Cenejši cigareti

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
pikapoka nima se smila razburjat, ker zadeva ne pade na plodna tla.
wink-1.gif
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Res je, vsako tele ima svoje veselje
grin1.gif

Pač eni porabimo denar tako, drugi drugače. Kot je men neumno, da si ti vsak mesec kupil nove čevlje, tako je teb neumno, da mečem keš za cigarete. Vsakemu svoje.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Mogoče bi pa bil učinek če bi tistih 2€ namensko dal v šparovc vsak dan in si konec leta nekaj kupil za ta denar. Npr. 60€×12=720€ za kar pa že dobiš prenosnik . In to vsako leto nekaj novega.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Kinimod pravi:
Kje točno je tu rasizem?
confused-1.gif

Da jaz nesmem bit na javnem prostoru, ki ni bolnišnica, gledališče, knjižnica, bolnica, ali bilokatera druga "resna" ustanova,
in kadit. Da v gostilni, ki je v osnovi namenjena, da se ljudje pridejo okrepčat, pozabavat, nesmem kadit. Nesmemo
met niti svojega kadilskega kotička. Včasih je bil prostor za kadilce in nekadilce, torej so obema "rasama" dali svoj mir,
zdaj naša rasa več nima miru. Zakaj se nesme not kadit? Ker to nekatere moti. To je isto kot da bi črncem prepovedal
hodit v clube. Lahko si v klubu če ne kadiš. Lahko si v klubu če mas čez glavo cunjo da se ne vidi čna koža. Ko se ti
zlušta cigaret, pojdi ven. Ko ti pod cunjo postane vroče ali zadušljivo, pojdi ven. Zakaj nesmemo not kadit? Ker ene moti.
Zakaj črnc nesme bit v klubu? Ker ene moti.

Sem predstavil problematiko?

Glejte ljudje;

Jaz razumem da se zgledujemo za severno in zahodno evropo, nemci so pred nami 20 let. Pa nemec lahko kadi v klubu.
Mi pa nesmemo. Zakaj? Kdo bi vedel.

In na tako nehuman način (prisiljen kadit pri -15° je zame nehumano) se problematike kajenja ne rešuje.
Zakaj pa ne naredimo tak, da če koga moti dim, naj pije kafe zunaj. Itak je 60% kadilcev.

Pol pa naredimo bare samo za kadilce in samo za nekadilce. In v klubu za kadilce nebos smel bit brez cigareta.
Tako problematiko so resli nekoč v ameriki, in velja še danes, cerkev za belce in cerkev za črnce. (čeprav je ostala
navada, lahko sedaj vsi hodijo v vsako cerkev)

Na qrac mi gre, da si đanki lahko stisne heroin v gostilni, jaz pa si nesmem nažgat čika.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Kje vidiš rasizem ? kako se na ulici rešuje rasizem? hočeš povedati, kako bi ga ti reševal?
grims-1.gif

Ne ne. Ti si začel z rasizmom. Tako so belci začeli za rasizmom proti črncem, tako ga zdaj ti začenjas proti kadilcem.

iz tega razberem da bi nas iztrebil.

Kako se rešuje na ulici @ tukaj si ti v glavni vlogi reševanja, jaz sem predmet ki se ga rešuješ.

Kadilci smo itak eni najbolj razumevajočih ljudi. Nas sploh ne moti, če kdo ne kadi.
 

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Če ti primerjaš rasizem in apartheid s tem, da ti zdaj ne moreš uveljavljat svoje razvade tako, da škodiš mojemu zdravju, potem si še kanček bolj neumen kot se mi je do zdaj zdelo.

Citat:
Na qrac mi gre, da si đanki lahko stisne heroin v gostilni, jaz pa si nesmem nažgat čika.

stupid-1.gif


Citat:
Itak je 60% kadilcev.

hysterical-1.gif


O Nemčiji pa se boš moral še malo pozanimat
wink-1.gif
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Na qrac mi gre, da si đanki lahko stisne heroin v gostilni, jaz pa si nesmem nažgat čika.

Kdo pa pravi da ne smeš? Samo če te bojo dobil boš plačal kazen? A na cesti vedno voziš po omejitvah?
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik pikapoka pravi:
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Če jih ne bi vrgel za čike, bi jih pa za neki druzga, mogoče še bolj bezveznega.

A je sploh še lahko kej bolj brezveznega kot zapravit za čike...kupuješ dim, ki ga pihaš v zrak in si dokazano uničuješ pljuča...če ne druzga teh 40 EUR (kot pravi Fiatista) porabiš za benz...neki je. Pa če si kupiš kako traparijo iz Top Shopa je bolj pametno kot cigareti....
13.gif

porabiš za bencin.... zdej si pa RES dala ta pravo primerjavo. Ja, daš za bencin in se greš furat okol in zastrupljaš naravo in ljudi ki morajo vdihovat TVOJE izpušne pline!!!!
Joj! Kolk je to fajn! Kako dvolično!
crazy1.gif
 
Nazadnje urejeno:

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Na qrac mi gre, da si đanki lahko stisne heroin v gostilni, jaz pa si nesmem nažgat čika.

