Centralna kurjava, zrak v sistemu

I

Izbrisan uporabnik #9334

Tole je od sile čudno. Bi bilo za pogledat, kje je montiran manometer. Morda je montiran kje za kakim ventilom in kaže z zakasnitvijo :sprasujemse: ?

Sicer se pa določi tlak sistema tako, da je za 0,4 bar višji kot je višinska razlika med najnjžjo in najvišjo točko sistema, ekspanzija se pa fila še 0,2 bar več.
Če je torej višinska razlika 10 m, je to 1 bar + 0,4 bar dodatka, torej filaš 1,4 bar kot delovni tlak, ekspanzijo pa filaš 1,4 bar + 0,2 bar = 1,6 bar.
Pritisk meriš na dvižnem vodu takoj iz peči, pred črpalko in kakim antigravitacijskim ventilom, ki tudi lahko zeza in moti.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Tole je od sile čudno. Bi bilo za pogledat, kje je montiran manometer. Morda je montiran kje za kakim ventilom in kaže z zakasnitvijo :sprasujemse: ?

Sicer se pa določi tlak sistema tako, da je za 0,4 bar višji kot je višinska razlika med najnjžjo in najvišjo točko sistema, ekspanzija se pa fila še 0,2 bar več.
Če je torej višinska razlika 10 m, je to 1 bar + 0,4 bar dodatka, torej filaš 1,4 bar kot delovni tlak, ekspanzijo pa filaš 1,4 bar + 0,2 bar = 1,6 bar.
Pritisk meriš na dvižnem vodu takoj iz peči, pred črpalko in kakim antigravitacijskim ventilom, ki tudi lahko zeza in moti.


tu je nekaj druga -pusti zdaj ta preračunavanja pa iz 1 bara v 10 min. na 2 bar če ne kuri ( še ni odgovoril na vprašanja ) naj se razjasni pa se vidi kako naprej .govorim o zigmar da ne bo pomote .

lp
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Preračunavanja sem napisal, ker je vincent tako zastavil svoj zapis.
Kar se pa zakasnjenega dviga tlaka tiče, je pa čudno ... bi šel najprej pogledat, če je manometer dober.
Če bi puščal sistem proti vodovodni vodi (toplotni izmenjevalec za sanitarno vodo), bi mu naraščal do tlaka vodovoda, torej kakih 4 - 5 barov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jurga

zigmar

Pripravnik
22. dec 2008
52
2
8
povej samo če ti tlak naraste pri mrzli vodi ??
če ti tlak naraste ko že ogrevaš ?
a zapreš polnilno pipo do konca ko nehaš dopolnjevat ?
ali ogrevaš sanitarno vodo z pečjo ??
zdaj pa mi po vrsti odgovori !!!

lp
Pozdravljeni.Se opravičujem za pozni odgovor-služba.

1.tlak naraste pri mrzli vodi
2.tlak ne naraste ko ogrevam
3.ko sem nehal dopolnjevat sem zaprl polnilno pipo
4.sanitarno vodo ogrevam s pečjo.

Ko je peč zakurjena ima trenutno 1,8 tlaka v sistemu.Ko se bo ohladila bo tlak nekje 1,6.Kar mislim da je ok.Ni velikega nihanja.
Seveda kljub vsemu temu ostaja problem brbotanja kotla,ko odprem mešalni ventil do konca.To je pa tudi edini način da spravim zrak-plin iz kotla.Sicer ga porine preko črpalke do radiatorjev do najvišje točke.Vendar po enem tednu je isti problem,spet zrak v kotlu.
 
Nazadnje urejeno:

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
sem imel stalno probleme z zrakom v radiatorjih, v pumpi, povsod nekaj šumelo, se pretakalo. Vsak dan je bilo kje kaj za odzračit. Pred začetkom te ogrevalne sezone na vseh radiatorjih ročne odzračevalnike nadomestil z avtomatskimi; če je le možno take na plovec, drugače tiste na papirčke. Rezultat: milina. Pa kurim olje na 79, drva pa na 88.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Pozdravljeni.Se opravičujem za pozni odgovor-služba.

1.tlak naraste pri mrzli vodi
2.tlak ne naraste ko ogrevam
3.ko sem nehal dopolnjevat sem zaprl polnilno pipo
4.sanitarno vodo ogrevam s pečjo.

Ko je peč zakurjena ima trenutno 1,8 tlaka v sistemu.Ko se bo ohladila bo tlak nekje 1,6.Kar mislim da je ok.Ni velikega nihanja.
Seveda kljub vsemu temu ostaja problem brbotanja kotla,ko odprem mešalni ventil do konca.To je pa tudi edini način da spravim zrak-plin iz kotla.Sicer ga porine preko črpalke do radiatorjev do najvišje točke.Vendar po enem tednu je isti problem,spet zrak v kotlu.


zdaj pa tu nekaj ne štima
si napisal ko polniš ogrevanje na 1 bar ti za 10 minut tlak naraste na 2 bar ( pri mrzli vodi )
ko kuriš imaš tlak 1,8 bar-ko nehaš kurit 1,6 bar-zanimivo si to napisal

moje mišljenje mrzla voda 2bar -ko kuriš bi se ti moral pritisk krepko dvignit nad 2,5 bar in odpret varnostni ventil -zanimivo?? tebi pa druk pada namesto da raste pri kurjenju .
po kotlu ti pa klopota -sigurno luft
če si kje iz Štajerske bi res prišel pogledat to tvojo zadevo-me res zanima
kot je napisal @ demz preveri ti tvoj ljubi termomanometer če dela
luft pa treba dobit iz peči -saj imaš avtomatski zračnik montiran na peči upam da imaš pred njim še kak ventil da ga lahko zapreš -snami komplet zralnik pa tak preluftaj -
poglej še raztezno posodo če je ok.
bok te mazno pa pišem celi romam -a negre bi v glavo z totim tvojim drukom nikakor.
daj še ti to poslikaj -prilepi pa da vidimo kako to vse skupaj zgleda -mogoče ti pomagamo prezračir peč da nebo " žrobudralo " po njej

lp
 

zigmar

Pripravnik
22. dec 2008
52
2
8
Pozdrav.

Trenutno je tlak še vedno stabilen.Kurim-kotel 70 stopinj,mešalni na polovico odprt,izhod je približno 40 stopinj.Tlak je 1.8.Zdaj v kotlu je luft ja,Odzračevalnika nima,prav tako ni tudi nobenega ventila.Zrak spravim iz kotla samo če odprem mešalni na polno,in gre preko pumpe po radijatorjih.Potem je nekaj časa mir,recimo ene tri dni,potem pa spet klopota v kotlu..Bom tudi poslikal.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Pozdrav.

Trenutno je tlak še vedno stabilen.Kurim-kotel 70 stopinj,mešalni na polovico odprt,izhod je približno 40 stopinj.Tlak je 1.8.Zdaj v kotlu je luft ja,Odzračevalnika nima,prav tako ni tudi nobenega ventila.Zrak spravim iz kotla samo če odprem mešalni na polno,in gre preko pumpe po radijatorjih.Potem je nekaj časa mir,recimo ene tri dni,potem pa spet klopota v kotlu..Bom tudi poslikal.


kot so ti napisali -zračnik montiraj
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
To bo zagotovo to, ker naša peč na drva je sposobna proizvajati zrak iz vode kakor hitro malo bolj zakuriš, tudi pri 60 stopinjah ali manj. In to se sliši že vmes, ko nalagam, koliko zraka pa se ustvari še kasneje, ko me ni tam pa si niti ne predstavljam. Brez odzračevalnega lončka na peči bi najbrž moral dnevno odzračevati radiatorje, tako pa jih nismo že vsaj 10 let.

Edit: urejeno, da je bizi srečen.
 
Nazadnje urejeno:

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
To bo zagotovo to, ker naša peč na drva je sposobna proizvajati zrak iz vode kakor hitro malo bolj zakuriš, tudi pri 60 stopinjah ali manj. In to se sliši že vmes, ko nalagam, koliko zraka pa se ustvari še kasneje, ko me ni tam pa si niti ne predstavljam. Brez odzračevalnega lončka na peči bi najbrž moral dnevno odzračevati radiatorje, tako pa jih nismo že vsaj 10 let.

Edit: urejeno, da je bizi srečen.


edina peč ki proizvaja zrak !!! boš še lahko luf prodajo !!! raje napiši da kdo ti je delal centralno da ti ne naredo vse za en krščen duš (se opravičujem za izraz ) ,tak pač je
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Jaz nimam problemov s centralno. Kaj pa potem proizvaja? Prej sem napisal, da voda razpade na vodik in kisik, pa je bilo biziju smešno zato sem popravik v zrak. Ko dobro zakurimo vsake toliko v peči nastanejo mehurčki, ki grejo ven na oddušnik. Peč pa je montirana že 23 let.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Voda razpade na vodik in kisik (termična disociacija) šele od 2000 °C naprej. Če bi bilo tako enostavno razkopati vodo, bi se že davno ganjali na vodik namesto na nafto.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Za zrak v lajtungah je možnih sto stvari. Zelo verjetna je kar sama peč, ki je ponavadi sestavljena iz lamel z vmesnimi brušenimi površinami in tesnili. Na izstopu peči (zgornja priklopna cev) obvezno montirati odzračevalni lonček.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Od kje pa potem pride luft v sistem ko mal bolj pošteno zahajcas. Kemična reakcija z različnimi materiali po katerih teče voda?
Znanec mi je rekel da več zraka v sistem dobi že takrat ko peč spucal in prvič zakuri
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Za zrak v lajtungah je možnih sto stvari. Zelo verjetna je kar sama peč, ki je ponavadi sestavljena iz lamel z vmesnimi brušenimi površinami in tesnili. Na izstopu peči (zgornja priklopna cev) obvezno montirati odzračevalni lonček.
Ja, te členi so bili nekoč ker so bile peči LTŽ. Zdaj so precej redke, sodobne se neobene ne spomnim, zadnja je bila vaidrus