Če napihas 0,48...

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
mogoče bi moral zahtevat pregled krvi.

lp

hysterical-1.gif


Kaj bi šele pol bilo....
 

mp_63

Pripravnik
30. jul 2007
480
0
16
Z duhom povsod...
Če na odvzemu krvi pokaže alkohol v krvi nad dovoljeno mejo, plačaš še pregled poleg kazni. Torej, če dejansko veš, da si pil, bolje sprejeti kazen, kot mešati drek še dodatno
grims-1.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik mp_63 pravi:
Če na odvzemu krvi pokaže alkohol v krvi nad dovoljeno mejo, plačaš še pregled poleg kazni. Torej, če dejansko veš, da si pil, bolje sprejeti kazen, kot mešati drek še dodatno
grims-1.gif

Jaz piham pa ne pametujem policistom...
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.661
501
113
41
povsod malo
Včerje kolega napihu 0,34% pa je spil tri velke pire, 2x tekilo, 2x borovničke ko je pihu ni blo ma 30 minut od zadnje pjače.

Jaz sem pa 1x napihu 0,74% pa se ne spomnim točno no v glavnem miličnik mi je zamoril zarad tega ker sem se furu s kolesom po sred glavne ceste dobu 130€ kazni pa sodeč po računih sem spil 6x tekilo, 4x borovničke, 2x barona, 2x absinth, 1x henessya. Ne najdem sedaj na planetu amapk je bil en kao kalkulatorček kok si pijan ko spiješ tolk pa tolk pa je un kr točno napisal.
Zgleda, da je veliko odvisno od človeka kollk nese enega poznam spije en pir pa je dobesedno pijan in je 3/4 kome.
Drugi pa zeksa flaso J&B pa še hikne ne!
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Saj če se ne motim, te lahko poličniki s ceste spravijo, tudi če ne napihaš dovolj, pa nisi sposoben za vožnjo. Problem je le, da se tega verjetno ne poslužujejo, ker nimajo "materialnega" dokaza, oz. je jeba s pritožbami. Konec koncev si morajo tudi rit ščitit, da so nekoga "upravičeno" štrafali.

Ogo
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.661
501
113
41
povsod malo
Saj po novem zakonu bojo lahko tudi, če bo samo sum da si pijan vzeli vozniško za 24ur saj jaz sem tako slišal.
Men se zdi to fajn če je res.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik Tenforest pravi:
Saj po novem zakonu bojo lahko tudi, če bo samo sum da si pijan vzeli vozniško za 24ur saj jaz sem tako slišal.
Men se zdi to fajn če je res.

Saj v tujini imajo policaji teste, da moraš hodit po ravni črti, pa si z zaprtimi očmi dotikat nosa, pa stat na eni nogi in podobne varijante ugotavljanja psihofizičnih sposobnosti za vožnjo.
wink-1.gif


Ogo
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Tu nekaj smrdi da po 2 hajnikenih tolko pihneš mož.
 
Nazadnje urejeno:

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Jaz sem napihal včeraj po 5 hajnikenih pa 3 jeger kolah 0.10, pihal sem pa tudi kakih 15 minut od zadnje pijače.
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik mp_63 pravi:
Če na odvzemu krvi pokaže alkohol v krvi nad dovoljeno mejo, plačaš še pregled poleg kazni. Torej, če dejansko veš, da si pil, bolje sprejeti kazen, kot mešati drek še dodatno
grims-1.gif
Kaj pa če si napihal 0,75, (18točk), ti pa trdiš da si spil manj, greš na odvzem krvi kjer pokaže naprimer 0,70 (10 točk) ?
Tud policaj te je sprva hotel kaznovati višje kot se je kasneje izkazalo da je zagrožena kazen?

Kdo pa takrat plača pregled, saj se je izkazalo, da si imel ti prav in da je blo prvo merjenje netočno?
 
Nazadnje urejeno:

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Mis pravi:
Jaz piham pa ne pametujem policistom...
Priden dečko.
Pa bi podpisal tudi da si pijan, četudi pihanje tega ne bi pokazalo?

Jest sm enkrat pihal, pokazalo ni preveč, policaj je rekel : "vse je v redu, zapisnik moramo pa ravno tako narest. Samo tule spodaj se podpišite. " zgoraj je pa obkrožil, da sem vozil pod vplivom alkohola in to naj bi podpisal. Še dobro, da sem zapisnik prebral, večina ga najbrž ne.
Bi ti tak zapisnik tud lepo pridno podpisal in ne bi pametoval policajem?
 
Nazadnje urejeno:

mp_63

Pripravnik
30. jul 2007
480
0
16
Z duhom povsod...
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik mp_63 pravi:
Če na odvzemu krvi pokaže alkohol v krvi nad dovoljeno mejo, plačaš še pregled poleg kazni. Torej, če dejansko veš, da si pil, bolje sprejeti kazen, kot mešati drek še dodatno
grims-1.gif
Kaj pa če si napihal 0,75, (18točk), ti pa trdiš da si spil manj, greš na odvzem krvi kjer pokaže naprimer 0,70 (10 točk) ?
Tud policaj te je sprva hotel kaznovati višje kot se je kasneje izkazalo da je zagrožena kazen?

Kdo pa takrat plača pregled, saj se je izkazalo, da si imel ti prav in da je blo prvo merjenje netočno?

Če si pravilno razlagam zakonik, potem avtomatsko plačaš, če odvzem pokaže alkohol v krvi, pa ne glede na to ali pokaže manj, kot je nameril policaj z alkotestom
17758-icon_confused.gif
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
A ni od lani naprej, da sploh ni več odvzema krvi. Da majo eno drugo napravco, ka tud pihaš, sam de je kr velika stvar. Se pa ne spovnem kak se že imenuje, sam kao nadomesti pregled s krvjo.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik kajn pravi:
A ni od lani naprej, da sploh ni več odvzema krvi. Da majo eno drugo napravco, ka tud pihaš, sam de je kr velika stvar. Se pa ne spovnem kak se že imenuje, sam kao nadomesti pregled s krvjo.

Se vedno se hodi na odvzeme krvi. Ce imas pa prometno, pa opravijo odvzem v bolnici, kjer ti tudi izstavijo racun za zdravljenje (ce si pod vplivom).

LP

LP
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Vedno lahko greš na Inštitut za sodno medicino, kjer je zdravnik prisoten 24/7. Vzeli ti bodo kri in izstavili račun. S tistim rezultatom lahko ugovarjaš rezultatom ročnega alkotestra.