Covid-19 Cepiva

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Zanimivo, pri mojem ocetu po Pfizerju sama rahla vrocina en dan po drugi dozi.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
V bistvu nismo naročili ker bi čakali letos do februarja ?
In bi bilo to predolgo.

Odgovarjal po slovensko seveda nebo noben.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.384
2.289
113
Ljudje SE želijo cepiti, da takole stojijo v vrsti.
Ima kdo izkušnje, koliko je ta vrsta dola - čakanje.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.384
2.289
113
V bistvu nismo naročili ker bi čakali letos do februarja ?
In bi bilo to predolgo.
kar se je odklonilo:
računalo na AZ, ki ni dobavil obljubljenih količin (niti ne bo letos! 2021)
zaradi dobav po 6 mesecu letos (že naročene količine so takrat pokrile VSE zahteve)

Zaradi nedobav AZ mnogo EU držav in izven, naročajo po svoje, po svoji ceni.
Glede na odklonitve cepljenja je doz dovolj za vse tiste, ki se želijo cepiti.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Glede na odklonitve cepljenja je doz dovolj za vse tiste, ki se želijo cepiti.
Ne pa ni.

Poznam polno ljudi, ki bi se cepili, pa ne pridejo na vrsto, vkljucno z mojimi sodelavci. Jaz sem v vrsti in preko ZD-ja in preko firme. V obeh primerih sem/smo nekje na koncu.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

sousis

Guru
16. nov 2019
1.507
1.002
113

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Saj verjetno znate brat - za razumevanje pa sem bolj skeptičen:

Tako kot še Avstrija in Češka namreč ne sodeluje pri solidarnostnem mehanizmu, o katerem so se dogovorili veleposlaniki članic Unije in po katerem dodatne odmerke dobijo tiste države, ki so naročile najmanj BioNTech/Pfizerjevega cepiva in ki imajo s cepljenjem največ težav.

To so Bolgarija, Hrvaška, Estonija, Latvija in Slovaška; delež glede na število prebivalstva, je portugalsko predsedstvo zapisalo v sporočilu za javnost, bodo dobile od celotne količine, nato pa še od slabe tretjine solidarnostnih odmerkov.


Po domače: nismo bili med kritičnimi - čeprav po moje tudi Hrvati tu nategujejo na polno in tudi se nismo odrekli delu svojih 47.000 doz! Povprečno precepljenost z dvema dozama imamo v gornji tretjini EU držav!
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.777
2.668
113
Saj verjetno znate brat - za razumevanje pa sem bolj skeptičen:

Tako kot še Avstrija in Češka namreč ne sodeluje pri solidarnostnem mehanizmu, o katerem so se dogovorili veleposlaniki članic Unije in po katerem dodatne odmerke dobijo tiste države, ki so naročile najmanj BioNTech/Pfizerjevega cepiva in ki imajo s cepljenjem največ težav.

To so Bolgarija, Hrvaška, Estonija, Latvija in Slovaška; delež glede na število prebivalstva, je portugalsko predsedstvo zapisalo v sporočilu za javnost, bodo dobile od celotne količine, nato pa še od slabe tretjine solidarnostnih odmerkov.


Po domače: nismo bili med kritičnimi - čeprav po moje tudi Hrvati tu nategujejo na polno in tudi se nismo odrekli delu svojih 47.000 doz! Povprečno precepljenost z dvema dozama imamo v gornji tretjini EU držav!
Samo Janez je med tistimi ki so pred časom najbolj lobirali za to solidarnostno deljenje na koncu pa smo dobili manj kot bi če bibse delilo po ključu "na prebivalca".
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Samo Janez je med tistimi ki so pred časom najbolj lobirali za to solidarnostno deljenje na koncu pa smo dobili manj kot bi če bibse delilo po ključu "na prebivalca".
Kolikor jaz razumem smo dobili točno toliko kot na pripada po prebivalcih, del držav EU pa se je odrekel 1/3 sveje količine v korist 5 držav, in to je to kar se sedaj dodatno deli.

Slovenija bo do konca junija dobila dodatnih nekaj manj kot 47.000 odmerkov BioNTech/Pfizerjevega cepiva, svoj pro rata delež celotne količine deset milijonov odmerkov, ki jih je podjetje na pobudo Evropske komisije iz druge polovice leta, kot je bilo načrtovano po pogodbi, preusmerilo v drugo četrtletje.

Tukaj pride moj prejšnji citat in dalje:

Te odmerke jim je odstopilo 19 držav, ki bodo tako svoj delež glede na število prebivalstva dobile od zgolj 6,6 milijona odmerkov. Omenjena peterica držav pa bo prejela okoli 2,85 milijona odmerkov cepiva.

Ker se Slovenija, Avstrija in Češka niso pridružile večinski skupini 19 držav, bo s tem največ izgubila Češka, ki bi si lahko zagotovila okoli 140.000 solidarnostnih odmerkov. Ker se ni pridružila predlogu portugalskega predsedstva, je tako izgubila okoli 70.000 odmerkov, ravno toliko pa sta si jih skupaj dodatno zagotovili Slovenija in Avstrija z vztrajanjem pri razdelitvi pro rata. Za Slovenijo to pomeni okoli 47.000 odmerkov namesto predlaganih 33.000, za Avstrijo pa okoli 199.000 namesto 139.000.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Aja še to: kot o dodatnih količinah pa govorijo ker je to dodatna dobava v drugem četrtletju, nič drugega.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.798
-313
113
Ma daj ne seri spet. Preberi si malo današnje novice in boš videl kdo je nategnil Slovenijo, Avstrijo in kdo je dal Hrvaški, ker so kao "bogi doli". Marš Bruselj gniloba od EU. Aja, pa tvoja Fajnonka se nič ne oglasi. Ona še navija da bi bilo čimmanj da bi potem lahko gobezdala proti Janši. Pra5ica gnila.
Japajade.
Nas je nategnil Janša, ker decembra ni naročil miljona dodatnih količin cepiva z dobavnim rokom spomladi in del konec leta. Pa je imel to možnost.
Pa saj o tem smo pisali že januarja.
Za nas sta po njegovem Pfizer in Moderna predraga, za nas je dober šrot od AZ, no pa še tega ni. Za orožje pa ni problem zapravit 700 miljonov.

Ja zdej nas je pa EU nategnila, kar je logično, če Janša ni hotel sodelovat, pa se krega z EU in prekinja linije. A je to pravi odnos?

Fajonka ni moja, ampak nima veze, ona NI v položaju, da bi karkoli lahko odločala in še manj pa naročala cepivo. Za stanje v državi in pomanjkanje cepiva je odgovoren predsednik vlade.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen