Covid-19 Cepiva

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.493
6.589
113
Skoraj miljon je polno cepljenih. To pomeni vsaj 1.500.000 milijonov pikov, raje se vec. Ena je zdaj umrla. Ena je imela se stranski ucinek, pa je zdaj ok. Preracunajte si procent. Vem da ta procent temu dekletu in svojcem en k*rc velja, a striktno gledano je statisticno zanemarljivo. Zivljenjsko gledano pa je vsaka smrt prevec, sploh smrt mladega in domnevam da zdravega dekleta. Sozalje svojcem.

Ze dlje casa pa sumim, da vektorska cepiva zaostajajo. Recimo moja je se dojila in ker je kronicni bolnik (ledvice), se je zelela cepit. Vsi zdravniki (ginekologinja, pediater, nefrologinja) so svetovali mRNA, vektorja se izogniti. Isto so svetovali v Nemciji sorodnici in isto moj dr. v Avstriji.
Narobe gledaš. Glej koliko 20 letnikov je cepljenih in koliko je tam smrti.

Pri kovid situaciji se ne more gledat na celotno populacijo, ampak na starostne skupine, zakaj, je dogovor graf ki sem ga zgoraj prilimal.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.878
2.107
113
Verjamem, da ti je to pomembno zato da opravičuješ svojo statistiko, tako da OK. Bil si med tistimi, ki ste še nedolgo nazaj zatrjevali, da je statistika en drek, da se da manipulirat itd. Vem pa tudi, da boš nekoč to tvojo grupiranje po starostnih obdobjih šel še korak dlje in bo šlo ne na obdobje, pač pa na laeta, če to ne bo dovolj, boste šli še na dneve :D
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.493
6.589
113
Opravičuje se samo "naše" trditve, da se 20 letnike za brezveze cepi, zdaj pa imamo dokaz, da je lahko to celo smrtonosno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Skoraj miljon je polno cepljenih. To pomeni vsaj 1.500.000 milijonov pikov, raje se vec. Ena je zdaj umrla. Ena je imela se stranski ucinek, pa je zdaj ok. Preracunajte si procent. Vem da ta procent temu dekletu in svojcem en k*rc velja, a striktno gledano je statisticno zanemarljivo. Zivljenjsko gledano pa je vsaka smrt prevec, sploh smrt mladega in domnevam da zdravega dekleta. Sozalje svojcem.

Ze dlje casa pa sumim, da vektorska cepiva zaostajajo. Recimo moja je se dojila in ker je kronicni bolnik (ledvice), se je zelela cepit. Vsi zdravniki (ginekologinja, pediater, nefrologinja) so svetovali mRNA, vektorja se izogniti. Isto so svetovali v Nemciji sorodnici in isto moj dr. v Avstriji.

Dejansko imamo že nekaj mesecev možnost omejiti nabor cepiv za določene starostne skupine (ker je cepiv dovolj) in na ta način zmanjšati število teh najbolj tragičnih stranskih učinkov... Danska se je vektorskim cepivom odpovedala že v začetku, očitno tudi z zavedanjem, da bodo visok % precepljenosti dosegli nekoliko kasneje kot ostale države. Kot kaže se je ta strategija cepljenja in zaupanja javnosti v državo in stroko boljše obnesla kot pri nas... Seveda je pa za nazaj lahko biti pameten.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.685
577
113
Opravičuje se samo "naše" trditve, da se 20 letnike za brezveze cepi, zdaj pa imamo dokaz, da je lahko to celo smrtonosno.
S cepljenjem omejujemo širjenje virusa in hkrati zmanjšamo hospitalizacije v celotni populaciji. MRNA cepiva so zelo čista in praktično nimajo stranskih učinkov, sam bi se ob možni izbiri zagotovo odločil za Pfizer/MRNA in ne za J&J ali AZ....

Imam pa sam še eno dilemo, morda mi jo kdo lahko bolj strokovno pojasni - ali je stranski učinek v obliki tromboze pri vektorskih cepivih nekaj, na kar bi ti nesrečni posamezniki lahko naleteli tudi pri okužbi z virusom ali je pa to nepovezana stvar? Hočem reči, ali bi lahko rekli, da bi pri nesrečnem dekletu zaradi xy spremenljivke lahko prišlo do tromboze ne glede na to ali je cepljena ali se je okužila? Vprašanje je špekulativno, verjamem da bo tudi odgovor v veliki meri špekulativen...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.493
6.589
113
Jaz bi rekel da ni, ker drugače bi že imali več 20 letnikov mrtvih ali na intenzivnih oddelkih. Ne pozabit, da se virus najbolj širi ravno v tej populaciji, in kljub temu, še nismo imeli resno hospitaliziranega 20 letnika.

Pa še tu prilimam tole iz UK
1632915009899.png
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.318
-8.445
113
cepivih nekaj, na kar bi ti nesrečni posamezniki lahko naleteli tudi pri okužbi z virusom ali je pa to nepovezana stvar?
Strdki so običajni pri covidu, torej ima vsak oboleli šanso, da faše strdek na nepravem mestu.

A bi ga v primeru bolezni dobil v enaki obliki kot po cepljenju, pa lahko samo špekuliraš
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A ti misliš da strdek te najprej tak malo v roki tišči, pa pol v vratu, pa nazadnje se dva dni čudno počutiš preden te v možganih stisne? :rolleyes:
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.493
6.589
113
Saj veš, da ponavadi strdek nastane "nekje" in potem potuje naokoli, dokler "nekje" ne naredi štale?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.387
3.486
113
Jaz sem mislil da more štalo prej narediti,
Ne vem tega ker nisem doktor, zato pa vprašam.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.493
6.589
113

tu je nek basic članek okoli tega. Kap lahko sicer povzroči tudi počena žilica, ampak v tem primeru 20 letnice je skoraj sigurno bil strdek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
424
189
43
Izpovedi ljudi zaradi stranskih učinkov, smrti in pometanje pod preprogo:
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.073
1.281
113

tu je nek basic članek okoli tega. Kap lahko sicer povzroči tudi počena žilica, ampak v tem primeru 20 letnice je skoraj sigurno bil strdek.
Ce bi le brali in ne na pamet..

Pri gospodicni je slo za hkratno stanje strdkov in krvavitev v mozganih. Izredno hudo stanje, skooraj 100% smrtnost.