Carigrad (Istanbul)

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
A to oba govorita ceno za povratne karte? Kje najdete karte za tako ceno? Jaz ceneje kot za 250€ ne najdem..
 
Nazadnje urejeno:

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.769
262
83
Največja slovenska vas
Kaksne pa kot povratne? Itak da... Mal poglej na skyscanner... Ce ne je pa od aprila naprej tm visoka sezona, pa tut cene narastejo... Mi2 sva od novembra cakala,da sva pol trofla na turkish airlines akcijo
smile-1.gif
... Pa se ugodne ure letov majo...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.382
1.008
113
Celje
Obišči stran
Jp povratna karta. Kakšen mesec pred odhodom sva nabavila. Sploh nisva imela ideje da bi šla, ampak ker je bila cena res dobra sva rezervirala. Mislim da sem akcijo zasledil v sosednji temi na Alterju.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
je bil kdo z avtom dol?
mal študiram za glavni dopust turo Srbija - Bolgarija - Carigrad - Makedonija al pa Grčija....
za ene 2tedna .... s tremi otroci....
kak penzion/ appartma mal ven iz centra.....
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Ma, sj mi je mal žal, da ne grem naslednji vikend, ko so volitve, bi znalo biti še bolj zanimivo
smile-1.gif
. Si bil na azijski strani? Se splača it? Moja bi šla v kakšen šoping, pa da ne zabijem dneva za iskanje trgovine, če me znaš kam usmert...
na azijsko stran se splača it. recimo pogleda kis kulesi, malo jest tam na okol.
super je tudi palača Beylerbei, to je direktno pod mostom na azijski strani, naprej od palače so pa ful luštne ribje restavracije, praktično brez turistov.

Hrana je super, izogibaj se sicer placom z angleškimi meniji pred vrati.

kar se tiče restavracij, jaz sem res super jedel v četrti cihangir, kjer smo spali (Od Taksima proti morju). 21, Smyrna, drugih imen se pa ne spomnim..

kar se ogledov tiče, priporočam cisterne bazilika (nasproti ayasofie), suleymanije đamija. Potem pojdi naokoli đamije, na eni ulici, pri neki univerzi imajo res vrhunski pasulj (fasulji), pol sem bil še v enem super muzeju mozaikov, precej stran od mesta, pri obzidju...
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Citat:
Uporabnik Abeta pravi:
je bil kdo z avtom dol?
mal študiram za glavni dopust turo Srbija - Bolgarija - Carigrad - Makedonija al pa Grčija....
za ene 2tedna .... s tremi otroci....
kak penzion/ appartma mal ven iz centra.....
istnabul ma 20 mio ljudi. tezko bos mal ven iz centra.
smile-1.gif
drugače pa malo poglej na airbnb, pa sprasuj, a imajo parking. v istanbulu se itak ne boš vozil z avtom. taksi ni drag, prevoz je kar ok zrihtan.
 
Nazadnje urejeno:

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
S tremi koliko starimi otroci? So potrpežljivi? Ker z avtom v istanbulu je ena ura okoli, ko se vključiš v promet
crazy1.gif


Saj ne rečem, če greš turistično in se voziš z javnim prevozom, je luštno. Traja, ampak ti ni hudega. Za avto moraš pa že malo razmislit, sploh, ko se pelješ iz eu na azijsko stran zna zagustit
smile-1.gif


lp
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.856
350
83
ksz.
Bil kdo v Antalyi ali okolici? Kam se splača it, kje so lepe plaže,kke znamenitosti. mirno a blizu kazga mesta, da se gre kej vn.
Zdj sam še upam da bo kka akcija glede kart, če ne pa kam drugam.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik Abeta pravi:
je bil kdo z avtom dol?
mal študiram za glavni dopust turo Srbija - Bolgarija - Carigrad - Makedonija al pa Grčija....
za ene 2tedna .... s tremi otroci....
kak penzion/ appartma mal ven iz centra.....
Nekoliko pozno, ampak vseeno...
Po mojem mnenju s takšno turo ne boš nič zgrešil. Mi2 bila že 2x z avtom v Istanbulu, vožnja ni nek problem - izjema so bolgarske AC oz. tista AC med Sofijo in Plovdivom. Od Plovdiva proti turški meji je pa lepa magistralka z nekaj luknjami, ampak nič hujšega kot pri nas.
Če greš turistično, boš marsikaj lepega videl. Obvezno se pa ustavite v mestu Edirne - trikotnik turško bolgarsko grška meja. Imajo zelo lepo mestno jedro z bazarjem, prekrasno okolico in zelo prijazne ljudi. Mi2 sva 2x prespala v tem hotelu Hotel Saray. Nočitev z zajtrkom za 2 osebi 25 €, hotel čist, urejen, znajo angleško, pomagajo ti z užitkom, varovano parkirišče itd.
AC cestnine so pa v Turčiji majnša posebnost. Ko se pelješ proti Istanbulu, se na prvi (in edini) cestninski postaji ustaviš kar ob strani, greš na drugo stran AC (čez ograjo) na pošto po posebno digitalno kartico (potrebuješ prometno dovoljenje in potni list). Ob vsakem prevozu cestninske postaje elektronski sistem avtomatsko odčita in odbije znesek, podobno kot pri nas ABC. Se boš pa za 20 € lahko zelo veliko vozil po njihovih AC.
Kar se pa tiče vožnje z avtomobilom po Istanbulu, če si sposran in neodločen, nimaš tam v mestu kaj z avtom delat, ker te bodo Turki "prežvečili", v nasprotnem primeru pa poteka promet precej hitro, razen v konicah. Skratka, nekaj podobnega kot v MB ali LJ.
Je veliko boljše uporabljat javni prevoz - tramvaji, metro, avtobusi ipd. Kupiš si v trafiki kartico, na vsaki postaji pa jo lahko nafilaš z dobroimetjem. Je pa fora v tem, da je ceneje, če ima vsak svojo kartico kot pa če vsi uporabljate eno. Mi2 sva plačevala za prvi prehod (partnerka) manj kot 1 liro, ko sem pa takoj za njo odčital še enkrat, pa mi je odbilo liro in pol (€ vs. lira je nekej 1:2,8).

Solidni hoteli so vsi okrog 40 - 60 € za 2 osebi na noč z zajtrkom, prečekiraj Booking. Mi2 sva avto parkirala pri hotelih, imajo vsi zavarovana parkirišča, tole ti naj bo nek pogoj. Najboljše se je za nočitve držat Fatiha (Laleli, Aksaray) - poguglaj malo, ker od tam se lahko z javnim prevozom najhitreje zapelješ kamorkoli. Ali pa okolice, le da v tem primeru se morate najprej peljat proti centru, od tam pa na ostale predele.

Če je še kakšno vprašanje, vprašaj...
smile-1.gif


Lp
 

yagoda3

Zelenc'
30. mar 2015
2
0
1
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Citat:
Uporabnik Abeta pravi:
je bil kdo z avtom dol?
mal študiram za glavni dopust turo Srbija - Bolgarija - Carigrad - Makedonija al pa Grčija....
za ene 2tedna .... s tremi otroci....
kak penzion/ appartma mal ven iz centra.....
Nekoliko pozno, ampak vseeno...
Po mojem mnenju s takšno turo ne boš nič zgrešil. Mi2 bila že 2x z avtom v Istanbulu, vožnja ni nek problem - izjema so bolgarske AC oz. tista AC med Sofijo in Plovdivom. Od Plovdiva proti turški meji je pa lepa magistralka z nekaj luknjami, ampak nič hujšega kot pri nas.
Če greš turistično, boš marsikaj lepega videl. Obvezno se pa ustavite v mestu Edirne - trikotnik turško bolgarsko grška meja. Imajo zelo lepo mestno jedro z bazarjem, prekrasno okolico in zelo prijazne ljudi. Mi2 sva 2x prespala v tem hotelu Hotel Saray. Nočitev z zajtrkom za 2 osebi 25 €, hotel čist, urejen, znajo angleško, pomagajo ti z užitkom, varovano parkirišče itd.
AC cestnine so pa v Turčiji majnša posebnost. Ko se pelješ proti Istanbulu, se na prvi (in edini) cestninski postaji ustaviš kar ob strani, greš na drugo stran AC (čez ograjo) na pošto po posebno digitalno kartico (potrebuješ prometno dovoljenje in potni list). Ob vsakem prevozu cestninske postaje elektronski sistem avtomatsko odčita in odbije znesek, podobno kot pri nas ABC. Se boš pa za 20 € lahko zelo veliko vozil po njihovih AC.
Kar se pa tiče vožnje z avtomobilom po Istanbulu, če si sposran in neodločen, nimaš tam v mestu kaj z avtom delat, ker te bodo Turki "prežvečili", v nasprotnem primeru pa poteka promet precej hitro, razen v konicah. Skratka, nekaj podobnega kot v MB ali LJ.
Je veliko boljše uporabljat javni prevoz - tramvaji, metro, avtobusi ipd. Kupiš si v trafiki kartico, na vsaki postaji pa jo lahko nafilaš z dobroimetjem. Je pa fora v tem, da je ceneje, če ima vsak svojo kartico kot pa če vsi uporabljate eno. Mi2 sva plačevala za prvi prehod (partnerka) manj kot 1 liro, ko sem pa takoj za njo odčital še enkrat, pa mi je odbilo liro in pol (€ vs. lira je nekej 1:2,8).

