Čelade

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
no katere čelade imate ter katere proporočate.
trenutno imam od probike preklopna cca 100€. grem pa nasljednji mesec iskat najverjetneje shark-ovo dal bom pa cca 300€. obvezno pa bo zaprta ker na preklop preveč šumi.
lp x5x
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Jaz imam Arai RX-7, super čelada, edini minus je cena...cca. 800 EUR.



To je ta model, moja je samo druge barve...(lanski model)



picture_851_rx7_20hagareplica_drudi.jpg


 
Nazadnje urejeno:

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
Živjo!

Šumi lahko tudi vetrobran. Odbija zrak in ga vrtinči ravno na mestu, kjer imaš glavo. Sam sem investiral v ušesne čepke in ne grem več na furo brez njih :p

lp
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Kako pa potem slišiš, če ti kdo trobi, pa zvok motorja itd...
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
ne šumi kompletno čelada je pač tak cenovni razred da...pa še preklopna je. tut fredova nolan n102 šumi ne tako močno.
do 100 kmh je vse vredu samo naprej je pa polom.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jest imam tri čelade:

Največ uporabljam AGV GP Pro "Valentino Rossi", ki je bolj športno naravnana in s katero sem zelo zadovoljen, je lepo tiha in aerodinamična, ima DD zapenjanje in orek zračnike. Cena je okoli 400€ (ne vem točno ker sem jo dobil precej ceneje)

gppro%20rossi%20moto%20gp%203-4dx550.jpg



Imam tudi preklopno Nolan N100E, ki pa razen tega da ej preklopna nima nekih prednosti, vse deluje nekako razmajano, notri piha in buči, skratka za kaj več kot kakšno krajšo ali priobalno vožnjo ni ravno primerna (je pa zato po vročini zakon) Cena je cca 200€.

n100eCycloneBu.jpg



Tretja čelada pa je pri nas precej neznana NAU N50 Dreamer ki sem jo dobil v dar in ki jo večinoma uporablja punca. Čealda je nekje vmes med zgoraj opisanima, glede na to da je cena verjetno ugodna (sicer ne vem koliko stane, pomoje pa ni draga) pa je zadeva čisto ok.

dreamer_big06.jpg



Nedolgo nazaj sem imel na testu preklopno Shoei Multitec, ki je še en dokaz da je zelo težko narediti dobro preklopno čelado. Kljub temu da je izdelava odlična (cana je pomoje ravno tako okoli 400€), je še vedno (pre)glasna in pretežka.

caschib4576.jpg
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Preklopne čelade so pač glasnejše od integralnih.

Jaz imam integralno HJC FG 14 Phoenix, narejena je iz kompozitov. Cena je 250 EUR, od katere odšteješ še popust (odvisno od dogovora). Sem kar zadovoljen (prej sem imel FM navadno) in je bila precej slabša. Edina slabost je usmernik izdihanega zraka (nas nosom), ki je sicer odstranljiv, ampak deluje nekako ceneno, poleg tega pa precej zmanjša vidljivost v spodnjem delu vidnega polja, tako da moraš nekoliko skloniti glavo, da vidiš na števce.

Evo še njena slika , moja je v modri barvi.
 
Nazadnje urejeno:

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
žIVJO!
Mislim, da je moja enaka tvoji, samo da je popolnoma črna.
Tale HJC ima kar fobre cene. Najdražja je tudi HJC kupila. Za 180EUR pa je zelo vredu. Tudi izdelava je zelo kvalitetna.
Sva probavala AGV, je pa zelo slabo narejena. Gledala sva eno za dobrih 400EUR, pa so se ji zračniki odlepli :p.

lp
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
Citat:
Uporabnik elvir_vr6 pravi:
Kako pa potem slišiš, če ti kdo trobi, pa zvok motorja itd...

To se vse sliši, samo zmanjša se nivo tistega bobnenja okoli glave. Se pozna po dolgi furi, ko sestopiš in nisi skor nič utrujen. Včasih me je po furi še cel dan glava bolela zaradi hrupa.
V Sanolaborju (City park) jih dobiš po 0,5EUR za 3x uporabo pa poskusi. Ubstajajo tudi silikonski za podobno ceno.
Sam sem se zajebal pa kupil v TC Moto za 10EUR
bonk.gif
.

lp
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
SAm imam NOLAN X-lite 701.In nikoli več ne vzamem cenejše čelade.sem imel prvo eno preklopno v kateri mi je tako pihalo da sem imel cel gobec vnet vnet vedno ko sem prišel iz fure.Pa tudi eno AGV posedujem pa prav tako piha v njej ko prasi**.
Imam pa v ušec večx tudi sam ušesne čepke,samo moji so od mp3 playerja.Ko grem na turno vožnjo rad poslušam glasbo zraven
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Mene tudi mika glasba med vožnjo, samo ne vem, kako je z varnostjo...
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
A veš, da se je enkrat res zgodilo, da me je na Planini prehitel en tavelik skuter...me je bilo kar sram...
redface-1.gif
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
Eni mulci u nulo obvladajo te skuterčke...[censored] ga...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Na motorju glasba prihaja iz izpušne cevi!
cheer.gif


Sem se pa enkrat peljal z Goldwigom in tam prav paše muzika iz vgrajenih zvočnikov pri lepem počasnem kruzanju. Da bi pa v čeladi to imel mi pa ne sede ravno kaj preveč
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Same here. Imam pa zdaj stock auspuh in je precej bolj tiha stvar. Samo malo zažvižga kot reaktivec, potem pa letiiiiii.
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
Pa še kako paše muzika.Ko se lepo sam na izi voziš,ga ni lepšega kot pa zavijat levo desno po taktih glasbe.Uporabljam pa samo eno slušalko,tako da je ena uha vedno fraj.:)
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
ewo da osvežim malo zadevo:
sedaj se odločam med
SHOEI RAID II PARANOIA in
SCHUBERTH R1
cena je podobna ceprav mi je druga malo bolj všeč zaradi notranjega vizirja
 

lovelove

lovelove
23. jul 2007
2.788
0
36
115
zravn komšije
Jaz imam (sem imel) Schuberth S1 in razlika med njo in R1 je le v tem (in nič drugega), da je S1 malo bolj zaprta s spodnje strani in je zato ropot manj slišen.

Tako, da raje vzemi S1.