Cek/klop....krvosesa golazn

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Saj ne vem če sem tole vrgel v pravi forum...

No zadeva je taka...kaj nardit če si to malo golazn hočeš spulit, pa ti glava oz en del ostane noter
confused-1.gif

Me je mati prosla če ji ga odstranim, ker si ga sama ni mogla dosečt (bil oz polovica ga je še, v predelu ključnice)...no kak nasvet, kako naprej urgirat? Mam malo slabo vest, ker se mi je ponesrečlo...
crazy1.gif
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.333
957
113
Neprijetna zadeva... Nanj moraš kapniti nekaj kapelj olja ali alkohola in zadevo pusti pri miru vsaj pol ure oz. toliko časa, da se glava razmaje, in jo lepo odstraniš... Ko kapneš, ga ne premikaj in ne šlataj, ker zunanji del (kar ga je ostalo) razmehčaš in lahko odtrgaš, glava pa še vedno ostane notri... Potem pa čakaš in upaš, da bo lepo odstopil...

Ko ga pa odstraniš pa velja še en teden opazovati mesto, kjer je bil klop... Če se pa kaj sumljivega pokaže (glavobol, rdečina, vročina,...), pa takoj k zdravniku...
 

Florjan

Pripravnik
1. sep 2007
444
1
16
Ljubljana
Če boš večkrat delal, obstaja naprava (podobna pinceti), s katero primeš klopa in ga zavrtiš, dokler ne odstopi sam. Tudi če ga vrtiš s prstom je dobro, le potrpežljiv moraš biti.
Ta napravica, plastična ali kovinska, se dobi v trgovinah za hišne ljubljenčke. Jaz imam dva psa in večje število mačk, ki so pa veliko v gozdu. Pred leti sem en dan psu odstranil več kot trideset klopov, večina jih še niti do kože ni prišla.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Olje je baje nastrožje prepovedano.

Na mestu glave se bo infekciralo in po krajšem času bo izginilo, če pa začne nastajati kolobar in znotraj njega bela pika, potem pa pomeni, da je bila slabe sreče in bo zbolela za ali klopnem meningitisom ali pa borelijo.

Zdravljenje mora biti čim preje, z antibiotiki, ker čez 14 dni itak kolobar sam izgine, čez čas pa izbruhne v vsej svoji moči in posledice so lahko hude.

http://www.drustvo-bisernica.si/borelioza.htm

http://www.iridodiagnostika.com/clanki/Borelija.htm

http://www.revija-vita.com/Vit...in_misic_p.html

http://www.ezdravje.com/si/okuzbe/klopi/
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Glavico (ali dela nog), ki ostane pod kožo, se že par let odsvetuje odstranjevati. Telo to itak zazna kot tujek in se v nekaj dnevih izloči samo. Bolj ko drezaš tja, večjo šanso imaš, da se ti vse skupaj še bolj vname in zagnoji.
S tem, če v koži ostane del glavice, se PRAV NIČ ne poveča možnost okužbe z borelijo ali virusom klopnega meningitisa.

Najbolje si je res nabaviti posebne pincete za odstranjevanje klopov, kot so že pred mano omenili. Jiih imajo tudi v lekarnah. Zelo elegantno se klop odstrani.

Kar se tiče opazovanja glede borelijskega izpuščaja - lahko se pojavi do enega meseca po piku klopa, redkeje lahko traja tudi dlje. In pojavi se vsaj 7-10 dni po vbodu, ne takkoj čez en ali dva dneva. Tisto je le lokalna reakcija na vbod klopa.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.749
2.357
113
Pomurje
Jaz sem prebolel borelijo z 14 dnevnim jemanjem antibiotika.

Kolobar sem imel nasrečo ogromen, tak da je stvar bila očitna.

Se zgodi, da kolobarja prav ne vidiš, te pa so problemi tu.
Poznam ljudi, ki jih je potegnilo, ker se niso zdravili oz. sploh niso vedli, da so okuženi.

Pozorno pač opazuj mesto ugrizain to več kot teden.


Lp
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Zadnč je mela babi isto situacijo... sem zatrgal glavo, pa je šla po neuspelih poskusih reševanja drug dan k dohtarju. Je spravil vn, pa mislim da je reku da naj opazuje... Tako da ni kakšne hude sile, če se kaj zatrga. Bolj je kriza če flek rata.. sam sem ga že imel že pred precej leti, pa sem se z antibiotiki pocajtal.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Citat:
Na mestu glave se bo infekciralo in po krajšem času bo izginilo, če pa začne nastajati kolobar in znotraj njega bela pika, potem pa pomeni, da je bila slabe sreče in bo zbolela za ali klopnem meningitisom ali pa borelijo.

Meni se je tak kolobar na mestu pika naredil prvi dan dopusta na morju
frown-1.gif
. Ma, nisem šel nikamor in je po cca 10 dneh izginil. Ko sem prišel iz dopusta sem dal pregledat kri in je bilo vse OK. Od tega je že kakšni 7 let in ni nobenih posledic. Zgleda, da imam dober imunski sistem, ker nikoli nisem bil cepljen proti klopom.
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Je bla mati pri dohteru....najprej so jo nadrli kaj išče tam zarad tega
crazy1.gif
.....pol pa so rekli, da si mora karkoli bojo ji delali sama plačat ker to kao ni nujno...Ja klko mi je rekla ji sploh niso glave oz preostali del klopa ven spravlali, ampak so samo namazali z nečim, da se bo zagnojilo pa šlo samo ven...če sem prav razumel seveda
 

ErazeM4

Pripravnik
1. mar 2008
191
0
16
Najpomembnejše je da klopa ne odstranjujete z oljem. Na ta način se klop utopi in s tem izloča slino katera je lahko okužena. Najbolj sigurno je če ga odstranite z kako pinceto, lahko pa tudi z nohti če seveda znate... Nikakor pa ne z oljem...
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik sonick pravi:
Saj ne vem če sem tole vrgel v pravi forum...

No zadeva je taka...kaj nardit če si to malo golazn hočeš spulit, pa ti glava oz en del ostane noter
confused-1.gif

Me je mati prosla če ji ga odstranim, ker si ga sama ni mogla dosečt (bil oz polovica ga je še, v predelu ključnice)...no kak nasvet, kako naprej urgirat? Mam malo slabo vest, ker se mi je ponesrečlo...
crazy1.gif

To da mora glava ven je ljudski mit!
Največ škode lahko narediš če klopa stisneš s pinceto za zadek in vse kar je v njem tako zbrizgaš nazajh vase. In če je klop okužen veš kaj sledi.
Če že želiš odstranit glavo segrej bucko počakaj da se ohladi in nežno spravi ven.

Je pa tako, da danes je pravzaprav vseeno kaj te piči saj je komar enako nevaren kot klop.

Ne imet slabe vesti
wink-1.gif
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

KME ali borelioza? Verjetno slednje...

Jap.
V praksi to špila tako da če nekdo ima simptome in ga "ni" pičil klop ampak nekaj za kar ne ve kaj ga je pičilo se jemlje serologija.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.395
1.356
113
Citat:
Uporabnik roseanne pravi:
Glavico (ali dela nog), ki ostane pod kožo, se že par let odsvetuje odstranjevati. Telo to itak zazna kot tujek in se v nekaj dnevih izloči samo.

Za ušes te bom odvlekel do infekcijske, kjer si boš v živo ogledal, kako izgleda lumbalna punkcija, nato pa ti bo kdo še pojasni, da kvasiš bedarije.
stupid-1.gif


Tiste KaWejeve pincete za odstranjevanje klopa pa so en drek vredne. Prvič, ker navaden smrtnik nima doma sterilizatorja (ali pa enega konkretnega razkužila na bazi 2-propanola), drugič pa, ker sem z njimi ven napol uspešno spravil ravno toliko klopov kot tistih v enem kosu. Zadnje čase prodajajo tudi eno čudo, ki klopa zmrzne in šele nato odstrani, pa prav tako ostane problem z razkuževanjem.

Glava klopa mora čimprej ven, če je ne boš dobil ven z injekcijsko iglo se spravi jutri do zdravnika oz. prvega mesarja (hehe, zdravstvenega delavca, ti radi mesarijo)
cheer.gif


edit: sonick, upam, da ni šla na urgenco, tam klopov res ne vidijo radi
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.372
9.803
113
kod Džej-Zija
ksz

Jaz sem pravi magnet za klope. Odstranjujem jih ročno, torej s prstom jih vrtim okrog točke vboda, dokler ne popustijo. Dosedaj je še vedno delovalo.

Aja, pa boreliozo sem tudi že staknil, po cca 10 dneh se mi je pojavil ogromen kolobar. Vse skupaj sem pozdravil z antibiotiki. Letos sem se še tretjič cepil proti klopnemu meningitisu, tako da naj bi bil, vsaj kar se tega tiče, varen.
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik roseanne pravi:
Glavico (ali dela nog), ki ostane pod kožo, se že par let odsvetuje odstranjevati. Telo to itak zazna kot tujek in se v nekaj dnevih izloči samo.

Za ušes te bom odvlekel do infekcijske, kjer si boš v živo ogledal, kako izgleda lumbalna punkcija, nato pa ti bo kdo še pojasni, da kvasiš bedarije.
stupid-1.gif

Brez skrbi, mislim da infekcijsko kliniko in njihove smernice dovolj dobro poznam.
pozdrav.gif