Carinska pošta

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:


Če si plačal pa tiste 1.2 oz. 2.6 eur da so tvoj papir na pošti sprintali in nesli cariniku na mizo pa welcome to the club novega poštnega nategovanja!
cheer.gif

Tehnično se carinik sprehodi do poštarjev in gledajo na njihovih mizah
grin1.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
No dej se potrudi pa povej kaj si plačal!
10.gif


Carine nisi ker je od 150 EUR dalje, lahko si plačal DDV ki je nad 22EUR dalje .. v obeh primerih ti nabije pošta še manipulativne stroške (enih 6EUR).

Če si pa res plača carino si pa verjetno uvažal kot pravna oseba, tam so pa druga pravila in tudi postopki za uvoz.

Če si plačal pa tiste 1.2 oz. 2.6 eur da so tvoj papir na pošti sprintali in nesli cariniku na mizo pa welcome to the club novega poštnega nategovanja!
cheer.gif

V bistvu ne vem, ker me ni bilo doma in nisem jaz plačal. Baje da je bilo okoli 8 EUR ... imam položnico doma, bom pogledal.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Aja, kupljeno na fizično osebo, pa kot sem že rekel - vrednost 20$. Pa do sedaj so me še vedno obvestili o pošiljki in pozvali k predstavitvi računa in je vse štimalo ... sedaj so pa kar udarili. Aja - še to - v bistvu je poštar prinesel UPN nalog, ki so mu ga nato domači plačali ... pošiljka je pa prišla čez 1 teden.
confused-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
To je pa sploh čudno. Tudi če ti opalijo plačilo davka "brez vprašat" potem pošta terja še svoj del in da bi bilo skupaj samo 8 eur ni možno. Pa vse te stvari se ureja ko dobiš paket ne pa kar nekaj vnaprej - vsaj do sedaj je bilo tako.

Sumim da je tole spet nek novost v delovanju carine in pošte! Res če najdeš, poglej kaj si plačal, da se še ostali pripravimo na to (da bomo plačevali za zavojček kondomov ki je vreden 0.5 EUR še 10 EUR dajatev našim organom in pošti)!
10.gif
 

TheMan

Pripravnik
6. mar 2008
376
0
16
KSZ

Mi lahko kdo svetuje. Pred mesecem dni sem po potapljaški sezoni poslal servis uro v Singapur, seveda sem [cenzura] pozabil, da je potrebno zadevo nekako prijaviti carini. Ta ura je sedaj na poti nazaj k meni, seveda jo bodo na carini odprli (teža ure same 285g) po vsej verjetnosti označili kot ponaredek in bom imel s tem težave. Doma imam sicer vso dokumentacijo vključno s serijsko številko, k uri pa bo priložen še delovni nalog. Načeloma bi v primeru, da bi želeli ponovno obračunati DDV in carino (vrednost ure 1700€) ta strošek požrl, vendar vprašam, ali je mogoče še kakšna varianta, da se temu izognem.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
Najbolše da vprašaš kar dirket carino. Mislim pa da v tem primeru moraš opraviti t.i. "začasni izvoz", kar pomeni da izpolneš nek obrazec in potem ti tole potrdijo. Če si stvar že poslal lahko vseeno izpolniš obrazec ker se verjetno zahteva samo osnovne podatke (serijska številka, račun da je bilo blago plačano/kupljeno ipd.).

Pazi pa ker tu ni problem samo uvoz nazaj v slovenijo, lahko se zatakne tudi pri "uvozu" v tretjo državo (singapur) zato je pametno imet papirje prej porihtane.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Kje pa ti vidiš, da ti pošta še enkrat zaračunava stroške poštnine?
Na prilimanem listku je jasno specificirano kaj so zaračunali. A misliš, da bodo zastonj to delali?

Ne. Naj zaračunajo tistemu, ki je to pri njih naročil. Torej carini.
 

Bastard

Fizikalc
21. feb 2008
1.636
0
36
V vseh postih nisem zasledil podatka, ali računajo stroške po novem za vse pošiljke za katere "ocenjujejo" da nimajo pravilnega zneska, ali kar povprek na vse ? Ta "novost" ni obljavljena nikjer mi je pa sumljivo, da se je zadnji mesec "izgubilo" vsaj 10 paketov na pošti. Se pravi bodo po novem vsakemu nabili stroške obveščanja ter pregleda ne glede na znesek?

