Cene elektrike v 2022?

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
FLE-kpIXIAIzGCS.jpg
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Najbolje bi bilo tako. Naslednje vladno obdobje nebo lahko, treba bo marsikaj vračat. Kar se pa lahko bojimo je pa, da se bo pod drugo stran roke, vračalo 2 ali 3x toliko kot bi se smelo. Smo že imeli tak scenarij v preteklosti in ne vidim zakaj sedaj zopet nebi bilo enako.
Problem je v tem, ker ko država pomaga pa naj bo to z turističnimi boni ali energetskimi vavcerji avtomatsko sledi dvig cen, pri turizmu so šle vse nastanitve 50% gor, sedaj, ko je znana energetska pomoč pa se že avtomatsko dviguje cena plina
 
  • Všeč mi je
Reactions: boc

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
No, cena plina in elektrike ne bo sla gor zaradi državne pomoči.
Poglej si cene na borzah.
Za vavcerje imas pa prav.
Podobno je tudi pri subvencijah.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.467
113
Klasično vojno dobičkarstvo. Mamo v kmetijstvu iste fore. Dovolj je že, da se omeni kakršnakoli pomoč, že cene odletijo v nebo in poberejo tisto kar bi sicer dobil. Ti ljudje so zmeraj v pripravljenosti, da skrbijo, da ti ne bi slučajno ostal kak euro v žepu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Hanzi

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Odgovor na reklamacijo računa...

Spoštovani g. Gonzo

........da bomo svojim odjemalcem od 1. 1. 2021 dalje dobavljali le še električno energijo, proizvedeno iz brezogljičnih virov. S tem ste stopil z nami na pot v zeleno prihodnost tudi vi. Kot prvo izbiro smo vam od 1. 1. 2021 dalje dobavljali sončno energijo in vam jo za tri mesece zagotavljali brez doplačila. O navedenih spremembah, splošnih pogojih, vaših pravicah in zakonskih zahtevah, smo vas obvestili neposredno z obvestilom na hrbtni strani računa za električno energijo, oziroma tudi z ločenim dopisom v mesecu decembru 2020. Glede na to, da nismo prejeli zahteve, da želite 100% Sonce zamenjati za brezogljično jedrsko energijo, smo vam pričeli zaračunavati 100% sonce za zgolj 1 EUR (z 22% DDV) doplačila na merilno mesto/mesec.

Ker nam je možnost izbire zelo pomembna, vsekakor spoštujemo vašo odločitev, zato vam bomo skladno z vašo izbiro za merilno mesto .......dobavljali izključno jedrsko energijo.
Eh, pri novem računu ni spremembe in zaračunavaju še vedno stoprocentov sonce. Sicer ni zaračunane omrežnine in nevemkaj, vendar jih za to nisem prosil.
Čakam na odgovor ponovne reklamacije.

 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Mali delničarji so dali stvar v ustavno presojo, a niso? Torej izpodbijajo neplačilo omrežnine, ne pa vavčerja.

In jaz nočem čakat na račun, je treba prej še porabo sporočiti.. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: semnov in piagolo

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Da!!! Kot ti je bilo tudi povedano. Oziroma če to velja od februarja do aprila to pomeni v polznicah od marca do maja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Tukaj smo lahko pametni, iz petrola me pa preusmerijo na elektro ljubljana saj sami nimajo pojma. Na elektru mi pa napisejo "Čakamo na objavo v uradnem listu, ker ne vemo, kdaj bo, vam ta trenutek še ne moremo podati točnega odgovora.". Torej zaenkrat se ni potrjeno.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.623
982
113
Kaj pa mučkaš. Sporoči točno stanje in je. Če bi imel daljinsko odčitavanje, tega problema ni.