Covid-19 Cepiva

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Cakam, da zacne Kacin kritizirat Srbijo, ker prehitro cepijo, za namecek pa brezplacno cepijo se tuje drzavljane:


Aja, sej res, so nasi zaprli meje, da se Slovenci ne bi mogli iti cepiti v Srbijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in mirsi

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.772
262
83
Največja slovenska vas
NIJZ pravkar izdal priporočilo, da se z AZ cepi zgolj 60-64 let stare - komedija zmešnjav!


Nekdo ni prebral sestavka v celoti:

Zaradi slabšanja epidemiološke situacije in posledične ustavitve javnega življenja ter glede na cilje strategije, NIJZ v skladu s sklepom Posvetovalne skupine za cepljenje predlaga, da se v naslednjih 3 tednih cepljenje proti covid-19 osredotoči le na starejše osebe in se tako cepljenje zagotovi vsem prebivalcem starim 60 let in več, ki se želijo cepiti. S tem bomo maksimalno izkoristili razpoložljiva cepiva za zaščito najbolj ranljivih skupin, ki še niso zadostno cepljene. V tem obdobju bodo opravljene tudi analize podatkov o morebitnih izjemno redkih resnih neželenih učinkih v mlajši populaciji, ki so se v časovni povezavi s cepivom AstraZeneca pojavili v nekaterih evropskih državah.

Zaradi omejenih količin posameznih cepiv in logističnih razlogov NIJZ predlaga, da se v trenutni situaciji posamezna cepiva uporabljajo, kot je navedeno spodaj:

mRNA cepiva (Pfizer/BioNTech, Moderna):

  • za osebe stare 70 let in več ter posebej ranljive kronične bolnike* ne glede na starost,
  • za osebe stare 65 let in več,
  • za oskrbovance v DSO, ki še niso bili cepljeni.
Cepivo AstraZeneca:

  • za osebe stare 60-64 let, lahko tudi za vse starejše, če izrazijo interes za cepljenje s tem cepivom in želijo cepljenje opraviti čim prej;
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nekdo ni prebral sestavka v celoti:

Zaradi slabšanja epidemiološke situacije in posledične ustavitve javnega življenja ter glede na cilje strategije, NIJZ v skladu s sklepom Posvetovalne skupine za cepljenje predlaga, da se v naslednjih 3 tednih cepljenje proti covid-19 osredotoči le na starejše osebe in se tako cepljenje zagotovi vsem prebivalcem starim 60 let in več, ki se želijo cepiti. S tem bomo maksimalno izkoristili razpoložljiva cepiva za zaščito najbolj ranljivih skupin, ki še niso zadostno cepljene. V tem obdobju bodo opravljene tudi analize podatkov o morebitnih izjemno redkih resnih neželenih učinkih v mlajši populaciji, ki so se v časovni povezavi s cepivom AstraZeneca pojavili v nekaterih evropskih državah.

Zaradi omejenih količin posameznih cepiv in logističnih razlogov NIJZ predlaga, da se v trenutni situaciji posamezna cepiva uporabljajo, kot je navedeno spodaj:

mRNA cepiva (Pfizer/BioNTech, Moderna):

  • za osebe stare 70 let in več ter posebej ranljive kronične bolnike* ne glede na starost,
  • za osebe stare 65 let in več,
  • za oskrbovance v DSO, ki še niso bili cepljeni.
Cepivo AstraZeneca:

  • za osebe stare 60-64 let, lahko tudi za vse starejše, če izrazijo interes za cepljenje s tem cepivom in želijo cepljenje opraviti čim prej;
Za tiste, ki vztrajno tiščite glavo v pesek - z AZ se že do sedaj niso želeli cepiti starejši, zakaj bi se sedaj, ko je očitno s cepivom nekaj hudo narobe?
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ali se bolne tudi cepi?
Zakaj so bizija vpršali, če je zdrav, preden so ga cepili? Tistega bolnega 83-letnika, ki ni od Večera pa ne?
Ne razumem vprasanja, ti podam splosen odgovor. PRED vsakih cepljenjem mora zdravnik potrditi, da si res zdrav in da lahko prejmes cepivo.
Se v srbiji, kjer se gredo cepilni turizem, te pred prejemom cepiva pregleda zdravnik.
Sploh si ne predstavljam, da k meni pride neki Mujo in rece jaz sem zdrav, vbrizgaj mi cepivo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
JJ cepivo nas bo rešilo krize.
 
  • Haha
Reactions: bertoncl

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ne razumem vprasanja, ti podam splosen odgovor. PRED vsakih cepljenjem mora zdravnik potrditi, da si res zdrav in da lahko prejmes cepivo.
Se v srbiji, kjer se gredo cepilni turizem, te pred prejemom cepiva pregleda zdravnik.
Sploh si ne predstavljam, da k meni pride neki Mujo in rece jaz sem zdrav, vbrizgaj mi cepivo.
Pri drive-in sistemu cepljenja, ki se izvaja v Kočevju, te dohtar težko pregleda. Morda pa poda svoje mnenje, ko svoje paciente prijavi.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.798
-313
113
Ne razumem vprasanja, ti podam splosen odgovor. PRED vsakih cepljenjem mora zdravnik potrditi, da si res zdrav in da lahko prejmes cepivo.
Se v srbiji, kjer se gredo cepilni turizem, te pred prejemom cepiva pregleda zdravnik.
Sploh si ne predstavljam, da k meni pride neki Mujo in rece jaz sem zdrav, vbrizgaj mi cepivo.
Si odgovoril, kar sem vprašal.
Torej ni nič narobe, če bolnega 83-letnika niso hoteli cepit.
Ker se na prejšnji strani nekdo nad tem pritožuje.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ves kako je mirsi. Meni v merkatorju stevilka 1 podturijo 2 dni star kruh kot svezega, zato se nebom sel pritozevat v merkator stevilka 2, ampak bom sel v merkator stevilka 1. Tudi tebi priporocam da se pritozujes tam, kjer so bile napake.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.798
-313
113
Koliko časa so pa potrebovali leta 1972, ko je bila epidemija črnih koz, da so cepili vso državo?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.351
113
Veliko manj kot bi potrebovali danes, saj so bile v igri za marsikoga absolutno nesprejemljive diktatorske metode :fredi:
 
Nazadnje urejeno:

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.777
2.667
113
Mi smo se zavzemali da bi dobil več in da bi bila bolj pravična razdelitev cepiva na koncu pa dobili manj.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.581
2.429
113
Ne sledim več vsemu... katero cepivo je najboljše po cenjenem alter mnenju?

Pfizer > J&J > Sputnik > kaki kitajc > Astra Zeneca
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Včeraj so se še cepili z AZ sodelavci/ke od moje iz JU. Vročine in hudi glavoboli.