Če imaš zavarovano hišo za poplave, dobiš max 15.000 eur izplačila ne glede ne na premijo

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
verjetno nekaj pri tem naredijo tudi izkušnje... jaz sem svojega dobil leta 1994 ko mi je uredil nekaj kar mi je pomenilo veliko in od takrat ga nisem zamenjal, se pravi je to že skoraj 30 let pa je že takrat imel nekaj let v zavarovalništvu za seboj...

da niti ne govorim o tem da sem prva leta še kdaj pogledal kakšne premije dobivam zadnjih 25 pa sigurno nikoli več in verjamem, da so njegove še vedno odlične saj praktično vsakdo, ki pride k njemu polico tudi realizira... preko 100 strank sem mu sigurno že pripeljal
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
To je realnost situacije na trgu, marsikdo je bil prepričan da ga ne bo zalilo, marsikateri zavarovalničar je misli da ga ne bo zalilo
pa ga je in nima zavarovane poplave več kot par tisočakov.

Imam stranko, ki je sama zahtevala izključitev poplave, pa mi sedaj pove, da je sam v meteorologiji in je bil prepričan da je na varnem, pa ni bil.

Ampak Slovenska folklora je, "jaz nisem nič kriv, krive so zavarovalnic ali drugi"...

Pri avtomobilskem zavarovanju so vsi zelo pedantni ali ima to in ono, pri hiši pa bi najraje da ti narediš po svoje, ker se nimajo časa ukvarjat s tem.

Vse moje stranke ki so imele poplavo, so vse vedel kaj in koliko, vsem sem pomagal, dal napotke in vsi so vedeli koliko imajo zavarovano.

Na temu Alterju je pa cel kup folk ki išče samo razloge kako na nekoga drugega zvalit krivdo, sam pa ni pripravljen nič prevzet.

Razen seveda svetlih izjem.
Avtomobilske zavarovanja so manj komplicirana, po vsem tem bi morali sprejeti nek ukrep, da bi bilo zavarovanje, ki ga skleneš dejansko predstavljeno ljudem, tako prednosti kot slabosti oziroma izjeme. Ne pa da pogoji določenih zavarovalnic niso dostopni niti na njihovi spletni strani, ko smo že pri poplavah, me zanima koliko ljudi ma zavarovano za primer potresa
 
  • Všeč mi je
Reactions: LarryClay

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Ma lahko ti z njim sediš 7 ur pa bo še vedno naknadno 600 vprašanj in 500 butastih situacij ki niso standarne in jebiga, se zgodijo. Veš koliko sem jaz 3 leta nazaj prebral splošnih pogojev, bil z raznimi agenti na liniji pa če me danes vprašaš so mi osnove jasne, kaj točno pa sem govoril pa več nimam pojma. Se pa spomnim da kakor hitro si začel rovariti in se odmikati od minimuma in standarda jih je večina bila v temi in za vsako neklasično situacijo si rabil doplačila. Da se pa agentom v povprečjh ne sanja kaj sploh tržijo pa je itak 1x1. Za vsako podvprašanje jih večina kontaktira cenilce da jim obrazložijo. Gori v pisarnah pa niso nič boljši. "To pa se moram pozanimati, vas pokličem nazaj". Torej če se ne sanja agentom, ne sanja se onim višjim gori v pisarnah, a jaz pa naj bom profi?
Še vedno ne razumeš: kaj on sanja, kaj cenilec sanja, kaj čistilka v zavarovalnici sanja in kaj ti sanjaš je popolnoma nepomembno. Pomembni so samo zavarovalni pogoji, zato si z odgovorom tvojega agenta, čistilke, cenilca in tebe lahko samo rit obrišeš.
Naj ti agent pokaže, kje v zavarovalnih pogojih to piše in to je to. In samo TO velja. Pa si ne rabiš popolnoma nič zapomnit, spominjat, itd. Lahko si le dopišeš v zavarovalne pogoje.
Očitno si 7 ur sedel za brez veze.
Seveda da smo, tako kot so takrat bankirji obljubljali da je to top deal, so tokrat zavarovalni agentje, da ne bo pomote, ne vsi, danes imajo pa itak oboji izgubo spomina, ko je potrebno prevzeti odgovornost za svoje besede
Moj odgovor AvtoFun preberi.
Mislim da moras zamenjat agenta
Se strinjam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Še vedno ne razumeš: kaj on sanja, kaj cenilec sanja, kaj čistilka v zavarovalnici sanja in kaj ti sanjaš je popolnoma nepomembno. Pomembni so samo zavarovalni pogoji, zato si z odgovorom tvojega agenta, čistilke, cenilca in tebe lahko samo rit obrišeš.
Naj ti agent pokaže, kje v zavarovalnih pogojih to piše in to je to. In samo TO velja. Pa si ne rabiš popolnoma nič zapomnit, spominjat, itd. Lahko si le dopišeš v zavarovalne pogoje.
Očitno si 7 ur sedel za brez veze.

Moj odgovor AvtoFun preberi.

Se strinjam.

Fak vidva sta pametna da kar boli.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.249
113
še vedno pa zmaga klavzula padec letala, jebo jih, prej 4x zadel na lotu kot da mi letalo pade na hišo, če ima kdo podatek, koliko takih primerov je bilo v Evropi, ker v SLO ga sigurno ni bilo
 
  • Wow
Reactions: shift

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.154
113
če imaš hišo zavarovano.... pa ti jo poažr rukne do tal...dobiš 200k€ al ne?

ker drugače ti tak država ali pa skupnost pomaga in postaviš bajto...

ko računaš da recimo dvajset let plačuješ ene 400€, ...to je 8kilo, za tole pa že menjašt tisto steklo, kako indukcijo, tv če po tleh pade in podobno v 20 letih. ali?

fking šit, je lupljenje res, samo da se kao dobro počutiš. Res smo čudna vrsta... manj ko maš, bolj si osvobojen, res je tale. Pustmo zdaj hrano in sex.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Jaz ne bi igral na to karto. Pogori lahko “posamezna” hiša - in tu država ne bo vskočila.
Pri teh poplavah celo deloma razumem in podpiram, da država pomaga “oškodovancem”, saj je sama odgovorna za urejanje vodotokov in tudi izdajo gradbenih dovoljenj.

hja, samo spet bomo placevali njene grehe. naj podpisniki dovoljenj placajo neko simbolicno kazen, recimo 1k€, pa da vidimo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.327
5.845
113
pri taščici
Pa tisti ki niso urejal vodotokov kljub prosnjam, navodilom , opozorilom...
Glede izplačila odskodnin
Alter agenti imajo mogoce kak podatek o kaksnem oskodovancu ki je bil eventuelno zadovoljen z izplacilom
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
Alter agenti imajo mogoce kak podatek o kaksnem oskodovancu ki je bil eventuelno zadovoljen z izplacilom
Imam(o). Morda kdo ne bo verjel ampak dejansko se najdejo ljudje, ki so dobili ustrezne odškodnine pa tudi ljudje, ki so (zaradi neustreznega zavarovanja) dobili manjšo odškodnino od dejanske škode a so vseeno zadovoljni s potekom prijave škode ter z izplačilom. Kaj točno te pa zanima?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
Jup, tudi slišati iz ust ljudi je to res super, sploh za razliko od nekega povprečnega oz. vsesplošnega jamranja. Kot zanimivost bi izpostavil oz. pohvalil še Triglav in izplačila pri potopljenih vozilih - do sedaj sem naletel že na kar nekaj primerov, ko je Triglav stranki ponudil kar dobro (beri dokaj realno) odškodnino za totalko + odkup "razbitine". Disclaimer - ne trdim, da druge zavarovalnice slabo izplačujejo ampak sem do sedaj pačnaletel na nekaj zadovoljnih strank, ki so slučajno imele avto zavarovan na Triglavu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Hanzi

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
Koga to zanima? Vsakega, ki ima avto vreden več kot sto € pa verjetno v bistvu tudi te oziroma to zanima vsakega, ki mu je mar za njegovo premoženje. Kamen na kamen --> palača, evro na evo --> dobra odškodnina za lažji/hitrejši doseg stanja pred škodnim dogodkom. Poleg tega pa je opcija, da je avto zalilo komu, ki na nepremičnini sploh ni imel škode ali pa je le-ta bila minimalna. Ne se obnašat kot da so vsi v poplavah prizadeti ljudje imeli zalite hiše in zanemarjat drugo poplavljeno premoženje, to ni realno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 9999, sad in Hanzi

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.395
113
še v SLO - ampak komaj
Jup, tudi slišati iz ust ljudi je to res super, sploh za razliko od nekega povprečnega oz. vsesplošnega jamranja. Kot zanimivost bi izpostavil oz. pohvalil še Triglav in izplačila pri potopljenih vozilih - do sedaj sem naletel že na kar nekaj primerov, ko je Triglav stranki ponudil kar dobro (beri dokaj realno) odškodnino za totalko + odkup "razbitine". Disclaimer - ne trdim, da druge zavarovalnice slabo izplačujejo ampak sem do sedaj pačnaletel na nekaj zadovoljnih strank, ki so slučajno imele avto zavarovan na Triglavu.

A prav berem, da odškodnino plača in Triglav odkupi tudi razbitino?