Covid-19 Cepiva

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Po Izraelu ...buducnost-koju-i-nama-spremaju...
Če bi jest nalepil tak link, bi me verjetno spet proglasili za "teoretika zarot" :poreden: ...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.212
9.451
113
kod Džej-Zija
Teoretiki zarote bodo imeli na koncu še prav.

Za preprečevanje obolevanja z "prehladom", se bo svet začel popolnoma drugače vrteti.

Sam nimam vere v to, da se bomo v relativno normalo vrnili v rangu 2 let. Množični koncerti, potovanja, koneckoncev tudi odhodi v trgovino/restavracijo ipd. brez maske, mislim da vsaj še 2 leti ne bodo mogoči. K zdravniku ali v bolnišnico, brez maske mislim da nikdar več. V zimskem času, bo pa maska praktično stalni pripomoček v notranjih prostorih.
V Aziji je od original SARSa dalje realnost nošnja mask. Pa kar preživijo. Res pa je, da pri njih kulturno gledano družba pomeni več kot posameznik in delajo v korist vseh, pri nas pa vsak gleda najprej na svojo rit, potem pa dolgo nič.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
24ur komentar od včeraj aka dober scenarij za telenovelo:

Slovenija in še nekaj članic so se decembra odrekle določenemu številu odmerkov, Pfizerja ki jim je pripadal, kar bo rezultiralo v slabši precepljenosti prebivalcev teh članic. Janša je to, da se je odrekel 500 000 odmerkom vseskozi tajil. Ko pa so prišli nedvoumni podatki črno na belem, da je res sprejel to odločitev, se je odločil, da bo krivdo preložil na Gantarja. Samo v enem dnevu se je razščistilo, da Gantar ob naročilih ni bil več minister in da je bil takrat Janša. Potem se je spravil na posvetovalno skupino, kjer pa so odgovorili, da je bilo njihovo stališče ves čas, da je treba nabaviti vsa mozna razpoložljiva cepiva. Torej s prevalitvijo krivde doma ni bilo nič. Janša pač kriv in odgovoren. Potem pa se je Janša povezal s Kurzem in še par salabajzerji in s prstom pokazal na EU, da so oni krivi, ker jim niso na silo dostavili odmerkov, ceprav so se jim odrekli. V EU so bulili... Potem pa dramaturški zasuk:) Ta skupina zavožencev se je, po tem ko so ugotovili, da njihovega jokanja ne kupi nihče, niti domača javnost, odločila da bo stavila na solidarnost, češ res smo zavozili...ampak pomagajte nam. In potem se je EU odločila, da jim prisluhne in določila tri države, ki so iz tega naslova najbolj prizadete in bodo dobile dodatne 3 milijone cepiv. Med njimi pa ni Slovenije in sedaj sta Jansa in Kurz kar naenkrat proti solidarnemu ključu. Torej, da skrajšam... Jansa se je najprej odrekel 500 000 dozam. Nato se je pritožil. EU je njegovi prošnji delno ugodila, kar pa je rezultiralo, da bomo sedaj dobili še manj cepiv, saj se bo pro rata v naslednjem deljenju delilo od skupaj 7 milijonov cepiv in ne 10, kot je bilo sprva nacrtovano, saj bodo šli trije milijoni za najbolj ogrožene. Torej po tem, ko se je decembra odrekel 500 000 cepivom, je sedaj s politično akcijo dosegel, da jih dobimo še manj. Vrhunski politični strateg:)

Moj dodatek: eden tujih medijev (mislim da Bloomberg) je poročal, da bi Slovenija lahko dobila 250.000 cepiv v dveh tranšah: polovico v prvem četrtletju, drugi del pa v drugem četrtletju. Se pravi do sedaj bi lahko ineli že dodatnih 120.000 cepljenih!

Namesto tega je potreben nov lockdown.
Dejansko se je Janez decembra skupno (Pfizer in Moderna) odpovedal skoraj milijonu doz cepiv, ki bi jih dobili do polovice tega leta.
Torej smo ob dodatnih POL MILIJONA cepljenih do sredine leta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in McGiver

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.567
980
113
48
KR
V Aziji je od original SARSa dalje realnost nošnja mask. Pa kar preživijo. Res pa je, da pri njih kulturno gledano družba pomeni več kot posameznik in delajo v korist vseh, pri nas pa vsak gleda najprej na svojo rit, potem pa dolgo nič.
Pred korono še nisem videl turista azijca z masko v Sloveniji in državah EU.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.567
980
113
48
KR
I'm blind as a bat. :nazdravje:

1617510020433.png

1617510073005.png

1617510132078.png
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.162
-8.273
113
Seveda si.
Azijce z masko si lahko videl vsak dan v vsakem malo bolj obiskanem turističnem kraju.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.458
9.153
113
V Aziji je od original SARSa dalje realnost nošnja mask. Pa kar preživijo. Res pa je, da pri njih kulturno gledano družba pomeni več kot posameznik in delajo v korist vseh, pri nas pa vsak gleda najprej na svojo rit, potem pa dolgo nič.
Če se jaz prav spomnim so v Aziji v večjih mestih že pred sarsom nosioi maske zaradi onesnaženega zraka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo in mirsi

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.567
980
113
48
KR
Res je, zelo slabo vidim in se opravičujem obema (jest5 in zino). Obljubim, da ne bom več.
Se pa ne da lepš odgovorit, kokr da začnete žalit, a ne? A mogoče ne bi blo lepš, da bi napisala npr.: "Potem pa nisi dost okol v turističnih krajih in jih nisi videl." Ne, treba je odgovort: "Slep si, resno", ipd. Čudn, da me nista takoj zmerjala še z idiotom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejD in Kamele0N

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.782
6.067
113
24ur komentar od včeraj aka dober scenarij za telenovelo:

Slovenija in še nekaj članic so se decembra odrekle določenemu številu odmerkov, Pfizerja ki jim je pripadal, kar bo rezultiralo v slabši precepljenosti prebivalcev teh članic. Janša je to, da se je odrekel 500 000 odmerkom vseskozi tajil. Ko pa so prišli nedvoumni podatki črno na belem, da je res sprejel to odločitev, se je odločil, da bo krivdo preložil na Gantarja. Samo v enem dnevu se je razščistilo, da Gantar ob naročilih ni bil več minister in da je bil takrat Janša. Potem se je spravil na posvetovalno skupino, kjer pa so odgovorili, da je bilo njihovo stališče ves čas, da je treba nabaviti vsa mozna razpoložljiva cepiva. Torej s prevalitvijo krivde doma ni bilo nič. Janša pač kriv in odgovoren. Potem pa se je Janša povezal s Kurzem in še par salabajzerji in s prstom pokazal na EU, da so oni krivi, ker jim niso na silo dostavili odmerkov, ceprav so se jim odrekli. V EU so bulili... Potem pa dramaturški zasuk:) Ta skupina zavožencev se je, po tem ko so ugotovili, da njihovega jokanja ne kupi nihče, niti domača javnost, odločila da bo stavila na solidarnost, češ res smo zavozili...ampak pomagajte nam. In potem se je EU odločila, da jim prisluhne in določila tri države, ki so iz tega naslova najbolj prizadete in bodo dobile dodatne 3 milijone cepiv. Med njimi pa ni Slovenije in sedaj sta Jansa in Kurz kar naenkrat proti solidarnemu ključu. Torej, da skrajšam... Jansa se je najprej odrekel 500 000 dozam. Nato se je pritožil. EU je njegovi prošnji delno ugodila, kar pa je rezultiralo, da bomo sedaj dobili še manj cepiv, saj se bo pro rata v naslednjem deljenju delilo od skupaj 7 milijonov cepiv in ne 10, kot je bilo sprva nacrtovano, saj bodo šli trije milijoni za najbolj ogrožene. Torej po tem, ko se je decembra odrekel 500 000 cepivom, je sedaj s politično akcijo dosegel, da jih dobimo še manj. Vrhunski politični strateg:)

Moj dodatek: eden tujih medijev (mislim da Bloomberg) je poročal, da bi Slovenija lahko dobila 250.000 cepiv v dveh tranšah: polovico v prvem četrtletju, drugi del pa v drugem četrtletju. Se pravi do sedaj bi lahko ineli že dodatnih 120.000 cepljenih!

Namesto tega je potreben nov lockdown.
Vse je res lepo napisano, zamolčan pa en bistveni podatek. Za voljo tega se je naročilo toliko več cenejše AZ ki ga je lažje tranportirat in skladiščit. Strategija bi se čisto v redu izšla, če se AZ nebi zakalkulirala z načrtovano proizvodnjo in če nebi začela mutit z posli "kdo da več". Za piko na i pa še pojavi strdkov, slaba reklama in skrivanje kontraindikacij konkurence. JJ pa kot vedno ni imel sreče, na grbi pa ima sedaj od škandalov, do neprecepljene države.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Se pa ne da lepš odgovorit, kokr da začnete žalit, a ne? A mogoče ne bi blo lepš, da bi napisala npr.: "Potem pa nisi dost okol v turističnih krajih in jih nisi videl." Ne, treba je odgovort: "Slep si, resno", ipd. Čudn, da me nista takoj zmerjala še z idiotom.
če nekaj nisi sam videl, še ne pomeni da ne obstaja. sam sem v prestolnici velikokrat videl kitajce z maskami, pred epidemijo. se prav spomnim, kako se mi je zdelo trapasto.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.567
980
113
48
KR
če nekaj nisi sam videl, še ne pomeni da ne obstaja. sam sem v prestolnici velikokrat videl kitajce z maskami, pred epidemijo. se prav spomnim, kako se mi je zdelo trapasto.
No vidš, a je blo tko težko takole napisat? :aplauz:
No, jest sem pa samo napisal, da JAZ nisem pač videl nobenga azijca z maskami, pa se jih tud v Kranju kar precej najde.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Tudi jaz se NE spomnim množičnega nošenja mask pred epidemijo.....sm pa tja jo je mel kak azijec...pa sem iz prestolnice....dostx pa tudi na gorenjskem...

V gruči poševnookih...so bile prej izjeme z maskami kot pravilo...večinoma so bili to starejši turisti!
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

jest5

Guru
18. avg 2007
25.162
-8.273
113
Seveda ni bilo množično.
A 95% azijcev s prehladom je imelo masko. Kakšen pa tudi kar tako
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Dobro....tolk experta da bi ocenil ali je turist z masko prehlajen ali ni pač nisem...

....je pa če je taka nošnja samoumevna in prostovoljna ob prehladu res evolucijski dosežek!

Si predstavljaš da nam začne kaj takega tupit po TV kak Krek....Beovič.....

Pomojem ko bi nas v to začela prepričevat Janša in Kacin bi raja nalomila vse novinarje na dosegu roke....ker bi jih kao izzival prek TVja :D
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.682
576
113
Dejansko se je Janez decembra skupno (Pfizer in Moderna) odpovedal skoraj milijonu doz cepiv, ki bi jih dobili do polovice tega leta.
Torej smo ob dodatnih POL MILIJONA cepljenih do sredine leta.

Minister je odstopil, takoj zatem pa je ministrstvo naredilo hudo napako za katero je pa Jansa kot v.d. seveda objektivno odgovoren. Ne vem sicer zakaj se raje ne posujejo s pepelom in priznajo napako?
Iz zgornjega zapisa pa bi kdo lahko sklepal, da je JJ osebno zavrnil naročilo dodatnih odmerkov. Prvo je hud kiks ministrstva, drugo pa bi nosilo veliko težjo odgovornost in posledice.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.132
2.208
113
Ni čisto tako: iz na pomlad premaknjene jesensko zimske dobave 2021, cca 10. milijonov doz, smo Čehi, Sepli in mi zagovarjali razdelitev ene polovice po št. prebivalcev, ostalo pa solidarnostno. Ker so se predsedniki vlad na sestanku nič dogovorili, je portugalsko predsedstvo pripravilo kompromisni predlog od katerega smo mi3je odstopili in smo zato dobili od skupno 10M doz točno toliko kot bi nam tangiralo po prebivalstvu, ostali pa so dobili vsak mislim da 30% manj kot bi jim pripadalo po ključu in tako dali cca 3M doz v solidarnostni fond, ki se je razdelil petim z najmanj cepiva (ali pa najbolj lažnjivim - HR recimo!).

Ker je po prvotnem predlogu bila Češka "med šibkimi" bi dobila dodatnih 170.000 doz, sedaj jih ni dobila, ampak sta ji potem Janša in jebeštrga dala 10.000 in 30.000 doz kot pomoč.

Koliko so naciganli hrvati se mi ne ljubi iskat.
To je pravo tolmačenje stanja!
Hrvati dobijo več zaradi več prebivalcev. Čehi dobijo več zaradi treh pametnih.
Ostala EU dobi manj, zaradi solidarnosti z Romuni in ostalimi.
Mi dobimo kolikor nam pripada po prebivalcih.

Problem je v tem, da ne dajo tliko, kot so obljubili. Kje je tisi podatek v pogdbi, ki v primeru NE vzetih, ne prevzetih doz s strani EU dvigne ceno za 45%?