Cene osnovnih in kasko zavarovanj

bomber

Pripravnik
14. maj 2011
93
4
8
Ptuj
lunixfashion.si
Si mi dal misliti glede stekel in divjadi. Bi se kar strinjal.
@Hanzi
Od kije objavim popoldan, ker nisem čisto prepričan kaj vse je zavarovano. Počakam ženo da pride iz šihta.
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Saj to je po eni strani groza, da si plačal zavarovanje, pa sploh ne veš, kaj imaš zavarovano. Drugič vzemi kasko brez franšize + krajo, pa boš vedno vedel, da imaš vse zavarovano. Pa še blamirati se ti ne bo treba pri cenilcih, če ti bo žena počohala avto, ti pa boš pa trdil da ti je to nekdo na parkirišču naredil.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Se kar strinjam s tabo. Se pa vsak posameznik odloča za njegove rizične primere. Imam krajo, ker če ti ga ukradejo ostaneš brez vsega in točo, ker mi ga je že 2x natolklo. Parkirišča nimam, ker je avto doma v garaži, če bi ga imel pred blokom je pa druga pesem. Enkrat mi ga je eden malo bolj butnil z vrati pa sem dal ven potegnit (20€). Če pa srno nabašem pom pač dal tist % franšize.
 

bomber

Pripravnik
14. maj 2011
93
4
8
Ptuj
lunixfashion.si
:) :)
Vem da imam stekla, divjad, luči, kasko, asistenco, odkup prve škode, a ker sva z agentom kombinirala več variant nisem 100% če je še kaj druga, zato bom raje preveril. Sem pa tak da vsako stvar naštudiram kaj se mi bolj splača in mi še moja včasih teži kaj tak kompliciram :). Pa saj gre za naš dnar in ne pobiramo ga na drevesu, kajne? Če tak pogledam tudi odkup prve škode ni smiseln če si npr v PR1, ker tak potem padeš v PR4 ob naslednjem, če imaš škodo, ki je pa tak tudi -50%.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Odvisno od primera do primera (različne novonabavne vrednosti vozil, različne bonifikacije, ...).
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Recimo tak na oko pri mojem primeru, pri 50% bonusu je doplačilo nekje 30-40% vrednosti odbitne franšize. Tak da v 3 letih brez škod, bi že privarčeval za eno odbitno franšizo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Plus to, da se je sedaj na trgu pojavil nov produkt, neodvisen od SLO zavarovalnic, s katerim lahko odkupiš odbitno franšizo za minimalne vsote. Več o tem se lahko prebere tule - KLIK
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Saj to je po eni strani groza, da si plačal zavarovanje, pa sploh ne veš, kaj imaš zavarovano. Drugič vzemi kasko brez franšize + krajo, pa boš vedno vedel, da imaš vse zavarovano. Pa še blamirati se ti ne bo treba pri cenilcih, če ti bo žena počohala avto, ti pa boš pa trdil da ti je to nekdo na parkirišču naredil.

Kaj pa bonus? Ostane isti? Pa pusti zdaj odkup prve škode. To je samo enkrat.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Izgubiš 3PR. In tudu če zgubim 3PR imam še vedno 50%. Po treh letih sem pa spet na istem PR. Pač malo prekalkuliraš kako pogosto se ti dogajajo škodni dogodki.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Pa ne pri vseh zavarovalnicah, ker nimajo vse PR1. Prav tako težko preračunaš kaj vse se ti lahko zgodi v enem zavarovalnem obdobju. Potem moraš računat, da v naslednjih treh letih nimaš več kot 1 škodni dogodek. Po mojih izkušnjah, težka, če vzamemo, da si povprečen voznik.

Pri meni je kakšno leto nič, letos pa je bila že divjad, parkirišče, ogledalo in vetrobransko steklo. Pretekla 3 leta pa nič.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
KSZ

Koliko škodnih dogodkov pa lahko uveljaviš pri kasko brez odbitne?

Ali sta to 2 kot pri delnih kombinacijah ali več. Kaj je potem, ko hočeš uveljavit škodo, ki je že nad kvoto?

Recimo, da imaš enkrat šipo, enkrat te je nekdo kresnu na parkingu in pri obeh uveljavljaš svoj kasko (si PR1, brez odbitne franšize), sedaj pa imaš še en dogodek in bi rad popravil.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Pa še tole sem pozabil.

V primeru da imaš škodni dogodek ter koristiš kasko in odkup prve škode, se pripravi na izgubo 3 PR pri menjavi zavarovalnice. V tem primeru si obsojen na isto zavarovalnico, vsaj še eno leto.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Vsaka zadeva se obravnava kot ločen škodni zahtevek. Navidenje premijski razredi ter nižji popust na polici, ne moreš več uporabiti preteklo leto brez škode.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
To mi je jasno.

Koliko škod brez odbitne pa lahko uveljavljaš? Kot sem sedaj na hitro poguglav se mi zdi da 2.

Kaj če hočeš uveljavit tretjo škodo? Pa pustimo sedaj premijske razrede, padec je jasen, prav takose zavedam, da ne moreš leta brez škode uveljaviti, saj si jo imel.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Ni pravila za vse zavarovalnice. Nekatere imajo več kot 3 nekatere pa manj. Enostavno ne moreš uveljaviti.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik olfa pravi:
To mi je jasno.

Koliko škod brez odbitne pa lahko uveljavljaš? Kot sem sedaj na hitro poguglav se mi zdi da 2.

Kaj če hočeš uveljavit tretjo škodo? Pa pustimo sedaj premijske razrede, padec je jasen, prav takose zavedam, da ne moreš leta brez škode uveljaviti, saj si jo imel.
Če sprašuješ za škodne dogodke iz splošnega kaska brez franšize, potem ni omejitev glede števila. Ima pa večina dogodkov vpliv na premijski razred.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Pa ne pri vseh zavarovalnicah, ker nimajo vse PR1. Prav tako težko preračunaš kaj vse se ti lahko zgodi v enem zavarovalnem obdobju. Potem moraš računat, da v naslednjih treh letih nimaš več kot 1 škodni dogodek. Po mojih izkušnjah, težka, če vzamemo, da si povprečen voznik.

Pri meni je kakšno leto nič, letos pa je bila že divjad, parkirišče, ogledalo in vetrobransko steklo. Pretekla 3 leta pa nič.

To si imel pa letos res smolo. Jaz v 25-ih letih nisem mel toliko škod kot ti letos pa delam 15-20.000km letno
wink-1.gif

Pač bi letos popravil eno škodo padel tri PR in ostal še vedno na 50%. Naslednje leto, dve doplačal odkup prve škode in popravil še ostalo. Pri meni če bi doplačal še vse kombinacije bi me na leto prišlo še dobrih 200€ zraven...moraš še to upoštevat.
Prejšnji avto sem imel 11 let (kasko 8 let) in uveljavljalč 1x točo. ( je bilo res minimalno samo po strehi) 1x kamenček v šipo ..je samo malo stekla odbilo in 2xparkirišče (20€ in 1x sem samo spoliral odbijač). Zavarovalnica oreng profit na meni dela
smile-1.gif
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
To me je zanimalo ja.

In še eno vprašanje bi imel.

Opcija stekla/ogledala/luči pokrijejo tudi krajo le teh. Ali pokrije krajo posameznih delov tudi splošni kasko?

Zadnje čase sem pri nas v okolici videl že nekaj olupljenih avtov, pa ne bi ravno šparal pri teh kombinacijah.