Covid-19 Cepiva

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
To očitno v LJ? Ker v MB (da nadaljujem) kličeva zjutraj za "prijavo/termin", kot mi je naročila teta v petek. Ob 7:25 končno začne laufat ona "ste XY v čakalni vrsti" in potem po 10 minutah dvigne ena in spet nima pojma, ko ji še drugič razložim in prosim, da mi da tisto eno in edino od 10, ki tam dvigujejo telefone, in ima edina neke pristojnosti, jo le dobim in mi mrtvo hladno reče, da se me spomni in da danes pa ni cepljenj v MB in da bomo pač enkrat po SMS dobili obvestilo kdaj bo cepljena. :bonk: Ja pi..a koji ku.ac sem potem moral danes zjutraj klicat?
Samo pri tej količini "strank" je verjetno logično, da jim po telefonu sistem deluje slabše. Zakaj pa nista preko aplikacije vsega uredila oz. maila pa ne bi rabil čakat tako dolgo.
Jaz iz moje izkušnje lahko rečem, da so izvedli vse profesionalno in hitro. Razen tistih nekaj minut negotovosti, ko nas je kakih 50 čakalo pred UŠC in nismo takoj vedeli kakšen je sistem je vse potekalo hitro in strokovno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
No, pojasni prosim naslednje:

1. Je Ivermectin uradno prepovedan, kdaj je bil prepovedan oz. kdaj je imel v Sloveniji (ali širše) dovoljenje za uporabo? Če nima dovoljenja ni prepovedan.
2. Po kakšnem protokolu naj bi se uporabljal Ivermectin? Pri zdravljenju ali preventivno?
3. Kot vsako zdravilo mora tudi Ivermectin biti preverjen s kliničnimi testiranji pred odobritvijo. Kako je s tem?
4. Če bo Ivermectin v prometu bo zaradi močnih stranskih učinkov zagotovo na recept. Podobno kot ostala zdravila. Drži?
5. Moje mnenje - vsi teoretiki zarote v Sloveniji bi z veseljem jemali Ivermectin in jaz nimam nič proti, verjetno pa Ivermectin kot zdravilo nima dovoljenja za uporabo ker do zdaj ni bil tržno zanimiv za uporabo pri ljudeh. Trzni potencial je vsekakor velik in farmaciji se splača vložiti v registracijo/dovoljenje. Zakaj teoretiki zarot ne preverite pri slovenskih farmacevtih kje zadeva stoji?
6. Kje je logika raje jemati ogromne (v primerjavi s cepivom je vsakega zdravila ogromno) količine zdravila ob bolezni (celo preventivno?) namesto 2 doz cepiv in mirna bosna?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Samo pri tej količini "strank" je verjetno logično, da jim po telefonu sistem deluje slabše. Zakaj pa nista preko aplikacije vsega uredila oz. maila pa ne bi rabil čakat tako dolgo.
Jaz iz moje izkušnje lahko rečem, da so izvedli vse profesionalno in hitro. Razen tistih nekaj minut negotovosti, ko nas je kakih 50 čakalo pred UŠC in nismo takoj vedeli kakšen je sistem je vse potekalo hitro in strokovno.
Nisi bral vsega, od februarja sva na vseh možnih prijavah, ker pa sva bila dva tedna odsotna, ravno ko bi po prednostnih merilih bila na vrsti (50-60 letni) in sem to javil v ZD, sva očitno izpadla iz sistema.

Kdor se danes povsem na novo prijavi v ZD Maribor bo cepljen ta teden, moja žena pa upam, da tudi.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Aha razumem sedaj. To pa vidim, da je tudi pri eni moji znanki problem postal. Očitno takšne spremembe, ki odstopajo od utečenih naročil povzročijo težave.

Jaz bi se potem kar na novo naročil preko aplikacije, ne glede na vse ostalo...v glavnem dobro zrihtajta :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Še nekaj sem pozabil povedati - tako mi je danes rekla "teta", ki dela sezname po telefonu: danes ni cepljenja, ker okoli 10ih dobimo plan cepljenj za ta teden (cepiva in količine) in potem naredimo liste po vrstnem redu prioritetnih skupin in dalje vse ostale.
Tako zdaj veste.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
6. Kje je logika raje jemati ogromne (v primerjavi s cepivom je vsakega zdravila ogromno) količine zdravila ob bolezni (celo preventivno?) namesto 2 doz cepiv in mirna bosna?
Pusti logiko :), gre za to da teoretiki zarot vpijejo da je Ivermectin prepovedan. Ni res, le za Covid zdravljenje ni odobren, posledično ti ga zdravnik ne more predpisati. Je antiparazitsko zdravilo (proti garjam npr.) in se zato tudi uporablja. Kolikor vem ni zaključenih študij 3. faze s katerimi bi proizvajalci lahko šli pred fda/emo in zahtevali odobritev za splošno uporabo za kurativo in preventivo pred Covid-om. Posledično ga ni zdravnika v razvitem svetu, ki ti to zdravilo lahko prepiše. Enako velja za vsa ostala zdravila/cepiva ki nimajo dovoljenja za uporabo v razvitem svetu.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
No teoretično ti ga vseeno lahko predpiše(jaz recimo dobivam zdravila, ki niso odobrena za uporabo pri moji bolezni(sej koji krščen duš pa bo šel pridobivati dovoljenja za zadevo, kjer zboli 1 na 200000 letno) in je zdravljenje itak bolj eksperiment, kaj bo prijelo in kaj ne), samo se to večinoma ne počne, če nimaš res dobrega razloga
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Pusti logiko :), gre za to da teoretiki zarot vpijejo da je Ivermectin prepovedan. Ni res, le za Covid zdravljenje ni odobren, posledično ti ga zdravnik ne more predpisati. Je antiparazitsko zdravilo (proti garjam npr.) in se zato tudi uporablja. Kolikor vem ni zaključenih študij 3. faze s katerimi bi proizvajalci lahko šli pred fda/emo in zahtevali odobritev za splošno uporabo za kurativo in preventivo pred Covid-om. Posledično ga ni zdravnika v razvitem svetu, ki ti to zdravilo lahko prepiše. Enako velja za vsa ostala zdravila/cepiva ki nimajo dovoljenja za uporabo v razvitem svetu.
EMA dovoljuje Ivermectin za Covid-19 samo za uporabo v klinične študije. Ga lahko dobiš v Sloveniji? Ne moreš.

Drugače si pa preberite tole:


Še objava strokovnega članka v reviji Zdravniške zbornice Isis.
online.pubhtml5.com/agha/lkug/#p=39
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Kolikor vem ni zaključenih študij 3. faze s katerimi bi proizvajalci lahko šli pred fda/emo in zahtevali odobritev za splošno uporabo za kurativo in preventivo pred Covid-om. Posledično ga ni zdravnika v razvitem svetu, ki ti to zdravilo lahko prepiše. Enako velja za vsa ostala zdravila/cepiva ki nimajo dovoljenja za uporabo v razvitem svetu.
Za remdesevir velja isto, pa se ga lahko predpisuje. Le kako to? Aja sej res, doza remdesivirja stane 3000 dolarjev.

Remdesevir in cepiva so dobila Emergency Authorisation Use, Ivermectin ga pa ne kljub 40 letni zgodovini, da je varno zdravilo in do sedaj narejenim študijam (jih je več kot za remdesivir), da zdravi Covid.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.442
4.545
113
To očitno v LJ? Ker v MB (da nadaljujem) kličeva zjutraj za "prijavo/termin", kot mi je naročila teta v petek. Ob 7:25 končno začne laufat ona "ste XY v čakalni vrsti" in potem po 10 minutah dvigne ena in spet nima pojma, ko ji še drugič razložim in prosim, da mi da tisto eno in edino od 10, ki tam dvigujejo telefone, in ima edina neke pristojnosti, jo le dobim in mi mrtvo hladno reče, da se me spomni in da danes pa ni cepljenj v MB in da bomo pač enkrat po SMS dobili obvestilo kdaj bo cepljena. :bonk: Ja pi..a koji ku.ac sem potem moral danes zjutraj klicat?
Kranj. Po SMS so javili, da cepijo z AZ ali Jenssen, odvisno kaj imajo tisti trenutek tam. Ko sem bil tam, sem jih vprašal ali lahko Janssen, če ga imajo in sem ga dobil (drugače bi bila AZ).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Benko14 in McGiver

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
No, pojasni prosim naslednje:

1. Je Ivermectin uradno prepovedan, kdaj je bil prepovedan oz. kdaj je imel v Sloveniji (ali širše) dovoljenje za uporabo? Če nima dovoljenja ni prepovedan.
2. Po kakšnem protokolu naj bi se uporabljal Ivermectin? Pri zdravljenju ali preventivno?
3. Kot vsako zdravilo mora tudi Ivermectin biti preverjen s kliničnimi testiranji pred odobritvijo. Kako je s tem?
4. Če bo Ivermectin v prometu bo zaradi močnih stranskih učinkov zagotovo na recept. Podobno kot ostala zdravila. Drži?
5. Moje mnenje - vsi teoretiki zarote v Sloveniji bi z veseljem jemali Ivermectin in jaz nimam nič proti, verjetno pa Ivermectin kot zdravilo nima dovoljenja za uporabo ker do zdaj ni bil tržno zanimiv za uporabo pri ljudeh. Trzni potencial je vsekakor velik in farmaciji se splača vložiti v registracijo/dovoljenje. Zakaj teoretiki zarot ne preverite pri slovenskih farmacevtih kje zadeva stoji?
2. https://covid19criticalcare.com/covid-19-protocols/

3.
isummary.png


4.
Ivermectin is one of the safest drugs in the world pharmacopoeia. Recognized as “safe for large-scale use” by the WHO (12). By way of comparison, Vigibase, which collects pharmacovigilance data from more than 130 countries that are members of the WHO, has recorded 16 deaths and 4,700 adverse reactions for Ivermectin in 30 years, compared with 3,695 deaths and 161,147 adverse effects for Doliprane (Paracetamol, pri nas znan kot Lekadol).

Ivermectina je bilo do sedaj uporabljeno 3,7 milijarde doz.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.442
4.545
113
Danes sem slišal na cepljenju, da so tistim, ki so prvič dobili AZ govorili o 9 - 12 tednih za drugo dozo.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.768
261
83
Največja slovenska vas
Ja, uradno je 9-12 tednov, ceprav je bilo na zacetku receno 4-6tednov... to so pa naredili predvsem zato, da se cimvec ljudi pocepi s prvo dozo.

Iz JAZMP strani:

Cepivo COVID-19 AstraZeneca se daje v obliki dveh injekcij, običajno v mišico nadlakti. Drugi odmerek je treba dati med 4 in 12 tedni po prvem odmerku.