Cedevita

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Na dan popijem kar nekaj te zadeve. S športom se ukvarjam skoraj vsaki dan po 2 uri ... in vmes pijem Cedevito. Se mi zdi, da z vodo ne dobim v telo dovolj drugih snovi, ki pa jih vseeno "pokurim".
Ni se mpa za nalivat s tistimi umetnimi napitki...potem raje pijem cedevito.

Ker eni seveda zopet govorijo, da cedevita ni OK - me zanima, če kdo od vas ve kaj o tem?

roza.gif
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
mislim, da celo na embalaži piše, koliko je priporočljivo na dan, je pa res, da se morda to količino lahko poveča, ker športaš in se potiš
wink-1.gif
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Še nisem slišala, da cedevita ne bi bila vredu. Jaz jo kar dosti popijem, v bistvu v večini pijem vodo, čaj in cedevito (pa pivo
grin1.gif
).
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.968
5.394
113
Cedevita je cca 80% cukra...nekaj barve ...okus pa vitamini
 

Kara_Demz

Pripravnik
7. avg 2007
506
0
16
Ni dobro zaužiti preveč vitaminov. Hipovitaminoza...

Je pa po mojem okusu (in vednosti) Cedevita daleč najboljša, kar je brezalkoholnih pijač. Vse ostale so samo cuker.

Kakšno mnenje imate pa za Sprint od Radenske?
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Cedevita je cca 80% cukra...nekaj barve ...okus pa vitamini

itaq! Edin verjetn je cukra mal več. Če se ukvarjaš s športom potem si kupiš Accelerade . Pa še cenej je kot cedevita, kar se pa tiče kaj je bolj naravno je pa popolnoma isto kot cedevita. Razlika je pa kot noč pa dan.
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Citat:
Uporabnik Kara_Demz pravi:
Ni dobro zaužiti preveč vitaminov. Hipovitaminoza...

Je pa po mojem okusu (in vednosti) Cedevita daleč najboljša, kar je brezalkoholnih pijač. Vse ostale so samo cuker.

Kakšno mnenje imate pa za Sprint od Radenske?

ne morem verjet kaj dela marketing
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Na dan popijem kar nekaj te zadeve. S športom se ukvarjam skoraj vsaki dan po 2 uri ... in vmes pijem Cedevito. Se mi zdi, da z vodo ne dobim v telo dovolj drugih snovi, ki pa jih vseeno "pokurim".
Ni se mpa za nalivat s tistimi umetnimi napitki...potem raje pijem cedevito.

Ker eni seveda zopet govorijo, da cedevita ni OK - me zanima, če kdo od vas ve kaj o tem?

roza.gif

Sam cukr. Na dan popij eno žlico, če rabiš vitamine, sicer pa pij običajno vodo ali čaj.
 

Kara_Demz

Pripravnik
7. avg 2007
506
0
16
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
HIPERvitaminoza. Hipovitaminoza je pomanjkanje vitaminov.
wink-1.gif

Res je, pardon. Hipervitaminoza, ki se vidi pri vitaminih, ki so topni v maščobah (A, D, ...). Pa tudi C vitamin ni čisto nedolžen, ker je močan oksidant.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
145
63
Cedevtia je en k.. čist tko, ni zdrava v velkih količinah. Če lih nisi za umetne zadeve, Gatorade je zakon
zmaga.gif
 

Kara_Demz

Pripravnik
7. avg 2007
506
0
16
Citat:
Uporabnik jaka6 pravi:

ne morem verjet kaj dela marketing

Ne vem, kaj ravno dela marketing, je pa dejstvo, da so prav vse brezalkoholne pijače konzervirane s (prekomernim) sladkorjem.
Meni osebno ta okus ni dober, od vseh teh pripravkov sem našel kot dobrega ravno Sprint in v bistvu nobenega drugega, zato sem postavil vprašanje znotraj teme Cedevita!
Če pa ljubiš cuker, pa pojdi na kremšnito. Jaz pa na pir! Lahko se mi pa tudi pridružiš, jaz častim!
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.145
330
83
38
Ravno teden dni nazaj sem se z zdravnico pogovarjal o Cedeviti. Pravi da če glih hočem naj jo pijem kolikor piše gor da se jo lahko - je pa bolj larifari. Pravi pa, da v prevelikih količinah škoduje ledvicam.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik jaka6 pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Cedevita je cca 80% cukra...nekaj barve ...okus pa vitamini

itaq! Edin verjetn je cukra mal več. Če se ukvarjaš s športom potem si kupiš Accelerade . Pa še cenej je kot cedevita, kar se pa tiče kaj je bolj naravno je pa popolnoma isto kot cedevita. Razlika je pa kot noč pa dan.

Kje se pa to kupi pri nas?
In zakaj bi bilo to boljše kot Cedevita?