Čemu sluzi ta cev?

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
660
80
28
Na parceli je iz zemlje ven plasticna cev, to je cca 4m od hise sredi trave.
Za kaj bi se to uporabljalo oz cemu sluzi. ( ni nobenega odtoka oz pipe za vodo.

kaj bi to bilo?
Hval
 

Priponke

  • B5A6A152-2D38-4322-B775-E38ACE595412.jpeg
    B5A6A152-2D38-4322-B775-E38ACE595412.jpeg
    642 KB · Ogledi: 354

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
To je na tvoji parceli ali na sosedovi? Priklopi na vodo, pa boš videl kje bo ven priteklo.
Bo pa nekaj nevšečnosti, če je do elektro omarice ali kakšne doze potegnjena, ker je nekdo mislil sredi vrta imeti svetilko, ali pa vodnjak, ali pa novoletno jelko.
 
Nazadnje urejeno:

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
660
80
28
TP ? Je kaj
Si mislil To?

Je pri eni hisi kjer ni nikogar doma, hec je pa v tem da je kolega ravno nabavil hiso kjer je ista taka cev ven izbzemlje, pa jo je samo odrezal da je na visini trave da cez njo kosi, cemu sluzi nimamo pojma, tole sem pa uslikal da je bolj jasno o cem sprasujem
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Si mislil To?

Je pri eni hisi kjer ni nikogar doma, hec je pa v tem da je kolega ravno nabavil hiso kjer je ista taka cev ven izbzemlje, pa jo je samo odrezal da je na visini trave da cez njo kosi, cemu sluzi nimamo pojma, tole sem pa uslikal da je bolj jasno o cem sprasujem
Kolega lahko še čep notri da. Lahko prejšnjega lastnika vpraša. Gre pač za puščeno alkaten cev, verjetno za nek kabel.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
660
80
28
Hec je v tem da so lastniki pokojni, dedic nima pojma in zdej al razkopavamo al pa odrezano pustimo, videl pa sem to ze drugje pa sem povprasal cemu sluzi ce morda kdo ve,

mislis da je res kk odtokza vodo? Bi bilo smiselno slauf vode not dat pa res kje pritece ven al raje ne oz da je narjen kak odtok ce bi eventuelno bla voda kje?

vem glupo ampak sred parcele cev 1m ven iz zemlje pa nic jasn, obnavljalo se pa se neki casa ne bo zato pa pac sprasujem
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Ne služi ničemur, pač puščena za nekaj, pa če lastnik ne rabi, pač pusti odrezano do zemlje. Optiko ko delajo, pustijo tako cev, da se lastnik kdaj kasneje lahko priklopi, samo običajno ne nekje sredi parcele ...
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
660
80
28
Nikjer vidno :(

realno je situacija v osnovi bila taka kot na tej sliki, sredi trave za bajto na parceli 1m cevi ven iz zemlje.....drugega konca nismo locirali, samo porezali da se da kosit cez ( toj vse kr se dela da se okolica malo uredi....razkopavali pa kam vodi nismo
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Hec je v tem da so lastniki pokojni, dedic nima pojma in zdej al razkopavamo al pa odrezano pustimo, videl pa sem to ze drugje pa sem povprasal cemu sluzi ce morda kdo ve,

mislis da je res kk odtokza vodo? Bi bilo smiselno slauf vode not dat pa res kje pritece ven al raje ne oz da je narjen kak odtok ce bi eventuelno bla voda kje?

vem glupo ampak sred parcele cev 1m ven iz zemlje pa nic jasn, obnavljalo se pa se neki casa ne bo zato pa pac sprasujem


odtok sigurno ni - po sliki sodeč je alkaten -če je rumena črta na cevi je za plin -plava voda .
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
660
80
28
Plin ni ker je na drugi strani hise in je napeljava ok v hiso pa rumena cev in zelezna....
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Plin ni ker je na drugi strani hise in je napeljava ok v hiso pa rumena cev in zelezna....


te pa je alkaten za vodo -plava črta .te .poglej če je v kleti kaki ror ki je isti kak toti - nači pa ti nega druge kak kompresor pa pihaj v njega pa boš vido če se bo ki v bajti kaj čulo da ki piha. Upam da si me razumel malo našega narečja ne škodi nikomur.

lp
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Foršpan noter in izmerit koliko ga gre. Potem lahko malo zoožaš iskanje.
A ni foršpan kovinski? Kaj če pride v kako dozo, ki je pod tokom? Pa tudi sicer ne bo vedel, ali je prišel v žleb, ali v greznico, ali v elektroomarico, ali v telefonsko omarico, ali v kabelsko omarico, ali je le v coklu zametana.
 
Nazadnje urejeno: