Cene osnovnih in kasko zavarovanj

bomber

Pripravnik
14. maj 2011
93
4
8
Ptuj
lunixfashion.si
A lahko tisti, ki ste napisali cifre napišete v tem stilu?
R clio IV, 0.9 tce, 66 kw, AO, osnovni kasko brez odbitne franšize, kraja, osnovna asistenca, odkup 1. škode, zav. Generali, premija 429 eur v PR 2, vrnjeno cca 20 evrov, ker smo bili brez škode. Čez dva dni ne bo povračila zaradi šipe.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Octavia 2012, 1.6TDI, 77kW, DSG, nabavna vrednost 21.107€.
AO, popolni kasko 1% odbitne, kritje plus (to ne vem kaj je) in najvišja asistenca, vse skupaj 520€.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Dal sem zgolj smiselen primer 6 let starega vozila s polnim kaskom in ne navedel podrobnosti lastnega zavarovanja
smile-1.gif


V kolikor pa ti tako navajanje bolj odgovarja pa izvoli: R Clio 1.2 TCE 2011 letnik, AO PR1, AO+ PR1, Polni AK PR1 z 1% odbitno franšizo, delni kasko stekla, svetlobna telesa, ogledala, divjad, parkirišče (vse navedeno brez odbitne franšize) ter nadomestno vozilo in pa dobra asistenca s kritjem za primer okvare ali nesreče = 350€
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Mondeo 2015, 2.0 TDCi, 132kW, NV: 36.420 EUR, AO, polni kasko(kasko, naravne katastrofe, požar, tatvina,..) 0%, stekla ogledala luči, vse skupaj 466 EUR
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Dve stvari tako na hitro - polni kasko brez odbitne pač stane nekaj dodatno poleg tega pa Generali pri avtomobiliskih zavarovanjih razen za redke izjeme nikoli ni bil ravno med bolj ugodnimi, sploh za relativno mlajše. So pa zato toliko boljši pri zavarovanju nepremičnin.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Citat:
Uporabnik bomber pravi:
Ni mi jasno kak pridete do teh cen. Očitno mene lupijo na polno.

Izhodišče je 50% bonus, potem greš pa do zavarovalne agencije (ne zavarovalnice!) in jim poveš da imaš v gospodinjstvu dva avtomobila in da naj ti pripravijo dobro ponudbo za tisti avto, za katerega rabiš zavarovanje in če boš zadovoljen boš vse urejal preko njih (vsi avtomobili, nepremičnine ipd) in seveda da boš priporočil prijateljem. Jaz vedno rečem tudi, da mi je vseeno pri kateri zavarovalnici je zavarovan, naj da najugodnejšo, trenutno imam pri zavarovalnici Maribor.
Najslabše pa je, če zavarovanje sklepaš direktno na zavarovalnici ali pa tam kjer delajo registracije.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Citat:
Uporabnik bomber pravi:
Ni mi jasno kak pridete do teh cen. Očitno mene lupijo na polno.

my thoughts exactly.
takole po spominu placujem za 100 kw, 2007 letnik, ao+, 1% odbitne, prakticno vse krito dobrih 600 eur letno. je pa res, da nimam -50 na kasko, ker mam sele 5. leto sedaj zavarovanega.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Včasih se je fajn tudi vprašati, kak imaš škodni rezultat. Tudi od tega je precej odvisna cena. Zavarovalnice pač niso dobrodelne ustanove. Lahko da pri določeni zavarovalnici ni ravno najceneje, imaš pa zaupanje do zastopnika in cenilcev, kjer veš da karkoli bo, ti bodo plačali nastalo škodo brez enega samcatega dvoma. Zaupanje pač mora biti obojestransko, ker tudi zavarovalnica gleda na zvestobo strank.

Kasko brez franšize in odkup je pač polica, kjer od zavarovalnice hočeš popolno brezskrbnost in hkrati na zavarovalnico prelagaš vso tveganje. Po moje idealna polica za žensko, da ni treba doma možu pojasnjevati kje, kako, zakaj se je nekaj zgodilo. Dragi moj, vse mi krijejo brez franšize!
 

bomber

Pripravnik
14. maj 2011
93
4
8
Ptuj
lunixfashion.si
Kio imam zavarovano pri savi (bivši maribor) 1% franšiza, nabavna nekhe 16k€, ao, kasko, asistenca, luči, stekla,divjad. Okrog 500€. PR3 ali 2, nimam police doma. Vem pa da sem pet let nazaj dal za mondeota 103kw za polni kasko v Pr3 par evrov manj kot jurja.

Pa še nekaj mi ni jasno. Agent vzame avto iz njihove baze in kasko gre iz nabavne vrednosti. Moja je dala za cliota 12 jurjev, na polici pa njihova cena 13.650. Če bi en dan star avto ukradli bi pa sigurno zahtevali račun, kajne? A za premijo je pa seveda dobrodošla za njih polna cena brez popusta. Banda :)
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
To glede novonabavnih cen so nateguni predvsem proizvajalci, kjer nabijejo ceno, dajo popust potem pa gledena polno ceno kasirajo dele in popravila. Pri Cliotu je tak mala razlika, pri Kiji ranga 20.000eur je najmanj 5.000eur razlike med plačano ceno in vrednostjo po eurotaxu.

Sicer pa je kolega enkrat na tomboli zadel avto, kasko pa je potem plačeval kot da je 30.000eur dal zanj. Upam, da razumeš point ... pri servisu, popravilih, rezervnih delih ti noben ne da takšnega popusta, kot si ga kao dobil pri nakupu novega avta. Tam je pa treba vse plačat kot da je Clio koštal 14.000 .. sicer pa so to že prežvečene teme vsaj 100x.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.873
113
pri taščici
Alhambra 85kw, l.06 (07), Nabavna vrednost 30.576 PR 1
AO Divjad, steklo, luči in ogledala, top asistenca
269€

Meriva 55kw l04(05) Nabavna vrednost 16.109 pr 14
AO, AO+ (neko osnovno kritje pise), divjad, steklo, nezgodno zavarovanje
234,39
Pri.merivi sem hotel že letos narediti samo AO, ampak mi je agent izračunal nek drobiz manj kot za zgornjo varianto. Ampak sumim da je bil ta drobiž nekoliko premalo, sedaj pa.ko vidim te cene, bi moral najbrž skoraj na polovico....

Ajde alter zavarovalničarji koliko pride AO za merivo, pa da vam ostane še za kavo
wink-1.gif


Ko pa vidiš kakšne so uradne cene popravil in kakšne cene se dajo dobiti mimo zavarovalnice pa se res zamislis ali se splača te stara jetra karkoli se dodatno zavarovati.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
395 € za popolno AO, AO+ in kasko z vsemi kombinacijami ter srednjo asistenco. Na PR1.
Avto 11.500 €, 1,4 90 KM.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Na led ne grejo zavalovarničarji...se ni za bat. Meni, predno mi je povedal ceno, so mu v centrali prekontrolirali moj škodni rezultat.

( Glede same zavarovalnice..mislim, da ni na mestu, da jih pišemo ker to je ali reklama oz. antireklama..kdor bo želel priti do informacije se bo že ZS.ja poslužil).

A včasih kljub vsem strašnim popustom še vedno plačaš kot žuti...jaz pravim da končni znesek je tisti, ki odloča.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.873
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik bomber pravi:
Čemu se večina izogiba omeniti še zavarovalnico?
sprasujem se.gif
Ne vem zakaj ti nisi omenil še podatkov o kiji?
Ker to je bolj pomemben podatek kot katera Zavarovalnica.
Ker vsaj pri kasku (tudi delnem) je kar nekaj razlik lahko med zavarovalnicami. (Kaj krije kakšna zadeva).
Pri AO se lažje zanasas na sodišče, pri kasku je Bog in batina Polica in splošni pogoji.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Generali, 75 KS 50% popust, odkup prve škoda, asistenca, kasko 1%, AO+, 18.000€= 410€ premije

Ne razumem pa ljudi, kateri imajo kasko le do neke starosti avtomobila. Rezervni del stane za 10 let star avto ravno toliko, kot pri novem. Kasko je torej smiseln tako dolgo, dokler za totalko dobiš več, kot znaša premija kaska. Pa še pri novem avtomobilu potem startaš s 50% popusta, ker kaska ne prekinjaš.

Podobno je z zavarovanjem pred divjadjo in stekla. To je smiselno edino, če nimaš polnega kaska, ne pa dodatek k njemu. Poglejte zneske in pomislite, kolikokrat ste utrpeli škodo zaradi divjadi ali počenega stekla. Če tega niste imeli 2..3 leta potem privarčevane premije pokrijejo 1% odbitne franšize kaska, če se bo kaj takšnega zgodilo v prihodnje. Izgubo bonusa pa pokrije odkup prve škode.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Za manjše poškodbe in popravila je res nesmiselno imeti dodatke poleg kaska, parkirišča nisem nikoli razumel, dodatek ki res stane veliko vsako leto. Raje ob škodi plačam tisto odbitno franšizo oz. dam popravit sam, če je škode manj kot odbitne franšize.

Kako je pa s temi "kasko totalka" zavarovanji, ker se mi zdi da sploh pri starem avtu je avto takoj ocenjen kot totalka. Ima kdo? Se je kdo zanimal?