Če napihas 0,48...

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Kaj se da tu napisat/pritožit, recimo da res nisi pijan, zviznil si dva mala pira in greš domov,
pol pa napihas tak močno... Celo policist se čudi, ker si vidno trezen, ampak pač more napisat
ker se baje to vidi po "logih" da je nekdo tolko pa tolko napihal...
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.879
96
48
mb+ -20km
jeba,ce si duvno.obrni se na KZVD,verjetno se da kaj resit.ce rabis st. mi pisi na privat.
meni so ker nekaj kazni resli.
lp.
 

lovelove

lovelove
23. jul 2007
2.788
0
36
115
zravn komšije
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Kaj se da tu napisat/pritožit, recimo da res nisi pijan, zviznil si dva mala pira in greš domov,
pol pa napihas tak močno... Celo policist se čudi, ker si vidno trezen, ampak pač more napisat
ker se baje to vidi po "logih" da je nekdo tolko pa tolko napihal...

Glede na določbo zakona je vseeno, če ti nisi "pijan"....
Zakon določa koliko alkohola imaš ti lahko v izdihane zraku oz v krvi
smirk-1.gif


Lahko pa imaš celo manj alkota v zraku/krvi, pa če kažeš očitne znake vinjenosti oz mamilojeda, te lahko vseeno kaznuje...
tongue-1.gif
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
A ni bilo včasih 0,5 še dovoljeno
17758-icon_confused.gif


Drugače pa lahko preveriš ali je alkotest kalibriran. Lahko pa zahtevaš tudi strokovni pregled oziroma odvzem krvi, če se ne strinjaš z rezultatom meritve.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Sedaj se ne da več veliko narest. Še posebno ker si se takrat strinjal z rezultati merjenja in to podpisal.

Takrat bo moral zahtevat odvzem krvi, pa po dveh malih pirih sigurno ne bi pokazalo toliko.

Sicer pa dvomom, da po dveh malih pirih pokaže toliko, če je merjenje pravilno. Lahko je bil aparat pokvarjen, nekalibriran, lahko niste počakali 15 min od zadnjega pitja, nisi z vodo spral ust, imaš pokvarjeno želodčno zaklopko pa je zrak prišel iz želodca namesto iz pluč, Veliko stvari naredi merjenje neveljavno, in da napačne reziltate, ampak kaj, ko si se takrat z vsem strinjal in podpisal, da je rezultat točen in merjenje opravljeno pravilno.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
moral bi mu rečt da se ne strinjaš z rezulatom in it na odvzem krvi....
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
ja... ne verjamem da ti je policaj reku da si trezen, in da je bil ves začuden! zakaj ti je pol sploh dal pihat, če si bil očitno za oba čist trezen?
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
ja... ne verjamem da ti je policaj reku da si trezen, in da je bil ves začuden! zakaj ti je pol sploh dal pihat, če si bil očitno za oba čist trezen?

Preventivno mi je pač dal pihat. Feller sem naredo, ker me je 3x prasal če sem kaj pil pa sem 3x rekel da ne.

Mogo bi rečt da pač 2 mala pira, bi mogoče kak drugače rešla...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
ah dej no! najprej te 3x vpraša če si kej pil, pol ti da pa pihat? prvič slišim! pa od 2 malih ne bi nikol 0,8 napihal, razen če si oba eksnu, in šel takoj pihat! 2 mala sta tok k ena vrečka rum-kokos bonbonov!
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Kot že rečeno, si naredil napako, ker nisi zahteval odvzema krvi. Podpisal si in po mojih izkušnjah z našimi sodišči, se boš težko izvlekel brez kazni.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Ta tema dobro zavrača syntmanovo (ali karkoli že je) hvaljenje, da on po hrani in treh pirih ne napiha nič...
Drugače pa malcolmX... če si bil prepričan, da nebi smel napihati bi moral zahtevati preiskavo krvi. Po toči zvoniti je prepozno. KZVD je pa eden tistih klubov, ki se ga poslužujejo pijančki in ostali, ki se hočejo izogniti kazni.
 

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Pa kaj si mu alkohol not pihnu? Sam sem po 2 velikih laških in še ne pol ure po tem pihal in pihnil 0,14. Pa brez kakšne hrane vmes.