Uživanje ni zakonsko prepovedano. Lahko ga pa prijaviš in upaš, da ima pri sebi še kaj droge.
smile-1.gif
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:Na qrac mi gre, da si đanki lahko stisne heroin v gostilni, jaz pa si nesmem nažgat čika.

Ne govor. Zadnjič bla na party-ju. Pa so na mizi zraven vlekli belo, pa je blo vse kul, jst sem pa pržgala čik in mi je kelnar pršu težit
jezen.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.996
9.120
113
39
MB
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik Kinimod pravi:
Kje točno je tu rasizem?
confused-1.gif

Da jaz nesmem bit na javnem prostoru, ki ni bolnišnica, gledališče, knjižnica, bolnica, ali bilokatera druga "resna" ustanova,
in kadit. Da v gostilni, ki je v osnovi namenjena, da se ljudje pridejo okrepčat, pozabavat, nesmem kadit. Nesmemo
met niti svojega kadilskega kotička. Včasih je bil prostor za kadilce in nekadilce, torej so obema "rasama" dali svoj mir,
zdaj naša rasa več nima miru. Zakaj se nesme not kadit? Ker to nekatere moti. To je isto kot da bi črncem prepovedal
hodit v clube. Lahko si v klubu če ne kadiš. Lahko si v klubu če mas čez glavo cunjo da se ne vidi čna koža. Ko se ti
zlušta cigaret, pojdi ven. Ko ti pod cunjo postane vroče ali zadušljivo, pojdi ven. Zakaj nesmemo not kadit? Ker ene moti.
Zakaj črnc nesme bit v klubu? Ker ene moti.

Sem predstavil problematiko?

Glejte ljudje;

Jaz razumem da se zgledujemo za severno in zahodno evropo, nemci so pred nami 20 let. Pa nemec lahko kadi v klubu.
Mi pa nesmemo. Zakaj? Kdo bi vedel.

In na tako nehuman način (prisiljen kadit pri -15° je zame nehumano) se problematike kajenja ne rešuje.
Zakaj pa ne naredimo tak, da če koga moti dim, naj pije kafe zunaj. Itak je 60% kadilcev.

Pol pa naredimo bare samo za kadilce in samo za nekadilce. In v klubu za kadilce nebos smel bit brez cigareta.
Tako problematiko so resli nekoč v ameriki, in velja še danes, cerkev za belce in cerkev za črnce. (čeprav je ostala
navada, lahko sedaj vsi hodijo v vsako cerkev)

Na qrac mi gre, da si đanki lahko stisne heroin v gostilni, jaz pa si nesmem nažgat čika.

ti pozabljaš da je nekaj tvoja pravica samo tak dolgo dokler s njo ne škoduješ drugemu!

in če ti kadiš v klubu, jih pasivno fasa 10 okol tebe, medtem ko črnc pride v klub pa nekak ne vpliva na nobenega, tak da ta tvoja teorija je malo tak
tongue-1.gif


sicer pa lej dobra tolažba za kadilce .. globalno segrevanje .. par let še pa bote celo leto na toplem zunaj kadili
evil.gif
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Res je, vsako tele ima svoje veselje
grin1.gif

Pač eni porabimo denar tako, drugi drugače. Kot je men neumno, da si ti vsak mesec kupil nove čevlje, tako je teb neumno, da mečem keš za cigarete. Vsakemu svoje.

Bova midva spet malo o svobodi, imava pač rada te debate
grin1.gif

Če nekdo kupi vsak mesec nove čevlje, s tem ne posega v svobodo nikogar okrog sebe. Kadilci s puhanjem vašega dima, posegate v svobodo vseh v vaši okolici. Kajenje je zame ena od oblik egoizma.

Jaz sem prepričan, da bi morala država prepovedat zniževanje cen tobačnih izdelkov, hkrati pa za ene 100-krat povečat trošarine nanje in jih preusmerit direktno v zdravstveno blagajno.

Tisti, ki svoje kajenje na veliko zagovarjate, upam da se zavedate, da je posledica zdravljenja ene od kadilskih bolezni tudi kakšna dodatna luknja na vratu.

Opažam, da vam lepa črna pljuča ne pomagajo več. Tisto kar sem zgoraj omenil upam, da bo vplivalo vsaj na ženski spol.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Mene pa kadilci čist nič ne motjo dokler se kadi na prostem ali v prostoru, ki je dobro prezračevan. Moti me samo, če se dim kadi direkt v mene al pa če je prostor čisto zakajen, da potem cel smrdiš.
 

NeGrA

Pripravnik
20. jul 2007
720
0
16
ok kar se tiče čikov... naj se že odločjo kolk bo fixna cena... zadnič sm na bavarcu nekje sred tedna kupla čike v trafiki in mi ženska računa 2,20eur ... ok, itak... pač te cene sm vajena...
pol pa nasledn dan ... grem js v Merkator, pa si že iz dnarnce prpravim 2,20eur... in mi ženska računa 2eur...
in to se mi ni zgodilo sam zdej, ampak tut že enkrat prej... ista scena... v trafiki mi je enkrat celo kr več računala, kr si je očitno zmislila, da so šli čiki gor... kr tko... k strela z jasnega...
rolleyes-1.gif

pa če je vsazga tok odrla... pa ma lep dnevni zaslužek...
shocked-1.gif