Cedevita

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Na tej strani ne najdem tega napitka
confused-1.gif
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Sam se tudi rekreativec v približno takem obsegu kot ti. Pri intenzivnih treningih do ene ure, ure in pol ne jamljem dodatkov. Večino vitamino in mineralov dobiš že iz hrane v takšni meri, da zadoščajo. Hidracija zgolj z vodo. Pri treningih nad dve uri prakticiram PowerBarov OH napitek. Ko ni bil pri roki PowerBarov sem se zadovoljil tudi z Enervitom (zadeva se odprta zgrudi po nekaj dneh). Ata uporabljalo Isostar a ko sem na hitro pogledal tabelico "dobrih sestavin" je zadeva izgledala hudo siromašna. Pri treningih, ki trajajo 3 ali 4 ure je pa potem obvezna še regeneracija z beljakovinami in OH-ji v ustreznem razmerju, dodaten vnos vitaminov in pa mogoče kakšen dodaten magnezij.

Oni možakar, ki tako vztrajno dela reklamo za Accelerade pa naj še dopolni, da tisti športniki, ki jih je naštel uporabljajo Acel zato, ker ga dobijo zastonj in ne zato, ker bi bil tako famozen kot navaja. Kolikor sem spremljal Tour de France je bil na rumeni majici vedno našitek od PowerBar-a, pa tudi na IronMan-ih triatlonci tekajo s PowerBar-ovimi pasi za gele. ACEL je pač še ena zadeva na področju energijskih napitkov obogatenih z vitamini. Po večini neke drastične razlike med njimi ni, boljši vsebujejo polek ustrezne doze vitaminov, OH-jev še elektrolite, katere je nujno nadomeščati ob dehidraciji (oziroma za preprečevanje dehidracije).

Izbire je ogromno, pri nas pa nekako prednjačijo PowerBar, Enervit, Accelerade in Isostar. Vzami škatlo vsakega v roke in primerjaj vsebnosti tistega kar ti primakuje in se potem odloči.
wink-1.gif
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Ko sem jaz bil na mladinskem svetovnem nam je bil glavni sponzor snikers. Blo je ene par štantov snikese so nam delili za stonj, prvič sem vidu tiste s sladoledom. Na majcah smo meli napis snikers pa ni noben pomislu na to da bi pred tekmo jedu tisto čokolado.

Kar se pa tiče razlike je pa ena bitvena med njimi. Le eden med njimi ima razmerje 4:1 oh beljakovine. Na tistem linku pa je objavljena raziskava... Jaz verjamem raziskavi, sporbal sem, pa konec koncev mi veliko pomeni da ima dr. Nada Kozjek tudi takšno stališče glede 4:1 razmerju.
Moj namen pa ni delat reklamo, konec koncev me slatko zaboli kaj si mešate v bidone. Ampak, če lahko, pomagam z nasvetom, konec koncev stvar obvladam sej je to moj poklic.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Konec koncev je smešno predvsem to, da rekreativec med tisto uro tenisa, pri čemer se po možnosti komaj premika, pije ne vem vse živo, ko bi jo s pol litra vode verjetnor avno tako dobro odnesel. Znanost delati na rekreativni ravni je tako ali tako brezveze...no, ko se v igri pojavi denar, se zadeve tako ali tako začnejo čudno sukati.
 

Fojhcter

Pripravnik
18. dec 2007
207
0
16
Zamenjaj z Bolero praškom (imajo v Sparu), je dosti bolj športno naravnana zadeva, ter je meni veliko okusnejša.
smile-1.gif


Umetno je pa dandanes vse, morda smo premalo informirani kaj dejansko škoduje in kaj ne, se mi zdi da je preveč dvomov o raznih "čudežnih" praških.
smirk-1.gif
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Le eden med njimi ima razmerej 1:4 ???? Pa kaj je s tabo? Koliko ti plačajo, da tukaj klamfaš takšne oslarije? To razmerje je tipčno za večino nizko cenovnih gainerjev, ki jih med drugim dobiš tudi v Hervisu!

In ja ti gainerji se uporabljajo za regeneracijo a v večini primerov po treningih in ne med treningi. Stvar je taka, da je potrebno ločiti med regenracijskimi napitki, ki jih uživaš med treningom in tistim, ki jih uživaš po treningu. Pri nas se to dvoje enači in zaradi tega prihaja potem do takšnih navedb. Kar dlake mi stopijo pokonci, ko se pod take zadeve potem človek podpiše kot "strokovnajk za športno prehrano".

Dejstva:
- Ponesrečeni prevod regeneracijskega in energijkega napitka je dejstvo. To dvoje se pri nas enači čeprav ni enako. Energijski napitki se uživajo med treningi in telo oskrbujejo z dodatno energijo, vitamini in izgubljenimi elektroliti. Regeneracijski napitki se uporabljalo po treningih za mišično regeneracijo (okrevanje) in res vsebujejo razmerje OH/Proteini 4:1, ker je res dokazano, da to razmereje ugodneje vpliva na regeneeracijo. Ti regeneracijski napitki vsebujejo približno enake količine vitaminov, morda malo manj mineralov kot energijski. Zato jih BodyBuilderji uporabljajo že med treningi. Pri vzdržljivnostih športih je pa to stvar posameznika.

- Vprašanje je bilo postavljeno kot alternativa Cedeviti. Vsi vemo kaj cedevita vsebuje in za kaj se uporablja. Kolikor je meni poznano ni ne duha ne sluha o beljakovinah, zato je ponujati regeracijski napitek kot alternativo energijskemu nesmiselno.

- Acceleradovi produkti vsebujejo po eni merici napitka približno 4 -5 g beljakovin. Isto količino dobimo z zaužitjem kozarca posnetega mleka. Kakšne nadčloveške lastnosti ti potem ta edinstveni napitek podari?

- Če je nekdo pet let na sendviču z žemljo in polijem in bi rad našel alternativno, mu kot alternativo ponudimo sendvič z žemljo, polijem in majonezo?

- PowerBar, Enervit, Isostar, Cedevita, Accelerade... so skomercializirani produkti sodobne prehrambene industrije in jih navadnemu smrtniku za preživetje ni potrebno uživati.
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Pikec ti pa nisi preveč brihten? Pogovarjamo se o rehidracijskih napitkih in tisto 4:1 ni pomota. Če ti be to v resnici zanimalo bi si prebral tisto študijo na linku, ki sem jo pripel zgoraj bi pa to vidu. Jasno če bi te seveda stvar zanimala, menim da te zanima bolj čičke čačke po forumu - kdo je bolj pameten. Zdaj pa ene par dejstev:
- dal sem le nasvet
- nisem jaz uvoznik za Accelerade
- slatko se hi hebe kaj boš ti ali kdo drug nalil noter v bidon
- moji športniki ki jih treniram uporabljajo accelerade
- s treningom in prehrano se profesionalno ukvarjam preko 15 let ( ne gre mi glih slabo)
- po vsej verjetnosti si znannje, na katerega si tako ponosen dobil tudi iz kakšnega mojega članka
- ne da se mi več pisat na temo cedevite...
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
- Nikoli nisem bil preveč brihten in tega tudi nisem nikoli pravil. Tudi pameten ne. A moramo tudi taki živeti.
- Prav pa jim recimo rehidracijski in regeneracijski. Rehidracijski je res lepša beseda kot energijski. Kakšna je torej razlika med njimi?
- Posreduj nam tvojo ARRS šifro, da si ogledam te tvoje članke. Lahko tudi samo link do bibliotekarnega izpisa. Z veseljem jih bom prebral in komentiral.
- Glede na simptome in treninge, ki jih ima pumaX sem ji tudi jaz predlagal Accelerade kot verjetno najboljšo izbiro med tistimi, ki sem jih navajal.
- Jaz tudi nisem mornar, tebi se pa hebe in se ti ne da? Uf... Pa tolikokrat, ko sem že rekel, da se ne bom več ukvarjal s takimi stvarmi.
smile-1.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Na dan popijem kar nekaj te zadeve. S športom se ukvarjam skoraj vsaki dan po 2 uri ... in vmes pijem Cedevito. Se mi zdi, da z vodo ne dobim v telo dovolj drugih snovi, ki pa jih vseeno "pokurim".
Ni se mpa za nalivat s tistimi umetnimi napitki...potem raje pijem cedevito.

Ker eni seveda zopet govorijo, da cedevita ni OK - me zanima, če kdo od vas ve kaj o tem?

roza.gif

seveda, cedevita raste na drevesu, vse ostalo je pa sranje od katerega se umre.

govorim na pamet, ampak mislim da ima cedevita cca 85g CUKRA na 100g proizvoda. toliko od zdravi cedeviti

@ jaka6 pusti jih, sej pa vidiš da tu vsak ve več od tebe, pa čeprav si ti s tem kruh služiš
bonk.gif