Cene osnovnih in kasko zavarovanj

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik tdi pravi:

ne vem, ampak , men so ga že večkrat ruknil na parkingu, majhna poškodba odbijača, cena pa uradna, 450€, plača zavarovalnica.ne vem, zakaj ne bi dal tistih 120€ vsako leto za parking.
V mestih imate probleme na parkingu, na podeželju pa mogoče z divjadjo. Je pa milo rečeno neumno nekomu, kateri gre iz Ljubljane mogoče le do Kopra in do Kranjske Gore zavarovati avto pred divjadjo ali nekomu na Goričkem sklene dodatno opcijo parking.

Po drugi strani pa- pri 1% odbitni franšizi in 35.000€ vrednem avtu si v plusu, če te v 3 letih nobeden ne nabaše na parkingu in potem to kriješ iz splošnega kaska. Pri cenejšem pa še prej.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Stari, ti si car, kako imaš preračunane vse dogodke v prihodnosti. Pa ne samo zase, tudi za Ljubljančane, pa Goričane.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Na mojem avtu sem sedaj uveljavljal škodo, barvanje odvijača, zamenjava okrasne maske, kontrola senzorjev in spodnjega dela maske, pa še neki sitniš na odbijaču pa je bil račun cc 750 eur.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
no ja.... odv od avta. Ampak pod 300€ pa res ni če gremo z originali. Pustimo kitajske polizdelke pri carglasu pri miru
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Pa tudi original če si ga s popustom častiš sam daš npr. 500€, če gre prek zavarovalnice je pa 800€.

Podobno kot zgoraj omenjeno ličanje. Če bi ugodno plačal sam bi dal 250€, prek zavarovalnice je blo pa 600+. Taki s parkiriščem in potem potem ponosnim uveljavjanjem škod in dobivanjem "notri" samo dodajate na ogenj. Zavarovalnica če ni profita pač dvigne ceno za vse, ličarji pa steklarji pa tudi veseli ko raketa.
wink-1.gif


Zavarujem osnovno + stekla, v kratkem bom zavaroval nov (rabljen) avto, me prav zanima cena. Ima Triglav še 25% pri novi polici?
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Pri meni ni bilo parkirišče, če na nateg ciljaš. Pa tudi s tem namenom imam zavarovan avto, da mi take stvari pokrije. Narejeno je bilo pa tisto, kar je cenilec napisal.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ne, sploh ne mislim na natege oz. da je nateg. Je pa en tak... nesmisel.

Zdaj že kar nekaj leta nazaj se mi je en kolega pohvalil, da komplet kasko zavarovanje dobi brez problema notri na mladem cliotu, ker da vse popravljat od parkirišča do drugih neumnosti in je avto pač stalno sveže pobarvan on pa dobi notri komplet znesek cene kaska.

Ne vem no... meni gre na jetra, da take zadeve sploh obstajajo. Vsak odgovoren za lastno kripo in lastno neumnost pa bi bilo manj butanja z vrati po parkiriščih ipd.
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
174kW, PR4, AO, AO+, divjad, stekla, luči, ogledala, asistenca. Cca. 320€
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Ne, sploh ne mislim na natege oz. da je nateg. Je pa en tak... nesmisel.

Zdaj že kar nekaj leta nazaj se mi je en kolega pohvalil, da komplet kasko zavarovanje dobi brez problema notri na mladem cliotu, ker da vse popravljat od parkirišča do drugih neumnosti in je avto pač stalno sveže pobarvan on pa dobi notri komplet znesek cene kaska.

Ne vem no... meni gre na jetra, da take zadeve sploh obstajajo. Vsak odgovoren za lastno kripo in lastno neumnost pa bi bilo manj butanja z vrati po parkiriščih ipd.

Malecky, če živiš v Ljubljani, nimaš garaže, parkiraš na parkingih kjer se že iz označb vidi, da so preozki, zelo težko prideš skoz 5 let brez praske. Nekateri vozijo po posluhu. Torej, ustavi se šele, ko zasluši bum.
grims-1.gif
 

bomber

Pripravnik
14. maj 2011
93
4
8
Ptuj
lunixfashion.si
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik bomber pravi:
AO je osnovno zavarovanje in brez tega ni mogoče skleniti ostalih produktov.
Zdaj sem komaj videl da odgovarjam zavarovalničarju
bonk.gif

In kaj potem če odgovarjaš zavarovalničarju? So moje besede zaradi tega kaj manj vredne ali manj resnične? Pa da te še malce razsvetlim - kasko in ostalo lahko skleneš brez AOja in to že zelo dolgo časa. Prosim, pa še kdaj. Zdaj pa se mirno tolči s kladivom po glavi dalje.

Si čist narobe razumel moj post.
Za kasko si pa mislil verjetno ločeno oz svojo polico. Da bi lahko nardil nekomu kasko brez da bi se pozanimal ali to vozilo ima AO, pa mi je kar neverjetno. Ker tudi pri plačilo škode bi se zapletlo pri neregistriranem vozilu. Morda se motim.
 
Nazadnje urejeno:

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Zato ker, če pri popravilu rečeš, da plačaš sam kar naenkrat ni vec znesek 450 eur. Sicer pa pleh zna klepat marsikdo in marsikdo naredi bolje kot uradni servis.

Priznam da če bi bil brez lastnega parkinga, bi mogoče drugače razmišljal, ampak bi mogla biti verjetnost močno na moji strani da bi zavaroval za parking.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Ksz
Meni je pa AO+ predrag. Sem ga raje nadomestil z dvigom premije splošnega nezgodnega zavarovanja kjer si zavarovan 24/7, ne pa samo tisto uro na dan.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
no ja.... odv od avta. Ampak pod 300€ pa res ni če gremo z originali. Pustimo kitajske polizdelke pri carglasu pri miru
Kako so ponavadi označeni kitajski polizdelki? Ime kakšne Kitajske firme z oznako na steklu?
Da vidim kaj so mi prodali za 645 evrov.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Kot originali, samo bistveno cenejši. Očitno tudi Luka ne loči med ponaredki in OEM deli (pa tudi ti so včasih pri Carglassu bolj tako-tako v kvaliteti).
Govorim iz izkušenj.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
A pooblaščeni sploh še menjajo šipe, a pride carglass s Kitajcem k njim zamenjat šipo, razliko pa si bratsko razdelijo na kakšnem križarjenju ali jahtanju.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Za tvoje brende ne bi dal roke v ogenj, posebno ne za Nemca
evil.gif

Zase vem da ima preveč dela potem z reklamacijo pa se raje poslužuje originala, saj ga ne plača on niti jaz ne neposredno na blagajni.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Kot originali, samo bistveno cenejši. Očitno tudi Luka ne loči med ponaredki in OEM deli (pa tudi ti so včasih pri Carglassu bolj tako-tako v kvaliteti).
Govorim iz izkušenj.

kdaj ti je carglas dal pilkington al pa sekurit? Kaj šele šajbo z original logotom
ne-ne-1.gif