Kako se pomolze slovenske krave…

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.934
2.411
113
Lublana
Obišči stran
Najprej sem mislil, da si celo že začel razmišljati.....pa nič od tega..


Citat:
Uporabnik Spirit pravi:


in ko nekemu podjetniku uspe in rata biti dober mu takoj po tipično slovensko gledamo v krožnik in kritiziramo... mal mamo probleme sami s sabo. Ni za vse ravno kriva država. Je pa dosti. Ampak časi so taki, da lahko pričakujemo še kakšne druge davke, da se država izvleče iz dreka. Tako pač je. Tipičen slovenc bo ob tem jamral in nič naredil, kakšen tujec se bo pa spoprijel s tem in naredil da bo kaj boljše. Top 10 milijonarjev pri nas sigurno niso jamrali nad vsakim sprejetim zakonom in se cmizdrili ampak so se spoprijeli s tem in delali dalje, če ne gre drugače so pa preselili proizvodnjo v tujino.

Z dodatnimi davki se država ne bo zvlekla iz dreka, nikoli! Država bi morala prav z nižjimi davki spodbujati gospodarstvo! Proizvodnjo se seli tja, kjer je manj davkov in manj problemov pri novih projektih in vlaganj, ljudje se selijo tja kjer je manj davkov oziroma tja kjer mu na koncu ostane več in za pobrane davke vsaj dobi kaj več. In selitev iz države ni dobro za državo. Torej zakaj nas država privija in dobesedno sili v beg v tujino ljudi in denarja?

Očitno sklepaš po sebi ampak jaz nobenemu uspešnemu podjetniku ne gledam v krožnik ali kritiziram.Moti me pa, da vsakega podjetnika privijajo z davki in mu kakor se le da nagajajo pri novih vlaganj v različne projekte za razliko od tebe, ki si že dokazal, da prav privoščiš vsakemu, ki ima kaj več od tebe država fajn obere. V sloveniji razvoj stagnira že od konca austroogrske naprej ravno zato, ker država uspešno preganja uspešne. Tako, da ne mi o tem, da je trenutno kriza in moramo potrpeti. Kriza je v Sloveniji odkar pomnim.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Sj država noče spodbujat, ampak uničevat . To je svetovni trend, naredit vsesplošno revščino in z ukradenim odkupit, kar je še v privat lasti.
A
misliš, da so res tolk butasti, da ne poznajo ukrepov, ki bi v resnici pomagali, če jst vem kaj naredit.....
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
V sloveniji razvoj stagnira že od konca austroogrske naprej ravno zato, ker država uspešno preganja uspešne. Tako, da ne mi o tem, da je trenutno kriza in moramo potrpeti. Kriza je v Sloveniji odkar pomnim.


Slovenske dežele so se v monarhiji pa res razvijale...
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
V sloveniji razvoj stagnira že od konca austroogrske naprej ravno zato, ker država uspešno preganja uspešne. Tako, da ne mi o tem, da je trenutno kriza in moramo potrpeti. Kriza je v Sloveniji odkar pomnim.


Slovenske dežele so se v monarhiji pa res razvijale...
-še danes se po takrat zgrajenih železnicah in cestah voziš, pa še kr nekaj osnovnih šol po vukojebinah je od takrat, pa še.........
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
KSZ...

Tele fore z razlicnimi davki (placili) glede na dohodek (vrednost) so vrhunec neumnosti. Zakaj bi moral jaz, ki zaluzim vec kot Capl placevati vec davkov? A imam jaz kaj vec od tega kot drugi? Mi drzava omogoca storitve, ki jih drugim ne? Klinc, pa taka solidarnost - placam vec davkov in prispevkov, potem me pa lumpenproletariat se psuje, ker imam vec od njih, in me "posilja" v varovane soseske, da "bom lazje na dosegu, ko bo treba"?



Za bruhat.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
eh glej .. ti to pišeš še v pisarni, oni pa pač ob tretjem piru ... moreš razumet
wink-1.gif
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
KSZ...

Tele fore z razlicnimi davki (placili) glede na dohodek (vrednost) so vrhunec neumnosti. Zakaj bi moral jaz, ki zaluzim vec kot Capl placevati vec davkov? A imam jaz kaj vec od tega kot drugi? Mi drzava omogoca storitve, ki jih drugim ne? Klinc, pa taka solidarnost - placam vec davkov in prispevkov, potem me pa lumpenproletariat se psuje, ker imam vec od njih, in me "posilja" v varovane soseske, da "bom lazje na dosegu, ko bo treba"?



Za bruhat.
lej, logika.....kolk krompirja lahko iz praznga žakla vzameš in kolk iz vsaj na pol polnega?
Sem vam govoril, ,,pustite caplom nekaj krompirjev not, drugače vam bodo vzeli vašega,, ...niste hoteli, zdaj pa odprite svoj žakl,
.....pa še jst pridem po krompir, ko bom lačen, zato sem vesel, da boste na kupu
evil.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
eh glej .. ti to pišeš še v pisarni, oni pa pač ob tretjem piru ... moreš razumet
wink-1.gif

Pa se res je... In to na praznik :S
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
eh glej .. ti to pišeš še v pisarni, oni pa pač ob tretjem piru ... moreš razumet
wink-1.gif

Pa se res je... In to na praznik :S
Namesto delat, se z alterjem zajebavaš, pol pa še zradi davkov pizdiš, še premali so, glede na to, kolk delate
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik capl pravi:
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
KSZ...

Tele fore z razlicnimi davki (placili) glede na dohodek (vrednost) so vrhunec neumnosti. Zakaj bi moral jaz, ki zaluzim vec kot Capl placevati vec davkov? A imam jaz kaj vec od tega kot drugi? Mi drzava omogoca storitve, ki jih drugim ne? Klinc, pa taka solidarnost - placam vec davkov in prispevkov, potem me pa lumpenproletariat se psuje, ker imam vec od njih, in me "posilja" v varovane soseske, da "bom lazje na dosegu, ko bo treba"?



Za bruhat.
lej, logika.....kolk krompirja lahko iz praznga žakla vzameš in kolk iz vsaj na pol polnega?
Sem vam govoril, ,,pustite caplom nekaj krompirjev not, drugače vam bodo vzeli vašega,, ...niste hoteli, zdaj pa odprite svoj žakl,
.....pa še jst pridem po krompir, ko bom lačen, zato sem vesel, da boste na kupu
evil.gif

Capl, WTF je s tabo? V zivljenju nisem nikomur nic ukradel, delam po 10-12 ur na dan, petek in svetek, in, klinc, ja, res je, vec mam kot ti ali kot slehernik. Placam vec davkov, avto me vec stane, vrtec bi me vec stal, drzava ima v svojih "indirektnih" davkih vec od mojega dela - in zdaj mi bo neka zanikrna lena kvazi-progresivna klika tepcev grozila? Ki jih nisem nikoli nic naredil, ampak me avtomatsko tlacijo med lopove?

Prvi bom, ki bo primaknil za novi vodni top.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
tudi jankovič je tako priden kot ti, pa bavčar tudi svoje čase, pa zidar in hildica, vsi so po 16ur delali petek in svetek, to so stare fore, že vse poznamo......nisi edini......
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik capl pravi:
tudi jankovič je tako priden kot ti, pa bavčar tudi svoje čase, pa zidar in hildica, vsi so po 16ur delali petek in svetek, to so stare fore, že vse poznamo......nisi edini......

Ti [cenzura] mala nezadovoljna, kako si me upas primerjati z "uspesnimi podjetniki" ki kradejo levo in desno? Ves kako hitro bi se jaz znasel v zaporu? Cela firma slabih 30k ljudi dela po SOX-u, in za vsako stvar ki jo podpises, in vsako financno transakcijo si osebno odgovoren. Videl sem folk, ki so ga varnostniki v istem momentu ven odpeljali, ker ni prisel skozi mesecno revizijo
bonk.gif


In potem mi mali Slovenceljski luzer razlaga, kako "nisem edini"?

Pfuj, Mejduš. Zaradi takih se mi zdi butasto, da moram placevati vec - kot da bi svinji razlagal o Mozartu. Z denarjem pa drzava itak ne ve kaj poceti.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Na kakšni podlagi boš dobil dodaten denar ? na profit verjetno in profit se danes poveča, večinoma samo z zmanjševanjem stroškov, to pa je čim manj caplov, čim več naredit za čim manjše plačilo.
Se pravi tvoj večji zaslužek je vezan na čimvečje caplovo garanje, za čimmanjšo plačo, ....-čigav € imaš potem na banki? MOJ!!!!!!
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Ojojojojojojoj...
bonk.gif


Se pravi, vsi ki niso "capl", in ki imajo vec denarja kot ti... imajo tvoj denar na banki?
smile-1.gif
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Ojojojojojojoj...
bonk.gif


Se pravi, vsi ki niso "capl", in ki imajo vec denarja kot ti... imajo tvoj denar na banki?
smile-1.gif
Seveda! glih tak ko imajo drugi tvojega, samo ti kot butalc, pizdiš na capla, ko da ti capl vzame davek.
stupid-1.gif

A ti res ne bo nikoli jasno? , tebe izkorišča, da jemlješ denar meni, ker koncentriranega potem lažje vzame tebi.
Malo manj obrano kost ti vrže, ti pa grabiš in misliš de si koga za jajca prijel, če maš 4gate. ampak še vedno obiraš obrano kost, čeprav bi lahko šnicl.
Samo najebal boš pa ti, ker si lažje dosegljiv, do 1% govna, ki žre šnicl, jst ne dosežem, de ga z lojtre potegnem, tebe pa lahko.( v prispodobah govorim, de ne bi kdo kot osebno grožnjo razumel)
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Se popolnoma strinjam s tabo. Ker več zaslužim sem bolj obdavčen na vseh področjih. Brezveze. Na koncu če potegnemo skupaj vse te jebene obdavčitve si z npr. 3k bruto plače ob raznih vrtcih pa subvencijah (ki jih nimaš!) na istem kot nekdo, ki zasluži 1.5k eur bruto. In tak, ki zasluži 1.5k bruto dela 8 ur, odide domov in ga boli ku.rac za vse, ostali pa ždimo na delovnih mestih in z vso odgovornostjo. Pa še služben telefon pa računalnik, da boš ja dosegljiv! Žurka!
cheer.gif


stupid-1.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
V sloveniji razvoj stagnira že od konca austroogrske naprej ravno zato, ker država uspešno preganja uspešne. Tako, da ne mi o tem, da je trenutno kriza in moramo potrpeti. Kriza je v Sloveniji odkar pomnim.


Slovenske dežele so se v monarhiji pa res razvijale...


A se niso? Železnica Trst - Dunaj je uibr pomagala tuki, za Kranjsko indrustrijsko družbo ali pa Trbovlejnsko premogokopno pa tudi verjetno nisi slišal?

Beri...75% premoga v vsej kasnejši jugi... Vir

Torej, so se razvljale? So, so.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Kdo te pa sili? pojd pa za capla.....
Pa ka ste ,,srednji sloj,, tupi, neumni, glupi'?? caplov žakl je prazen in niti naša oblast ni tolk butasta, da bi iz praznega jemala,
v tvojem je še nekaj, bo tam vzela.....simpl ko goveja župa.....
kdo vam je kriv, ko niste hotli v caplovem nekaj pustit,.....par let vam govorim, da se lojtra pogreza , 1000x sem ponovil, globje ko so spodnji klini, bolj v dreku so srednji, evo še 1001ič ponovim, čeprav nimam upanja da bo komu potegnilo.
Ko ste kradli caplim, ste posredno kradli sebi , bedaki
uf-1.gif
zaj vam pa pluvam v fris neumni in se vam smejim, tepci nesposobni
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
V sloveniji razvoj stagnira že od konca austroogrske naprej ravno zato, ker država uspešno preganja uspešne. Tako, da ne mi o tem, da je trenutno kriza in moramo potrpeti. Kriza je v Sloveniji odkar pomnim.


Slovenske dežele so se v monarhiji pa res razvijale...


A se niso? Železnica Trst - Dunaj je uibr pomagala tuki, za Kranjsko indrustrijsko družbo ali pa Trbovlejnsko premogokopno pa tudi verjetno nisi slišal?

Beri...75% premoga v vsej kasnejši jugi... Vir

Torej, so se razvljale? So, so.

Tudi napram ožji deželi?

Rudniški kraji npr. so bili razviti ravno toliko, kolikor je bilo nujno potrebno.

Aja, v tvojem viru so napake...