Carinska pošta

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Odvisno. Je pošiljatelj plačal za 'fragile'? In s tem mislim, da je dejansko plačal za občutljiv prevoz in ne samo, da je poštempljal škatlo s tem napisom.
V tem primeru lahko zahtevaš odškodnino.

Če pa so samo poštempljali, pa to ne velja nič. Tako je bilo pri mojem RC helikopterju nekaj let nazaj in jasno, da sem ga dobil zvitega. Odškodnine ni bilo.
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Jordan je napisal:

Kot da se sekiramo, poštnino smo plačali v celoti ali je le ta skrita v blagu, če je to po mednarodnih pogodbah toliko bolje, ker bi si naši pajaci omislili še kaj novega! Namesto da obirajo ljudi z 22€ za kar dandanes dobiš "bore kaj", torej malo kaj se bi lahko raje ubadali s čim bolj koristnim. lahko so jim lep zgled druga države, kjer imajo te meje dosti višje ali zelo omiljene. Sicer pa s tem ko omejujejo nas in naročila hkrati omejujejo svobodo trga, a oni zatrjujejo "vse za našo varnost". TOrej v primeru, da bo šlo nekaj skozi "carino" vse postopke in mi kasneje tudi npr. zagorelo ali kaj podobnega ali bodo pripravljeni mi dati tudi odškodnino ? Ne to pa ne Seveda uslužbenci niso kaj dosti krivi, kriv je slab sistem !

Lep zgled so nam druge države. RES. ENAKE predpise ima cela Evropska skupnost. Seveda je pa stopnja davka različna, nekatere države ima jo nižji DDV kot mi, nekatere pa celo višjega.
Tudi izjema, da za fitične osebe za lastno potrošnjo ni potreben certifikat CE, velja po celi ES.
 

Bastard

Fizikalc
21. feb 2008
1.636
0
36
Se pravi če pošiljatelj predloži račun in na CN22 obrazec vpiše pravilne podatke, lahko ob morebitnem carinskem pregledu in pošiljanju domov obvestila, seveda znesek pod 22EU, zahtevam zavrnitev plačila stroškov, kajti tiskanje ponovnega računa, ki ga pošljem imajo identičnega že na paketu ? Tudi plačilo obvestila se lahko zavrne, kajti vsa dokumentacija je bila vročena že pred samim postopkom.

Anyone?
 

Bastard

Fizikalc
21. feb 2008
1.636
0
36
Ob plačilu mu napišeš naj predloži račun, če dobim od carine potem obvestilo naj predložim dokumentacijo, pošiljke ne dvignem pa nej se slikajo , paypal pa lepo refund
 
22. jul 2007
12.810
1.316
113
123
Ja in pol bo nastalo -not shipping in slovenia
tongue-1.gif
 

bomber

Pripravnik
14. maj 2011
93
4
8
Ptuj
lunixfashion.si
Tudi mene jezi to obračunavanje. Kar nekaj naročam iz kitajske in v zadnjih treh mesecih so mi cca 5 x poslali obvestilo da naj jim pošljem potrdilo o nakupu, zanimivo pa je to da sem moral samo dvakrat plačati 2,30 evra.
Moja razlaga carinske službe je ta da ima zaradi mene pravico pogledati vsak paket. Me ne moti. Moti me to da so mi dvakrat poškodovali vsebino z olfa nožem. Seveda sem šel na pošto in dal pritožbo ter tudi dobil vrnjen denar za nastalo škodo.
Druga stvar: V kolikor se pri pošiljki izkaže da vrednost ne presega 22 eur po moje ni pravne podlage za zaračunavanje takšne in drugačne storitve, saj je bila to preprosto njihova odločitev.
Se pravi bomo od zdaj naprej plačali policisti ki nas je sam ustavil in ni ugotovil nepravilnosti, plačali bomo cariniku kateri pri pregledu ni ugotovil ničesar, plačali bomo vsakemu inšpekturju ki nas bo kontroliral...

Plačajo se storitve katere naroči stranka oziroma storitve oziroma dajatve katere po zakonu spadajo v obveznost plačila.
Pri odpiranju paketov pod 22 evrov ni ne naročila stranke niti zakonske podlage za izstavitev računa.
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Citat:
Uporabnik bomber pravi:
Pri odpiranju paketov pod 22 evrov ni ne naročila stranke niti zakonske podlage za izstavitev računa.
Je naročilo in torej tudi podlaga za plačilo
evil.gif
. Predvidevam namreč, da pošta ni božiček in dela nekaj zastonj.
Ampak naroči carina, torej naj tudi carina plača.
grims-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.163
113
da, vrednost 27€ s kitajske, ni bil odprt in tudi brez dejatev. Žena neke vitaminske tablete iz USA,vrednost cca 25€ doplačalaše našim inkasantom še cca 10€
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.126
2.471
113
Tudi meni niso sedaj nič odprli, so pa resda le dva ali trije paketi prišli s kitajske.
 

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
578
5
18
Ok.. Ne govorim o tem, ko ne odprejo.
Ampak, ko odprejo in pošljejo domov poziv za dokazovanje vrednosti.
Sem imel pravkar tak poziv, pa ni bilo potem nobenih dodatkov ala tiskanje dokumentacije in podobno...
 

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
578
5
18
Torej glede na to, da pošta zaračunava storitve, ki jih pravzaprav nismo naročili (v vrednosti 2.30€)
- Obvestilo uporabniku, da predloži listine, potrebne za carinski pregled: 1,28€
- Tiskanje dokumentov za carinjenje: 1,02€
In to za izdelke, ki so bremen prosti (pod 22€), bo potrebno res napraviti prijavo na APEK.