Cek/klop....krvosesa golazn

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik roseanne pravi:
Glavico (ali dela nog), ki ostane pod kožo, se že par let odsvetuje odstranjevati. Telo to itak zazna kot tujek in se v nekaj dnevih izloči samo.

Za ušes te bom odvlekel do infekcijske, kjer si boš v živo ogledal, kako izgleda lumbalna punkcija, nato pa ti bo kdo še pojasni, da kvasiš bedarije.
stupid-1.gif


Tiste KaWejeve pincete za odstranjevanje klopa pa so en drek vredne. Prvič, ker navaden smrtnik nima doma sterilizatorja (ali pa enega konkretnega razkužila na bazi 2-propanola), drugič pa, ker sem z njimi ven napol uspešno spravil ravno toliko klopov kot tistih v enem kosu. Zadnje čase prodajajo tudi eno čudo, ki klopa zmrzne in šele nato odstrani, pa prav tako ostane problem z razkuževanjem.

Glava klopa mora čimprej ven, če je ne boš dobil ven z injekcijsko iglo se spravi jutri do zdravnika oz. prvega mesarja (hehe, zdravstvenega delavca, ti radi mesarijo)
cheer.gif


edit: sonick, upam, da ni šla na urgenco, tam klopov res ne vidijo radi
tongue-1.gif

Po kateri doktrini rabi glava takoj ven?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.396
1.356
113
Po vseh, kar sem jih do zdaj slišal.

Sem pa vedno odprt za znanost, bom vesel kakšnega konkretnega linka s težo, npr. CDC, pisanje kakšnega dohtarja z Japljeve, ali vsaj PDF iz Življenja in tehnike.

Hvala
zmaga.gif