Zanimivo pravniško vprašanje.....
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Bastard pravi:
V vseh postih nisem zasledil podatka, ali računajo stroške po novem za vse pošiljke za katere "ocenjujejo" da nimajo pravilnega zneska, ali kar povprek na vse ? Ta "novost" ni obljavljena nikjer mi je pa sumljivo, da se je zadnji mesec "izgubilo" vsaj 10 paketov na pošti. Se pravi bodo po novem vsakemu nabili stroške obveščanja ter pregleda ne glede na znesek?

Zanimivo pravniško vprašanje.....

Pokradejo...saj paketi niso poslani kot "registered"
bonk.gif
seveda je na koncu vedno kriv kitajec, ampak kdor veliko naroča, ve da se le malokrat ampak res zelo redko zgodi da ne bi kitajec npr. poslal paketa !
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Jih imam tudi na sumu za krajo. Že 50 dan čakam, sem v kontaktu s prodajalcem, ki je poslal dokazilo da je oddal pošiljko v Hong Kongu...
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Pokradejo...saj paketi niso poslani kot "registered"
bonk.gif
seveda je na koncu vedno kriv kitajec, ampak kdor veliko naroča, ve da se le malokrat ampak res zelo redko zgodi da ne bi kitajec npr. poslal paketa !

V zadnjih 3 mesecih sem naročil cca 20 stvari na aliexpress, vse dobil bp, je pa res da pošljejo s trackingom čisto vsak drekec, še usb polnilec za 2$.Ni šans da karkoli naročim brez trackinga, ker pol ti res lahko reče glih kar hoče. Če ima paket tracking ti ga pri nas ne bodo ukradli, pa še slišal sem, da študentje ne delajo več s paketi, naj bi bilo stanje precej boljše.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
ksz... tudi mene spet nategnili naši cariniki... za paket rabljenih avtomobilskih delov, vreden 60$ (od tega 15$ poštnina), za katerega sem preko paypala plačal 45€ sem dobil dodatnih 15€ stroškov... od tega davek in carina 9,5€, 5,5€ pa vse poštne storitve... od 1 in še nekaj € za pošiljanje obvestila in 1€ za vplačilo na kraju samem preko bančne kartice... torej 1/3 vrednosti paketa še dodatnih stroškov...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.939
5.014
113
Evo danes sem bil osebno na carinski pošti, (pač službeno) in se z zaposlenimi tam malo pogovoril. Nihče od tam zaposlenih mi ni deloval kot nekompetentna oseba, ki bi bila sposobna pakete krasti ali karkoli neodgovornega početi. Odpirajo pa vse pakete ki so sumljivi in tisti ki imajo napisano vrednost nad 22 eur. Trdijo, da so v primeru, ko precenijo paket in ko prejemnik dokaže, da je paket vreden manj kot 22 eur v bistvu na izgubi, saj v tem primeru zastonj pošiljajo zahtevke po dokazilu. Delajo pa skupaj v enakem prostoru, s tem da so mize ločene, prav tako inventar, računalniško omrežje itd....
Vsi skupaj pa so malodane besni nad paketi iz kitajske, saj so po mednarodnih pogodbah dolžni razvažat pakete, plačilo za to pa limitira k ničli. Tukaj lahko krivdo valite na vodstvo Pošte Slovenije koliko hočete, a le ta k plačilni politiki Kitajske nima kaj dosti vpliva. Lahko se lepega dne samo odloči, da kontejnerje iz Kopra pridete sami raztovarjat... pa me zanima kako boste pa potem jamrali... Kaj mislite kje je finta izdelka "free shipping" vrednega 2 eura?
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
ksz... tudi mene spet nategnili naši cariniki... za paket rabljenih avtomobilskih delov, vreden 60$ (od tega 15$ poštnina), za katerega sem preko paypala plačal 45€ sem dobil dodatnih 15€ stroškov... od tega davek in carina 9,5€, 5,5€ pa vse poštne storitve... od 1 in še nekaj € za pošiljanje obvestila in 1€ za vplačilo na kraju samem preko bančne kartice... torej 1/3 vrednosti paketa še dodatnih stroškov...

Ne razumem kako so te nategnili, če si plačal tisto, kar plača vsak, ki uvaža stvar nad 22€?
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
Eno vprašanje: iz kitajse trgovine sem naročal micro quad v vrednosti 29€. Vem da moram dodatno carini plačati od te vrednosti še dodatno 22% in 6€ za stroške pošte. Skrbi me tole namreč: http://www.carina.gov.si/si/vp...konga_4_2_2008/

Verjetno se 4,7% carina ne obravnava ker vrednost blaga ne presega 150€?

