Če imaš zavarovano hišo za poplave, dobiš max 15.000 eur izplačila ne glede ne na premijo

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
V bistvu je škoda časa, ker imaš ogromno “Hanzijev”, ki pričakujejo, da jim bodo vse ostali naredili, potem pa neupravičeno zlivajo gnoj po drugih, ker so za vse drugi krivi, da bi se v ogledalo pogledali, pa ne gre.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.261
113
Ravno gledam, imam tudi vklučeno strojelomno zavarovanje instalacij, kjer so vključene tudi zunanje enote klim in TČ. Ampak glej ga hudiča, po pregledu splošnih pogojev to zavarovanje ne velja pri:
požaru
streli
eksploziji
viharji
toči
padcu zračnega plovila
manifestacijah in demonstracijah
POPLAVAH
Izlivu vode
Zemeljskem plazu
Snežnem plazu
Vlomu in ropu
Teži snega
Vdoru meteorne vode
Vandalizmu
Padcalu drevesa
Udarca motornega vozila
Potresu.

Vse ok. Torej po domače, če bi bil pri nas poplave in bi mi odneslo ali zalilo zunanjo enoto TČ in obe enoti klim ne bi dobil iz tega naslova nič. Vse ok, vse piše. Pa me zanima in česa bi mi v tem primeru, če mi sploh bi pri Generaliju krili te zunanje enote? Iz poplav? Ali bi moral zavarovati še kaj tretjega? Je pa res smešno in žalostno pri čem vse zgornje zavarovanje ne velja. A še sploh obstaja kakšna druga nevarnost?


15. člen STROJELOM INSTALACIJ (Razširitev C06) (1) Strojelomno zavarovanje instalacij krije uničenje ali poškodbo zavarovanih stvari zaradi katerekoli nevarnosti, razen zaradi požara, strele, eksplozije, viharja, toče, padca zračnega plovila, manifestacije in demonstracije, poplave, izliva vode, zemeljskega plazu, snežnega plazu, vloma in ropa, teže snega, vdora meteorne vode, vandalizma, padca drevesa, udarca motornega vozila in potresa, kot so te nevarnosti opredeljene v teh pogojih. Zavarovanje prav tako ne krije škode: 1) če nastane v garancijskem roku in jo je dolžan povrniti prodajalec, izvajalec ali proizvajalec; 2) odprave manjših napak ali poškodb (prask, odrgnin ipd.) ali drugih estetskih napak v videzu, ki ne vplivajo na tehnično delovanje naprave; 3) če je posledica popravil; 4) zaradi pomanjkljivosti ali napak, ki so obstajale v trenutku sklenitve zavarovanja in so bile ali bi morale biti znane zavarovancu; 5) zaradi neposredne posledice trajnega vplivanja kemičnih, toplotnih ali mehaničnih pogojev namestitve in delovanja (korozija, oksidacija, sevanje, staranje, prekomerne vibracije, prašni delci ipd.); 6) če je posledica obrabe, rjavenja ali preperelosti, abrazije, erozije ali kavitacije; 7) zaradi prekomerne vlage, rje, kotlovca, usedlin ipd., in sicer tudi tedaj, če je bila zaradi tega zavarovana stvar poškodovana ali uničena; 8) zaradi stroškov demontaže in ponovne montaže, ki so nastali zaradi rednega pregleda ali vzdrževanja zavarovane stvari (periodična popravila ali zamenjave obrabljenih delov), in sicer tudi tedaj, če se ob tej priložnosti ugotovi poškodovanje, za katero je bilo sklenjeno zavarovanje. Zavarovanje v tem primeru krije le stroške popravila ali zamenjave uničenih ali poškodovanih delov, ki niso bili predvideni za periodično popravilo oziroma zamenjavo; 9) zaradi stroškov vzdrževanja. (2) Predmet zavarovanja so: 1) vse vgrajene instalacije v stanovanjskem objektu (električne, vodovodne, plinske, antenske, telefonske, ogrevalne, instalacije za nadzor in varovanje ipd.), vključno s hidroforji, bojlerji, pečmi za centralno ogrevanje, toplotnimi črpalkami, vgrajenimi klimatskimi napravami, sončnimi kolektorji za ogrevanje vode, števci, domofoni, avtomatskimi odpiralniki vrat, vgrajenimi alarmnimi napravami (vključno s snemalnimi napravami in detektorji), antenskimi napravami z mešalci signala, antenskimi ojačevalniki, usmerniki za antenske ojačevalnike, razdelilniki in modemi; 2) zunanje instalacije (vodovodne, odvodne, telefonske, plinske, električne ipd.), vključno z zunanjimi enotami strojne opreme (klimatske naprave, toplotne črpalke, male čistilne naprave ipd.), ki funkcijsko pripadajo zavarovanemu stanovanjskemu objektu. 3) Če je posebej dogovorjeno in je obračunana dodatna premija, se lahko kritje razširi tudi na druge objekte, zavarovane v sklopu zavarovanja nepremičnin ali na druge stvari, vendar le kot dodatno zavarovanje. (3) Predmet zavarovanja niso: 1) instalacije v samostoječih objektih in večjih prizidkih, ki se uporabljajo za obrtno, kmetijsko ali drugo dejavnost;.........
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.421
5.447
113
Konkreten primer... Od tu dalje (kar kako stran) ste si me privoščili:
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.057
1.462
113
39
Po domače... Imas zavarovalno kritje za poplavo na nepremični (in njene instalacije, kar je tudi TC) , na bilokako kritje pač že.

Potem pa imas strojelomno kritje za instalacije (pustimo na strani stroje kot opremo). In veliko pogojev tukaj pravi, da se krije unicenje nekega stroja za rizike, ki nimajo samostojnega kritja, kot so požar, poplava... Torej se gre za fizicen lom ali poškodbo...

Tako je tudi pri nasem poplavljenem bloku.. Dobili boko izplačano iz poplave, ne pa iz strojeloma.
Menda pa Sava nima tega izvzetega pri strojelomu, tako da v takem primeru lahko dobis iz poplave in strojeloma.

Torej, v tej situaciji je treba gledat izkljucitve pri strojelomu...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.640
14.350
113
Hmmm shift je omenil padec letala.
Ti omenjas zrakoplov.
Gledata mogoce police (SP) različnih zavarovalnic?
Shift je omenil padec letala kar je eden od več možnih dogodkov, ki spadajo pod padec zrakoplova. Vse zavarovalnice imajo med kritji to tako navedeno.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.820
4.317
113
Torej po domače meniš da bi meni Generali kril zunanje enote iz naslova poplav?
Ravno gledam, imam tudi vklučeno strojelomno zavarovanje instalacij, kjer so vključene tudi zunanje enote klim in TČ. Ampak glej ga hudiča, po pregledu splošnih pogojev to zavarovanje ne velja pri:
požaru
streli
eksploziji
viharji
toči
padcu zračnega plovila
manifestacijah in demonstracijah
POPLAVAH
Izlivu vode
Zemeljskem plazu
Snežnem plazu
Vlomu in ropu
Teži snega
Vdoru meteorne vode
Vandalizmu
Padcalu drevesa
Udarca motornega vozila
Potresu.

Vse ok. Torej po domače, če bi bil pri nas poplave in bi mi odneslo ali zalilo zunanjo enoto TČ in obe enoti klim ne bi dobil iz tega naslova nič. Vse ok, vse piše. Pa me zanima in česa bi mi v tem primeru, če mi sploh bi pri Generaliju krili te zunanje enote? Iz poplav? Ali bi moral zavarovati še kaj tretjega? Je pa res smešno in žalostno pri čem vse zgornje zavarovanje ne velja. A še sploh obstaja kakšna druga nevarnost?
Izključena so kritja, po katerih je zavarovana že stavba (kritja ki si jih navedel), katere del je TČ in ima kritje že tam,
tako da ne prihaja do podvajanj kritij. TČ je del tvoje zgradbe, tako da je v tvojem primeru za zgradbo limita 15.000€,
kot imaš na paketu kritja za poplavo.


Podobno napisane pogoje ima tudi Sava, vendar so potrdili, da v primeru dodatnega strojelomnega zavarovanja TČ,
izplačajo ločeno zavarovalno vsoto za objekt in ločeno za TČ v primeru zavarovanja strojeloma.

Zagotovo bi morali pogoji biti malo bolj jasni, to se strinjamo tudi zavarovalni zastopniki...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.261
113
Človek se prav lomi s temi splošnimi pogoji, človeku se zdi kot da jih skoraj bolj zapleteno ne gre napisati. Sicer pa zdaj študiram zakaj sem sploh dal dodatno ta strojelom inštalacij. V mislih imam da je bilo govora v primeru če mi spusti talno gretje, kakšna klima cev pod fasado in... saj se ne spomnim več...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.421
5.447
113
Izključena so kritja, po katerih je zavarovana že stavba (kritja ki si jih navedel), katere del je TČ in ima kritje že tam,
tako da ne prihaja do podvajanj kritij. TČ je del tvoje zgradbe, tako da je v tvojem primeru za zgradbo limita 15.000€,
kot imaš na paketu kritja za poplavo.

Tako sem jaz razumela tudi, ko imam fotovoltaiko v paketu za recimo 4k€ (po spominu). To je SE sama, ampak ce zagori bajta pod njo pa gre iz požara, ki je na vrednost ZV. Sem razumela prav?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.261
113
Ja samo glej, TČ je sestavni del hiše gre ven iz poplave. Fotovoltaika pa ni sestavni del hiše? Moraš imeti dodatno zavarovano?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.421
5.447
113
Ja, pac jaz imam v polici zraven, ampak 4k€, se mi zdi. Meni se zdi dovolj. Ajde toča mi lahko celo uniči, pa bom dobila samo 4k€. Ce je okvarjena, itak ne dobim nic, ker je se vse v garanciji. Meni se je zdelo najbolj važno, da ce SE zagori, da je hisa spodaj na ZV zavarovana, ceprav je SE samo s 4k€. Tako sem razumela (imam pozar, imam direktni in indirektni udar strele na ZV), raztolmacil mi bo pa pravilno nekdo sele, ko bo do tega prišlo, takrat bodo pa vsi vedeli, kako je prav, do sedaj pa nisem dobila se neke zanesljive razlage... je pa to tudi vedenje, ki se mu kamot odpovem, ce je zahteva, da do dogodka pride.

Torej SE požalbam brez eksistencialne komponente, hiso malo težje.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.261
113
Kaj pa če na info pišeš in navedeš fiksen primer in številko police, a ne dajo jasnega odgovora?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.820
4.317
113
Tako sem jaz razumela tudi, ko imam fotovoltaiko v paketu za recimo 4k€ (po spominu). To je SE sama, ampak ce zagori bajta pod njo pa gre iz požara, ki je na vrednost ZV. Sem razumela prav?
Da!
Ja samo glej, TČ je sestavni del hiše gre ven iz poplave. Fotovoltaika pa ni sestavni del hiše? Moraš imeti dodatno zavarovano?
Pri Allianz je SE sestavni del hiše, ko se sklepa zavarovanje upoštevaš vrednost SE in za toliko povišaš ZV objekta,
pri večini ostalih zavarovalnic (Generali, Grawe, Sava) še dodatno izbereš SE in se napiše ZV toliko kot je nova SE,
je tudi še posebej navedena na polici z ZV, kritja imaš enaka kot pri objektu; požar, vihar, toča, padec predmeta,... na ZV,
indirektni udat strele je po odvisen od paketa oz. zavarovalnice, tukaj potem še kdo vzame strojelom, da si poveča indirektni udar stele in seveda okvare.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in AvtoFun

netko

Guru
25. jul 2007
6.748
2.102
113
Ne vem sicer kaksne imate agente ampak pri zadevah kot so hisa ponavadi sediva eno uro in preigravava kritja in cene pri razlicnih zavarovalnicah... agent cez tri leta ponavadi ve kaj sva govorila ob prvem sklepanju
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.261
113
Ne vem sicer kaksne imate agente ampak pri zadevah kot so hisa ponavadi sediva eno uro in preigravava kritja in cene pri razlicnih zavarovalnicah... agent cez tri leta ponavadi ve kaj sva govorila ob prvem sklepanju

Ma lahko ti z njim sediš 7 ur pa bo še vedno naknadno 600 vprašanj in 500 butastih situacij ki niso standarne in jebiga, se zgodijo. Veš koliko sem jaz 3 leta nazaj prebral splošnih pogojev, bil z raznimi agenti na liniji pa če me danes vprašaš so mi osnove jasne, kaj točno pa sem govoril pa več nimam pojma. Se pa spomnim da kakor hitro si začel rovariti in se odmikati od minimuma in standarda jih je večina bila v temi in za vsako neklasično situacijo si rabil doplačila. Da se pa agentom v povprečjh ne sanja kaj sploh tržijo pa je itak 1x1. Za vsako podvprašanje jih večina kontaktira cenilce da jim obrazložijo. Gori v pisarnah pa niso nič boljši. "To pa se moram pozanimati, vas pokličem nazaj". Torej če se ne sanja agentom, ne sanja se onim višjim gori v pisarnah, a jaz pa naj bom profi?
 
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou
22. jul 2007
12.823
1.318
113
123
Zavarovalnice pričakujejo od ljudi, da bodo doktorirali iz drobnega tiska, same pa ne znajo dati konkretnih odgovorov na hipotetična vprašanja za možne škodne dogodke, katera se porajajo ob sklepanju zavarovanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi