Covid-19 Cepiva

javr

Guru
6. dec 2011
1.634
1.081
113
- na kartici od Comirnaty mi piše
"Predviden datum drugega odmerka: 13/10/21
Drugi odmerek je priporočljivo prejeti 3 tedne po prvem odmerku."


Nič ne piše kdaj je skrajni rok. Do kdaj mi velja da sem prejel prvi odmerek ? Kdaj najkasneje moram po drugi odmerek da je ta kartica, na kateri piše da sem prejel prvega, še veljavna ?
glede na odgovore oziroma da odgovora ni, predvidevam da zadeva sploh ni definirana ?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
glede na odgovore oziroma da odgovora ni, predvidevam da zadeva sploh ni definirana ?

Ni ne, ker se šteje končna doza za potrditev EU potrdila in tehnično nobenega ne zanima če ne greš po njo. Enako kot če se cepiš z eno dozo in potem zboliš se to ne šteje kot P+C ampak moraš po času ko mine P spet na C. Pa če si C in zboliš dobiš dve veljavni potrdili, eno je C in eno P .... pa ko bodo tretje doze v igri itak noben več ne ve kako bo s temi kombinacijami ker postane matrika že prezahteva da bi jo pokrival z "if" pogoji v odlokih.

Skratka EU potrdilo drugo leto bo ali spremenjno na neko novo logiko, ali pa ukinjeno ker itak ne bo vzdržno za vse posebnosti boja proti covidu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr

javr

Guru
6. dec 2011
1.634
1.081
113
Kdo se oglaša :valjamse:
Pezde
pezde-debil-bedak-idiot, in kar je še podobnega besednega zaklada ki ga uporabljate zagovorniki cepljenja:
nisem jezen na vas, niti vam ne zamerim, se mi pa smilite ker ste v isti skupini kot jaz, torej v skupini tistih ki se ni cepila zaradi strahu pred covidom, ampak zaradi česa drugega, le da ste se vi cepili da ste lahko npr. šli za nekaj dni na hrvaško obalo, jaz pa zato ker mi je vladni odlok onemogočil normalno življenje do te mere da sem bil v prostovoljno cepljenje prisiljen. Tako eni kot drugi čutimo veliko nezaupanje do cepiva in strah glede dolgoročnih posledic, ki jih bo cepivo, ki se šele sproti preverja na cepljenih, pustilo na našem zdravju. Le da jaz poskušam poiskati način kako omiliti posledice, vi pa svoj stres zaradi napačne odločitve za cepljenje poskušate zdraviti s trosenjem žaljivk. Stavim pa , da med vami ni niti enega, ki se je šel cepit zaradi strahu pred boleznijo. Takšne je prva/druga doza pomirila in bodo brez pomisleka šli tudi tretjič.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo in jendomen

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
pezde-debil-bedak-idiot, in kar je še podobnega besednega zaklada ki ga uporabljate zagovorniki cepljenja:
nisem jezen na vas, niti vam ne zamerim, se mi pa smilite ker ste v isti skupini kot jaz, torej v skupini tistih ki se ni cepila zaradi strahu pred covidom, ampak zaradi česa drugega, le da ste se vi cepili da ste lahko npr. šli za nekaj dni na hrvaško obalo, jaz pa zato ker mi je vladni odlok onemogočil normalno življenje do te mere da sem bil v prostovoljno cepljenje prisiljen. Tako eni kot drugi čutimo veliko nezaupanje do cepiva in strah glede dolgoročnih posledic, ki jih bo cepivo, ki se šele sproti preverja na cepljenih, pustilo na našem zdravju. Le da jaz poskušam poiskati način kako omiliti posledice, vi pa svoj stres zaradi napačne odločitve za cepljenje poskušate zdraviti s trosenjem žaljivk. Stavim pa , da med vami ni niti enega, ki se je šel cepit zaradi strahu pred boleznijo. Takšne je prva/druga doza pomirila in bodo brez pomisleka šli tudi tretjič.
Mogoče bodo do 13.10. PCT pogoj ukinili in ti ne bo treba po drugo dozo. Če ne boš zaščiten, pa zate tako ni pomembno.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.318
-8.445
113
Predno se spuščaš v neke kvazi analize, je fino, če ti je vsaj malo jasno, kaj je vzrok in kaj posledica.

Btw, tvoja stava je izgubljena še predno si oddal post.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.613
8.939
113
pezde-debil-bedak-idiot, in kar je še podobnega besednega zaklada ki ga uporabljate zagovorniki cepljenja:
nisem jezen na vas, niti vam ne zamerim, se mi pa smilite ker ste v isti skupini kot jaz, torej v skupini tistih ki se ni cepila zaradi strahu pred covidom, ampak zaradi česa drugega, le da ste se vi cepili da ste lahko npr. šli za nekaj dni na hrvaško obalo, jaz pa zato ker mi je vladni odlok onemogočil normalno življenje do te mere da sem bil v prostovoljno cepljenje prisiljen. Tako eni kot drugi čutimo veliko nezaupanje do cepiva in strah glede dolgoročnih posledic, ki jih bo cepivo, ki se šele sproti preverja na cepljenih, pustilo na našem zdravju. Le da jaz poskušam poiskati način kako omiliti posledice, vi pa svoj stres zaradi napačne odločitve za cepljenje poskušate zdraviti s trosenjem žaljivk. Stavim pa , da med vami ni niti enega, ki se je šel cepit zaradi strahu pred boleznijo. Takšne je prva/druga doza pomirila in bodo brez pomisleka šli tudi tretjič.
Preden tkole posplošuješ vsaj mal razmisli.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.433
2.298
113
pezde-debil-bedak-idiot, in kar je še podobnega besednega zaklada ki ga uporabljate zagovorniki cepljenja:
nisem jezen na vas, niti vam ne zamerim, se mi pa smilite ker ste v isti skupini kot jaz, torej v skupini tistih ki se ni cepila zaradi strahu pred covidom, ampak zaradi česa drugega, le da ste se vi cepili da ste lahko npr. šli za nekaj dni na hrvaško obalo, jaz pa zato ker mi je vladni odlok onemogočil normalno življenje do te mere da sem bil v prostovoljno cepljenje prisiljen. ...
lej vzroki za tvoje cepljenje so argumentirani s tvoje strani.
stran si zamenjal in to ni lepo!
to je izdajalsko!
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113

PRENOS V ŽIVO: V ljubljanskem UKC umrla 20-letnica, preiskujejo povezavo s cepljenjem​

 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.387
3.486
113
Ja in kaj sedaj?

Bomo vse odcepili zaradi tega.

Sranje pač, kot kaže je res problem v vektorskih cepivih.

Ampak tak pač je, ljudje umirajo in res ni lepo če si ti izbran ali pa kdo od tvojih bližnjih.
Ampak svet se vrti dalje.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Ja in kaj sedaj?

Bomo vse odcepili zaradi tega.

Sranje pač, kot kaže je res problem v vektorskih cepivih.

Ampak tak pač je, ljudje umirajo in res ni lepo če si ti izbran ali pa kdo od tvojih bližnjih.
Ampak svet se vrti dalje.
Ti ne vidis problema da je smrt posledica PCT pogoja, pri osebi ki drugace ni v rizicni skupini za kovid smrt?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Jest pa vidim problem v tem, da zdej vam orto anticepilcem prihaja na to, ker je punca umrla. Kot da ste komaj čakali, da nekdo umre, da boste lahko nabijal poste do onemoglosti okoli cepiv. :obesise:
Ne, zakaj?
Je pa samo dokaz to, da je cepljenje 20 letnikov nesmiselno, celo nevarno, kot trdimo že dlje časa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.073
1.281
113
Skoraj miljon je polno cepljenih. To pomeni vsaj 1.500.000 milijonov pikov, raje se vec. Ena je zdaj umrla. Ena je imela se stranski ucinek, pa je zdaj ok. Preracunajte si procent. Vem da ta procent temu dekletu in svojcem en k*rc velja, a striktno gledano je statisticno zanemarljivo. Zivljenjsko gledano pa je vsaka smrt prevec, sploh smrt mladega in domnevam da zdravega dekleta. Sozalje svojcem.

Ze dlje casa pa sumim, da vektorska cepiva zaostajajo. Recimo moja je se dojila in ker je kronicni bolnik (ledvice), se je zelela cepit. Vsi zdravniki (ginekologinja, pediater, nefrologinja) so svetovali mRNA, vektorja se izogniti. Isto so svetovali v Nemciji sorodnici in isto moj dr. v Avstriji.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: jonny77 in Garfildd