Carinska pošta

Bastard

Fizikalc
21. feb 2008
1.636
0
36
Nima smisla pisat posamezne prijave. Potreben je dopis uradni zaznamek in poslati na HQ Pošte Slovenije, obenem celotno predstaviti še novinarjem, da se začne odvijati ter odgovorni kašljati , da ne vejo o čem govorimo
 

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.588
8
38
Evo prasci tudi meni zaračunali 2,30€ za 13€ vreednosti!!!
Mamu jim jebem!
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
Meni odprli, regledali in ocenili da ni več od 22 EUR, zapakirali in dobil domov brez doplačila....

Se pravi, doplačilo samo v primeru ko pošljejo obvestilo na dom...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.685
8.981
113
Čaki da ti pošta in kao priljubljeni lokalni poštar tole ušpičjo. Paket v katerem je bla ura je bil totalno premočen, frajer si ga je dovolil brcnit skozi vrata in rečt tastu, da nej ga vrže stran. Pripenjam fotko.
1953883-paket.jpg
 

Priponke

  • 1953883-paket.jpg
    1953883-paket.jpg
    92,5 KB · Ogledi: 319
Nazadnje urejeno:

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.857
98
48
štajerska
do sedaj mi še 1x niso zaračunali manipulativnih stroškov, če ni bilo potrebno plačati DDV ali carine.
nazadnje je to bilo pred 1 tednom. so poslali pismi in potem robo. pa je bila na paketu nalepka - opravlcejn carinski postopek ali kaj pač napišejo
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Kako dolgo je trajalo od tistega, ko ste od carine dobili dopis, da morate poslati račun pa do tega, da ste pošiljko prejeli domov?
V četrtek zadržali na carini, v petek poslal mail, pa še sedaj ni pošiljke.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Kako dolgo je trajalo od tistega, ko ste od carine dobili dopis, da morate poslati račun pa do tega, da ste pošiljko prejeli domov?
V četrtek zadržali na carini, v petek poslal mail, pa še sedaj ni pošiljke.

ta teden bi moral dobit...ce nisi naletel na kakega kradljivega/pocasnega/nesposobnega carinika...
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.857
98
48
štajerska
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Kako dolgo je trajalo od tistega, ko ste od carine dobili dopis, da morate poslati račun pa do tega, da ste pošiljko prejeli domov?
V četrtek zadržali na carini, v petek poslal mail, pa še sedaj ni pošiljke.
ponavadi je tako, da danes pošljem mail, jutri oni dajo dalje, še en da pa je pri meni. do sedaj nikoli več kot 5 dni. ponavadi 3 dni
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
ponavadi je tako, da danes pošljem mail, jutri oni dajo dalje, še en da pa je pri meni. do sedaj nikoli več kot 5 dni. ponavadi 3 dni

V petek poslal mail, včeraj klical na carino in so rekli, da še čaka na pregled.
Bom počakal do jutri, da vidim če bo poštar prinesel, drugače pa jih bom ponovno poklical in preveril kaj se dogaja s paketom.

Malo mi je čudno, da se po 3 dneh od kar imajo moj mail ni zadeva premaknila nikamor.
 

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
3
38
dobil v petek obvestilo, takoj poslal mail in dostavljeno včeraj.
Tudi meni so zaračunali za artikel vreden 15 € - 2.30 €
10.gif
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.074
1.281
113
To pa je čudno, meni še nikoli ni bilo potrebno plačati, če je bila vrednost manj kot 22€.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik satelite_mike pravi:
dobil v petek obvestilo, takoj poslal mail in dostavljeno včeraj.
Tudi meni so zaračunali za artikel vreden 15 € - 2.30 €
10.gif

Torej bi po vsej logiki moral jaz dobiti jutri, če sva isti dan poslala pa si ti dobil že včeraj.

Ob kateri uri pa si poslal mail nazaj?
Sam sem ga poslal malo pred 16 uro.

Mogoče je pri meni problem, ker na paketu ni bila napisana cena in v paketu ni bilo računa, ker sem dobil zadeve zastonj in za dele.
Sem jim tudi v mailu napisal kaj je not in da je za dele ter da sem zadevo dobil brezplačno in če bi že moral zadevi dat neko ceno bi bilo vse skupaj max 15€.
 
22. jul 2007
12.859
1.333
113
123
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Kako dolgo je trajalo od tistega, ko ste od carine dobili dopis, da morate poslati račun pa do tega, da ste pošiljko prejeli domov?
V četrtek zadržali na carini, v petek poslal mail, pa še sedaj ni pošiljke.
ponavadi je tako, da danes pošljem mail, jutri oni dajo dalje, še en da pa je pri meni. do sedaj nikoli več kot 5 dni. ponavadi 3 dni
enako
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Pa saj ne vem več kdo je nor tukaj.

Napišem, da računa nimam in da je po moji oceni vrednost 5€.

Po 1 tednu odkar sem poslal mail dobim danes od njih tak odgovor:

Citat:
Odgovor carine na vašo izjavo: » V pošiljki so 3 deli, dostavite račun ali izjavo o realni vrednosti.«

Torej računa jim nikakor ne morem dostavit, ker ga nimam, kakšno izjavo pa bi še radi imeli od mene pa mi več ni jasno.
Je morda komu drugemu, oziroma mi lahko svetuje kaj jim še naj napišem, da paket sprostijo?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Napiši za vsak del, koliko je vreden in jim po možnosti pošlji kak link, ki bo to potrjeval. Drugače te bodo olupili po svoji presoji.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sem bil ravno na telefonu z eno iz carine in sem ji rekel, da sem jim našel na ebay avkcijo od istih izdelkov, pa mi pravi da tu še zna cena poskočit.
Jim rečem, da jim ne morem dat cene za novi del če je pa ta v okvari in je samo na avkciji, ki pa so vse trenutno odprte še skoraj za cel teden.

Ji povem kako lahko preveri, da je vsebina za rezervne dele, pa pravi da ne bo odpirala in preverjala če res dela ali ne.
Ko sem jim rekel, da mi naj pove kako ceno naj napišem, da bodo zadovoljni pa dobim odgovor, da tega ne more povedat, ker ne pozna teh delov.

Če ne pozna teh delova in če ni zadovoljna z mojo izjavo da je vrednost max 20€ potem pa res več ne vem kaj jim še naj rečem.

Ceno od rabljenega izdelka pa jim tudi ne morem dat, ker je večja od teh ki ne delujejo.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Parodija bo to, da so verjetno notri pokvarjene stvari, katerih posamezne komponente se da uporabiti za rezervne dele (torej donatorji). Zadeva vredna praktično 0.
Če si kupil na e-Bayu, potem imaš od njih potrdilo o nakupu s ceno oz. obvestilo o bidanju...