In še eno vprašanje: je možno carini prej sporočiti kakšen pakete pričakujem da se zmanjšajo ti stroški pošte za obvestila?

Hvala
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Evo danes sem bil osebno na carinski pošti, (pač službeno) in se z zaposlenimi tam malo pogovoril. Nihče od tam zaposlenih mi ni deloval kot nekompetentna oseba, ki bi bila sposobna pakete krasti ali karkoli neodgovornega početi. Odpirajo pa vse pakete ki so sumljivi in tisti ki imajo napisano vrednost nad 22 eur. Trdijo, da so v primeru, ko precenijo paket in ko prejemnik dokaže, da je paket vreden manj kot 22 eur v bistvu na izgubi, saj v tem primeru zastonj pošiljajo zahtevke po dokazilu. Delajo pa skupaj v enakem prostoru, s tem da so mize ločene, prav tako inventar, računalniško omrežje itd....
Vsi skupaj pa so malodane besni nad paketi iz kitajske, saj so po mednarodnih pogodbah dolžni razvažat pakete, plačilo za to pa limitira k ničli. Tukaj lahko krivdo valite na vodstvo Pošte Slovenije koliko hočete, a le ta k plačilni politiki Kitajske nima kaj dosti vpliva. Lahko se lepega dne samo odloči, da kontejnerje iz Kopra pridete sami raztovarjat... pa me zanima kako boste pa potem jamrali... Kaj mislite kje je finta izdelka "free shipping" vrednega 2 eura?

Kot da se sekiramo, poštnino smo plačali v celoti ali je le ta skrita v blagu, če je to po mednarodnih pogodbah toliko bolje, ker bi si naši pajaci omislili še kaj novega! Namesto da obirajo ljudi z 22€ za kar dandanes dobiš "bore kaj", torej malo kaj se bi lahko raje ubadali s čim bolj koristnim. lahko so jim lep zgled druga države, kjer imajo te meje dosti višje ali zelo omiljene. Sicer pa s tem ko omejujejo nas in naročila hkrati omejujejo svobodo trga, a oni zatrjujejo "vse za našo varnost". TOrej v primeru, da bo šlo nekaj skozi "carino" vse postopke in mi kasneje tudi npr. zagorelo ali kaj podobnega ali bodo pripravljeni mi dati tudi odškodnino ? Ne to pa ne
stupid-1.gif
Seveda uslužbenci niso kaj dosti krivi, kriv je slab sistem !
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Kje pa ti vidiš, da ti pošta še enkrat zaračunava stroške poštnine?
Na prilimanem listku je jasno specificirano kaj so zaračunali. A misliš, da bodo zastonj to delali?

Saj mislim da je ravno v tem težava... poštar in carinik naj se sama zmenita, "kateri bo dal za rundo", če sta zajebala in šla odpirat 10 paketov, ki očitno niso vredni 20€. Sej to valda razumeš... sam si je kriv, če si nabija stroške.

Mislim da je boljša primerjava, da bi začeli policisti izstavljat položnice za vsakega, ki so ga ustavili. Pa čeprav ne bi ugotovili nobenega prekrška, pač strošek obravnave (ki je sicer recimo da zajet v višini kazni)... pa če se jim bi "zdelo" še strošek ustnika, čeprav si pihnil 0.0
tongue-1.gif


Poleg tega "preseravanja" z odpiranjem mene bolj zmoti, da odpirajo vse kot na kmetih. Kjer pade pade. Če je na vrečki prečrtana taca in piše gor da je notri občutljiva elektronika... oni pa jhebeš to, olfa pa udri preko kur*a. Njihov izgovor? Ja, veste, nimamo rentgena... ne, tudi antistatične podlage ne... ja, vemo da to piše...
jezen.gif


400_F_34239351_tFqExdRWNqvfyYRLld7QVyhUfN0CwG1g.jpg


lp

Meni so polomili pol škatle sončnih celic v elementarnem stanju (kdor je že videl rezino silicija za sončne celice, ve, o čem govorim - debelina kristala cca 0,2 mm), ker so z olfo odrezali samo po eni strani in navrli stiropor gor, da so kristali leteli pomojem po vsej mizi.
bonk.gif

Kriv, jasno, nihče, odškodnina za uničene celice
hysterical-1.gif