Slab pretok kuhinjske pipe?

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
V zadnjih letih postopoma vse počasneje teče iz kuhinjske pipe. Načeloma je bilo za preživeti, a zdaj je res nenormalno počasi.

Pipa je izvlečna, Franke, na videz identična tej na sliki (točnega modela ne najdem, je le 10 let stara pipa).
94710.jpg

V letih sem večkrat spucal filter na koncu pipe (rob izvlečnega dela), ki je sicer bil umazan z vodnim kamnom, a ni pretirano povečalo pretok pipe. Nazadnje sem vzel ven tudi kartušo, ki je bila čista, torej tudi to ne bi smel biti vzrok.

Kaj mi še ostane? Pipa v kopalnici (ki je le na drugi strani iste stene) teče že 10 let enako dobro.
Je možno, da je v pipi kje še kakšen filter? Kar sem gledal od spodaj (ker je kompliciran dostop, da bi pipo prav snel z lijaka), je videti le 3 cevi, ki grejo v pipo (hladna, topla in izvlecna cev).

Je možno, da je kak filter še kje na izvlečni cevi? Na njej je nek spoj, pa bi raje prej preveril, preden ga razdiram (na fotki):
IMG_20200610_122426.jpg


Hvala za pomoč.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.163
3.090
113
Potem poskusi odpret ventil, da prej odmontiraš cevko in naj voda brizgne v neko cev ali plastenko.
Po curku boš ocenil ali je pritisk dovolj močan in morda ti celo iz cevi v steni ali kotnega ventila izrine kako usedlino.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.469
113
A vam po vseh teh letih še zmeraj uspe premakniti ventil na kotnem ventilu? Ker pri nas so praktično vsi trdi in nobenega ne premakneš, brez, da ga uničiš.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.322
952
113
Ima morda izvlečni tuš del mrežico? Pri izvlečni Hansgrohe ven potegneš izvlečni del, ga odviješ in prideš do mrežice. Ta mrežica pa nima nobenega navoja, ampak jo samo "enostavno" (no malce moči je potrebno) ven potegneš in očistiš. Potem pa samo vstaviš nazaj...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ma za štart zamenjaj kotne ventile , vmes na tastare spusti na polno malo vode v kak ampar, da izpereš cev, potem pogooglaj za pipo, kje ima mrežice ........
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.849
113
pri taščici
Kot rečeno nekje začni testirati kje se ti začne manjsati pretok.
Mogoče res najbolje da pri kotnem ventilu.
Stopaj čas na Pipi v kolikem času se ti nateče nek kanister z vodo.
Isto naredi na kotnem ventilu.
Če ga ne moreš več zapreti, bo treba zapirati ventil pred njim (glavni, pri števcu?)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ted

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Ima isto tako pipi z izvčeno cevjo in mi je zabasalo samo pri topli vodi. Sicer teče ampak samo ekonomično. Zadeva se mi je zabasala zato, ker smo večkrta odpri in zaprli vodo (vročo) in je porinilo rjo v pipo iz bojlerja. Vodovodar mi je svetoval, da odmontiram pipo in pihnem ven svinjarijo iz konra strani.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
in? je bolje?

pri nas se svinjarija nabere na mrezici na koncu pipe... pa se v kis damo 2x na leto da ves trd kamen razzre...
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Nič nisem rešil.

Pipa, ki sem jo dobil, je puščala povsod še preden jo sploh odpreš. Ne razumem folka, k ti sploh da kaj takega za probat. Seveda je zalil celotni prostor pod koritom.

Kako občutljiva so vodila za rjo (ne vem kaj za ena, pač ta soft varianta, ko se počasi zaprejo)? Ker so povsod male lužice, bi jih imelo smisel razrdeti in prebrisati? V sestavljenem stanju ne pridem povsod zraven s krpo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Si pa majster na kvadrat. Ti si poiskal eno odsluženo pipo in jo hotel testirati, če dela na tvoji vodovodni cevi? Da bi pa svojo pipo zašraufal na en šlauh in jo razdiral in ugotavljal, kje je ozko grlo, se pa nisi spomnil, kljub že podanim namigom?
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Ne, jaz sem dobil pipo v roke, ki naj bi bila kot nova, le zamenjana. Če si pa ti tak mojstr, da na uč vidiš, a pipa pušča ali ne vnaprej, potem pa vsaka ti čast, res.
Mojo pipo sem (z izjemo izvlečne cevi, kjer ne vidim, kako jo dati narazen), že celo razdrl, tako da lahko svojo pamet zadržiš zase.
 

Podobne teme