Covid-19 Cepiva

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
pa dobr, k da je vazn. 98% jih je brez, 2% jih pa nosi. zakaj, ne vemo.

sej se tud z marelo sprehajajo v soncnem vremenu. pac so iz drugega konca sveta. ne moremo pricakovat, da bojo imel iste navade kot mi.

vazno je, da pri nas spet ustavljajo cepljenje z az za mlajse od 60 let. ze drugic.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V njihovi kulturi (korejci, japonci in kitajci) je, da z masko ščitiš tiste okoli tebe - večinoma so to starejši ljudje, ki seveda zaradi klim na avionu in v avtobusih hitro fašejo kak prehlad in potem pač nataknejo masko - vseeno pa ni to nek splošen vzorec pri turistih, da bi jih sedaj 1/3 nosila maske.
Glede marel poleti pa ja, tudi baročne dame so poleti nosile marele, da jih ni zapeklo - kar poglej kakšno polt imajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Kamele0N

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.272
113
Ja, v njihovi kultruri gledajo, da ne škodujejo drugim zaradi sebe.
Pa še in še bi se našlo, kar imajo krepko boljše v odnosih med seboj od nas. Pa ne samo od nas Slovencev.
Predno grejo v jakuzi, se umijejo z milom pod tušem!

Glede marel. Gre za kožo na obrazu. Želijo biti lepe in ne razpokane. VSI ste opazili v kakšnih posnetkih, da tam na daljnem vzhodu, tudi pri gozdnih plemenih, da ženske nosijo izrazito premazane obraze. Zaščita kože pred soncem.
Pri nas se skrivajo za Q10. Vprašajte svoje, ali je to res. Le vprašajte, saj ne veste za Q10!
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
V njihovi kulturi (korejci, japonci in kitajci) je, da z masko ščitiš tiste okoli tebe - večinoma so to starejši ljudje, ki seveda zaradi klim na avionu in v avtobusih hitro fašejo kak prehlad in potem pač nataknejo masko - vseeno pa ni to nek splošen vzorec pri turistih, da bi jih sedaj 1/3 nosila maske.
Japajade.
Maske nosijo zaradi onesnaženega zraka, da ščitijo sebe in svoja pljuča.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113
pa dobr, k da je vazn. 98% jih je brez, 2% jih pa nosi. zakaj, ne vemo.

sej se tud z marelo sprehajajo v soncnem vremenu. pac so iz drugega konca sveta. ne moremo pricakovat, da bojo imel iste navade kot mi.

vazno je, da pri nas spet ustavljajo cepljenje z az za mlajse od 60 let. ze drugic.

A ne bo super če nas bodo mlajše od 60 cepili s Pfizerem in Moderno, starejše od 60 pa z AZ.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Japajade.
Maske nosijo zaradi onesnaženega zraka, da ščitijo sebe in svoja pljuča.

Ob vedno večji onesnaženosti zraka, ki je prisotna v vseh večjih mestih po Evropi, še bolj pa v Aziji, smo vzeli pod drobnogled Japonce, ki so iz nošenja zaščitnih mask naredili pravi kulturni fenomen. So maske res namenjene zgolj preprečevanju škodljivih vplivov izpušnih plinov in širjenja virusov?

5 razlogov, zakaj Japonci nosijo maske:

1. Zdravje - večina, ki nosi maske, se boji, da bi s svojim prehladom okužila druge, in ne obratno. V tako velikem mestu kot je prestolnica Japonske, kjer pa je povsod gneča in je borba za osebni prostor vsakodnevni izziv, je nevarnost, da se prebivalci drug od drugega nalezejo, zelo velika. Na podzemni železnici morajo uslužbenci v času prometnih konic ljudi ročno potiskati v vagone, da se vrata sploh lahko zaprejo in potniki nadaljujejo pot v službo oziroma domov – lahko si predstavljamo, kaj se zgodi, če je okužen oziroma bolan samo en od prisotnih … Veliko ljudi s seboj nosi tudi mini gel za dezinfekcijo rok, kar ni nič posebnega niti v Londonu niti v New Yorku, kjer zna biti javni prevoz zelo umazan. Čeprav je raven ozaveščenosti kar se tiče higiene tudi na javnih toaletah visoka, tveganja za okužbo ne gre prepuščati naključju, zato se večina raje opremi z masko po principu bolje preventíva kot kurativa.

2. Prah, cvetni prah in drugi alergeni

3. Zakrivanje obraza zaradi estetike

4. Moda

5. Družbena anksioznost

vir
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
Ob vedno večji onesnaženosti zraka, ki je prisotna v vseh večjih mestih po Evropi, še bolj pa v Aziji, smo vzeli pod drobnogled Japonce, ki so iz nošenja zaščitnih mask naredili pravi kulturni fenomen. So maske res namenjene zgolj preprečevanju škodljivih vplivov izpušnih plinov in širjenja virusov?

5 razlogov, zakaj Japonci nosijo maske:

1. Zdravje - večina, ki nosi maske, se boji, da bi s svojim prehladom okužila druge, in ne obratno. V tako velikem mestu kot je prestolnica Japonske, kjer pa je povsod gneča in je borba za osebni prostor vsakodnevni izziv, je nevarnost, da se prebivalci drug od drugega nalezejo, zelo velika. Na podzemni železnici morajo uslužbenci v času prometnih konic ljudi ročno potiskati v vagone, da se vrata sploh lahko zaprejo in potniki nadaljujejo pot v službo oziroma domov – lahko si predstavljamo, kaj se zgodi, če je okužen oziroma bolan samo en od prisotnih … Veliko ljudi s seboj nosi tudi mini gel za dezinfekcijo rok, kar ni nič posebnega niti v Londonu niti v New Yorku, kjer zna biti javni prevoz zelo umazan. Čeprav je raven ozaveščenosti kar se tiče higiene tudi na javnih toaletah visoka, tveganja za okužbo ne gre prepuščati naključju, zato se večina raje opremi z masko po principu bolje preventíva kot kurativa.

2. Prah, cvetni prah in drugi alergeni

3. Zakrivanje obraza zaradi estetike

4. Moda

5. Družbena anksioznost

vir
Sem imel priložnost krajši čas preživet v enem od azijskih mest. Po dežju, ko je bil zrak dokaj čist, ni maske nosil nihče, Ko pa se je zemlja osušila in veter dvignil prah + smog v mestu, pa večina, vključno z mano. Ker je bilo težko dihat zaradi prahu. In tista maska, ki sem jo takrat kupil mi še danes služi :)

Zdej pa samo zagovorniki mask s svojimi spini želijo potvorit glavni razlog. za nošenje mask v aziji.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Sem imel priložnost krajši čas preživet v enem od azijskih mest. Po dežju, ko je bil zrak dokaj čist, ni maske nosil nihče, Ko pa se je zemlja osušila in veter dvignil prah + smog v mestu, pa večina, vključno z mano. Ker je bilo težko dihat zaradi prahu. In tista maska, ki sem jo takrat kupil mi še danes služi :)

Zdej pa samo zagovorniki mask s svojimi spini želijo potvorit glavni razlog. za nošenje mask v aziji.
Članek je iz marca 2019 in se posledično ne more šteti kot pandemijski PR.
In seveda da se maske nosi tudi zaradi prahu oz. onesnaženosti zraka ampak trditev, da bi bil pa to edini razlog je pa daleč od resnice.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
V topicu o teorijah zarote te sigurno ne bo nihče oviral pri tvojih debilizmih tako da si lahko daš duška :zmaga:
Pa povej, zakaj Janševiki ne bi mogli biti nacisti?
So rasisti
So antikomunisti
So ekstremni nacionalisti
Vodja se obnaša kot diktator
So sovražno nastrojeni proti drugim veram

In tako se v zadnjem letu obnaša precej euro voditeljev, ki se imajo za demokrate.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Pa povej, zakaj Janševiki ne bi mogli biti nacisti?
So rasisti
So antikomunisti
So ekstremni nacionalisti
Vodja se obnaša kot diktator
So sovražno nastrojeni proti drugim veram

In tako se v zadnjem letu obnaša precej euro voditeljev, ki se imajo za demokrate.

Definicija nacizma:

V enem stavku: ena oseba vsiljuje svoje ideje množicam.
Torej imaš prav, IJJ je nacist... :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
V Sloveniji je zaznati porast neonacističnih in podobnih rasističnih skupin, ki se organizirajo pod krinko domoljubja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace in Matey

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113
A samo meni ne dela, ali je to kar smo dobili odkar so sledilnik skenslali?

1617534792980.png