cena fasade

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
kakšne so cene izdelave fasade z grafitni stiroporjem 15cm -recimo JUB + lepilo+ pvc vogalniki+ mrežica + zaljučni siliaktni omet ?

Glede na to da je m2 15cm belega stiroprja cenejši, me zanima, če res grafitni toliko več doprinese k izolaciji, da se splača dati več za njega?


Dela kdo na alterju fasade?
sprasujem se.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
stiropor ima 0.4 neopor pa 0,3, torej 20% boljše in toliko oz še malo več je dražje. Zastonj kosila ni.

Mene bolj zanima, čej vseeno bolje dat kameno volno za fasado, torej da je zračna.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
To je zanimiva diskusija, ampak kolikor sem jo jaz povzel se stiroporjev do 20cm debeline ter do 8m višine, kar so klasične hiše nič ne sidra. Vsak ga lahko poizkusi prilimat na hišo. Prej sam stiropor od sebe odtrgaš, kot na spoju. Problem so velike višine in sidra sama. Lepila zdržijo 30kg/m2 z vsemi nanosi, če sem si prav zapomnil.

Zdaj se mi ne da iskat, ampak na PSS-ju jih je polno, ki imajo stiroporje do 20cm na debelo brez sidr na leta.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Najprej napiši ali gre za novogradnjo ali sanacijo obstoječe hiše?

Če je novgradnja pri klasični hiški ni potrebno sidranje (je že nekdo pisal) zahteve. Pri prenovi se jih uporabi.

Brez veze spraševat koliko pride kak stiropor...pokliči izvajalca in naj ti pripravi predračuna za oba materiala.

Zdaj ne vem a si se zabetoniral na 15 cm in tu vztrajaš.(ohranjaš debelino).ali boš iskal npr. ceno bza 15 cm grafita in ceno ekvivalenta za 18 cm belega striporja...torej da ohranjaš izolativnost.

Ker če bi rad zgolj nekaj naflosal gor daj 10 cm, če fališ da na polno
evil.gif
)


...ni nam problem dat 5 jurjev več za dodatno opremu na avtu, ki ga čez pet le pod ceno prodamo...al dva jurja več za konkretno debelino fasade je pa povezano z vsemi ekonomskimi izračuni...
crazy1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:


Mene bolj zanima, čej vseeno bolje dat kameno volno za fasado, torej da je zračna.

evil.gif
Bejž stran od bulšit for.

Stena ne rabi nobenega dihanja. Če se rabi sušit (al zakaj bi se sploh?) se bo navznoter. Ostalo so bučke. Neki treba lapat da upravičiš 20% višjo ceno. Žalostno je to da folk nasede.

Dihanje! O to pa!
hysterical-1.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:


Mene bolj zanima, čej vseeno bolje dat kameno volno za fasado, torej da je zračna.

evil.gif
Bejž stran od bulšit for.

Stena ne rabi nobenega dihanja. Če se rabi sušit (al zakaj bi se sploh?) se bo navznoter. Ostalo so bučke. Neki treba lapat da upravičiš 20% višjo ceno. Žalostno je to da folk nasede.

Dihanje! O to pa!
hysterical-1.gif
V stanovanju nastaja dodatna vlaga zaradi kuhanja, umivanja, dihanja in potenja ljudi in živali.... Zrak lahko pri neki temperaturi vsebuje največjo količino vlaga, potem nastane kondenzacija. Da nimamo presežka vlage in s tem kondenzacije v stanovanju imamo dve možnosti:
zračenje
zmanjšanja izvora vlage

Če torej nimaš v hiši aktivnega prezračevanja in se ne prehranjuješ izključno v restavracijah, ter pereš perilo v javnih pralnicah, se ti stene ne bodo sušile navznoter ampak bodo vedno bolj vlažne in plesnive, če vlaga nikjer ne bo mogla iti ven.
Torej je steklena volna še kako smiselna (zlasti pri adaptacijah obstoječih stavb), še posebej če na drugo stran primerjave dodaš še aktivno prezračevanje.
stupid-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Tudi s kameno volno bo plesnivo. Tle pomaga star arhaični sistem - odpreš okno na vsaki strani bajte.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Jaz imam predracun okrog 20eur/m2. 16 cm stiropor. Stara fasada, en kup priprav bo treba gre za manjsi blok. Ves materijal baumit.
Drugace brezveze ro na forumu sprasujes najbolje da poklices 2 fasaderja naj ti naredita predracun saj je zastonj. Poklici vsaj 2 razlicna ker razlika v ceni za isto stvar zna biti tudi 100%. Jaz imam predracun za fasado od 21.000 do 36.000 za isto stvar na istem bloku
smile-1.gif

Lp
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Jaz imam predracun okrog 20eur/m2. 16 cm stiropor. Stara fasada, en kup priprav bo treba gre za manjsi blok. Ves materijal baumit.
Drugace brezveze ro na forumu sprasujes najbolje da poklices 2 fasaderja naj ti naredita predracun saj je zastonj. Poklici vsaj 2 razlicna ker razlika v ceni za isto stvar zna biti tudi 100%. Jaz imam predracun za fasado od 21.000 do 36.000 za isto stvar na istem bloku
smile-1.gif

Lp

Jaz sem plačal 34 eur za 15 cm pred dvema letoma. Mislim, da je bilo ugodno. Torej materjal, dva sloja plus silikatno silikonski zaključni sloj.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Tudi s kameno volno bo plesnivo. Tle pomaga star arhaični sistem - odpreš okno na vsaki strani bajte.
Če ne boš zračil bo zagotovo plesnivo! A s stekleno volno ne boš rabil tako dolgo zračiti, kar pomeni manjše izgube, večje bivalno ugodje in dolgoročno profit napram stiroporu.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Sem delal fasado (adaptacija hiše izpred 70. let) v zlati dobi gradbeništva (2008). Komplet ponudba s stiroporom 12 cm je znašala 50 €/m2 (- subvencija eko sklada). Sem se kasneje odločil za samogradnjo- material moj, delo plačam pa je bila ponudba 15€ za polaganje stiropora in 25 za polaganje lamel steklene volne. V enakem času (celo sočasno!) so izvajali adaptacije tudi sosedje (stiropor 10 cm). Danes je moja fasada takšna kot pred 7 leti, njihova pa na severni strani plesni, vidijo se sidra...

Ja, steklena volna za adaptacijo je zares neumnost- za tistega, kateri ima preveč denarja!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Sidra se vidijo ker jih niso poglobili in daki cez njih "pokrovov'.
Plesni zaradi" eko" zakljucnega sloja. Ti mogoce se nimaš "eko". (imata isti zakljucni sloj (vrsta, proizvajalec)
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Koliko je pa cena na koncu (preračunano na meter)? Tele cene na meter pri fasadi so bedarija, pri nas imamo vse stene "iz vinkla" in en kup oken in je ponudba na meter nekaj takega kot če bi šel vprašal vedežvalko. Na koncu ko majster pogleda in jamra pol ure pride cena x2 ali x3 kot je "oglaševano". Tista ponudba na meter in cena izolacije na meter je uporabno samo če imaš popolnoma ravno steno brez oken!
grin1.gif


Tako da pri fasadi ni druge kot da pokličeš fasaderja na kavo in da pogleda situacijo ter naredi predračun. Na podlagi predračuna pa potem izbereš debelino izolacije (beri če je na predračunu izolacija 50% stroška pač lahko poceniš projekt če misliš da je manj zadosti, če pa je izolacija 20% cene te pa nič ne stane da daš več, v razumnih mejah in v okviru zmožnosti "tehnike" seveda).
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ja to je koncna cena na kvadrat. Za 422m2 fasade 15.575 eur. V ceni je oder, 6x sidranje po m2, protipozarne prepreke nad okni tervol, mreza, zakljucni sloj, barvanje...
Lahko ti posljem sliko na mail od predracuna neznam je tukaj objaviti
2303911-IMG_20151001_094615.jpg
 

Priponke

  • 2303911-IMG_20151001_094615.jpg
    2303911-IMG_20151001_094615.jpg
    97,3 KB · Ogledi: 699
Nazadnje urejeno: