naredili en sam test in ta bil pozitiven, bi bilo res tako kot ti pišeš, takrat pa bi bilo vseeno drugače, kajti takrat ste še na veliko žvrgoleli, kako je vse skup brezveze in neustavno itd. So se morali določeni koraki zgoditi, da bi vsaj at del bil drugače razumljen. Me pa žalosti (ali pa tudi niti ne no, ampak sem vseeno presenečen) da veliko ljudi sploh ne razume razlik med dejansko, potenacialno, veliko večja verjetnost ipd izrazi, ki so za razumevanje konteksta pomembni in tudi za pdoajanje informacij naprej, pa kljub temu neznanju se nekateri imajo za velike poznavalce in strokovnjake (NOT). Ti si med njimi.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Peak viral load je enak. Dolžina kužnosti pa ne odstopa toliko, da bi bilo smiselno pocepit vse kar leze in gre. Cepljenih je približno 50% med potrjenimi okužbami na PCR.

Ogromno prenosov je z cepljenih na necepljene ter kontra. Razlika je v tem koliko katerih pristane v bolnišnicah. Če pogledamo najbolj precepljeno populacijo, le ta najbolj polni bolnišnice. Najmanj cepljena se sicer najbolj okužuje, je pa absolutno najmanj hospitaliziranih.

Nekateri so tu sveto prepričani, da cepljeni manj oz praktično ne širi virusa. Resnico pa vidimo v državah z precepljenostjo 80+%. Virus se širi. Kolikšno škodo in zaplete v zdravstvu povzroča je pa druga zgodba.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.333
9.722
113
kod Džej-Zija
Od kod jemlješ te stereotipe? O neširjenju s strani cepljenih cepljenih ne govori nihče. Da cepjeni širimo manj, je pa dejstvo. Koliko manj, je druga zgodba. Ampak krajše obdobje kužnosti pomeni manj virusa v celoti.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Đabe ti to razlagas njim. Oni pogledajo naslov in dva stavka vmes in vzamejo prebrano za dejstvo. Tako sem tudi od enega izmed hardcore antiwaxxerjev tule na forumu citiral in mu kopiral stavke in NJEGOVEGA citiranega clanka, pa me je oznacil, da to nikjer ne pise in da ne berem blabla. Ko sem mh tocno citiral v angl., kaj pise, je povedal, da gre za napako v članku :aplauz: :aplauz:

Po mojem je problen tudi komunikacija vlade in vseh oseb na tvju. Vsi so lapali, da naj koncno ze pridejo cepiva, da se narod cepi in lahko pozabimo na epidemijo in jo pustimo za sabo. Ceprav je jasno, da ne gre tako, niti ne gre za take vrste okuzbo, gre za okuzbo, podobno gripi. Narod je pricakoval potem konec vsega s cepljenjem, potem pa so sli iz konca epidemije v "ugodnejsi potek bolezni" pa take stvari.
Pa saj je bil greh covid z gripo primerjat, so ga mel za neki vanzemaljskega, ki lahko preživi na površinah tud nekaj dni, čeprav gre za točno to, gripo, sam da ima beštja drugo ime. Pač nov virus s prehladno nalezljivostjo, proti katerem ni bil še nihče odporen in posebno rad napade pljuča nad 60 let. Jeba. Pol pa še mega DSO ki je ravno dal čez cepljenje proti gripi aka Bergamo in smo imel paniko in sterilizacijo pa zapiranje, pa z maskam smo odbijal aerolsole na polju, pa še en cel kafen totalnih gluposti, ki so jih sproduciral izobraženi ljudje. Počas bo tega dost, čeprav se še nekaj trudijo zganjat paniko z omikronom, sam ne bo šlo. Če bi se vsaj mi tastari nad 40 let vsi lepo pocepli, bi mel zdaj vsaj pol manj ljudi po bolnicah, čeprav je realno, da bi jih imeli bistveno manj, pa se o tej beštji sploh pogovarjal ne bi več, razen vsako leto, ko bi bil na voljo Pfizer za aktualni sev. Tko imamo pa dvosmeren peš promet v Ljubljani, kostan lohk jemo, huhanca pa ne smemo pit. Vsakemu, k ma pet pik v glavi ni jasno, kaj se plete po glavi uni stručni skupini, kot se ni takrat, ko smo zaprli ročne avtopralnice.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Peak viral load je enak. Dolžina kužnosti pa ne odstopa toliko, da bi bilo smiselno pocepit vse kar leze in gre. Cepljenih je približno 50% med potrjenimi okužbami na PCR.

Ogromno prenosov je z cepljenih na necepljene ter kontra. Razlika je v tem koliko katerih pristane v bolnišnicah. Če pogledamo najbolj precepljeno populacijo, le ta najbolj polni bolnišnice. Najmanj cepljena se sicer najbolj okužuje, je pa absolutno najmanj hospitaliziranih.

Nekateri so tu sveto prepričani, da cepljeni manj oz praktično ne širi virusa. Resnico pa vidimo v državah z precepljenostjo 80+%. Virus se širi. Kolikšno škodo in zaplete v zdravstvu povzroča je pa druga zgodba.
Bingo. Bistven podatek je ta "druga zgodba".
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Od kod jemlješ te stereotipe? O neširjenju s strani cepljenih cepljenih ne govori nihče. Da cepjeni širimo manj, je pa dejstvo. Koliko manj, je druga zgodba. Ampak krajše obdobje kužnosti pomeni manj virusa v celoti.
Malo manj, koliko manj, oz. če sploh kaj manj, je preslab razlog, da se cepljenim dovoli vse, necepljene pa strogo omejuje in krivi za vse okužbe in hospitalizacije.

V krajše obdobje kužnosti pa upoštevaj še to, da so necepljeni izločeni iz družbe po dveh dneh, ko se mora ponovno testirat, če misli kam it, če pa ne misli kam it in se ne testira pa nima komu širit, razen doma pa do živilske trgovine. Pa tudi pravijo da prve dva dni od okužbe virusa ne trosiš, ker se ga mora najprej dovolj namnožit. potem si pa že spet na vrsti za testiranje.
Medtem ko cepljeni okuženi širijo okužbo dokler sama ne mine in to vsepovsod.