Solidni hoteli so vsi okrog 40 - 60 € za 2 osebi na noč z zajtrkom, prečekiraj Booking. Mi2 sva avto parkirala pri hotelih, imajo vsi zavarovana parkirišča, tole ti naj bo nek pogoj. Najboljše se je za nočitve držat Fatiha (Laleli, Aksaray) - poguglaj malo, ker od tam se lahko z javnim prevozom najhitreje zapelješ kamorkoli. Ali pa okolice, le da v tem primeru se morate najprej peljat proti centru, od tam pa na ostale predele.

Če je še kakšno vprašanje, vprašaj...
smile-1.gif


Lp

Mene pa zanima koliko ste časovno potrebovali do Turčije in iz katerega konca Slovenije, če ni skrivnost? Aja pa še to kakšne so izkušnje pri gorivu (kje se splača točit gorivo?)?
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Vožnje je bilo iz okolice Maribora pri nama za cca.18 ur. Dve pavzi za kavo in južino, ena na pumpi takoj za hrvaško - srbsko mejo, ena pa v Bolgariji med Plovdivom in Svilengradom - Bolgari imajo hrano in pijačo v gostilnah zelo dobro in poceni. Ostali postanki so pa bili nekajminutni le za pretegnitev nog.
Turčija ima drago gorivo, zato se splača natankat v Bolgariji, tik pred bolgarsko - turško mejo je en kup črpalk, mi2 sva tankala v Lukoilu. Hrvati in Srbi, pa tudi Bolgari imajo cene goriv nekje v istem rangu, v Turčiji pa je kar precej dražje.

Edino v Bolgariji se je fajn držat cestnih predpisov, ker imajo na regionalki od Plovdiva proti Turčiji pogoste policijske kontrole, za vsak slučaj si je pa fajn pripravit kak bankovec za 20 € (policistu namigneš in ga daš v prometno dovoljenje), ker jih s tem zelo osrečiš in se izogneš težavam zaradi prekrška.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
super, hvala....
koliko od oka te je prišlo popotovanje? jurja, jurja in pol?
 

yagoda3

Zelenc'
30. mar 2015
2
0
1
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Vožnje je bilo iz okolice Maribora pri nama za cca.18 ur. Dve pavzi za kavo in južino, ena na pumpi takoj za hrvaško - srbsko mejo, ena pa v Bolgariji med Plovdivom in Svilengradom - Bolgari imajo hrano in pijačo v gostilnah zelo dobro in poceni. Ostali postanki so pa bili nekajminutni le za pretegnitev nog.
Turčija ima drago gorivo, zato se splača natankat v Bolgariji, tik pred bolgarsko - turško mejo je en kup črpalk, mi2 sva tankala v Lukoilu. Hrvati in Srbi, pa tudi Bolgari imajo cene goriv nekje v istem rangu, v Turčiji pa je kar precej dražje.

Edino v Bolgariji se je fajn držat cestnih predpisov, ker imajo na regionalki od Plovdiva proti Turčiji pogoste policijske kontrole, za vsak slučaj si je pa fajn pripravit kak bankovec za 20 € (policistu namigneš in ga daš v prometno dovoljenje), ker jih s tem zelo osrečiš in se izogneš težavam zaradi prekrška.

Kolko pa vas je prišlo okvirno potovanje in za koliko dni ste se odpravili?
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.856
350
83
Da še enkrat vprašam. Je bil kdo v Antalyi na morju? Lahko kej več pove, kam kej it, kaj je kej za vidt....
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik Abeta pravi:
super, hvala....
koliko od oka te je prišlo popotovanje? jurja, jurja in pol?
Se opravičujem za pozni odgovor...
Mi2 sva šla dol službeno, vseh potnih stroškov tja in nazaj (gorivo, cestnine ipd.) je bilo za cca 300 € (plus minus kak evro)... Javni prevoz v Istanbulu ni pretirano drag, se pa na koncu tudi nekaj nabere. Cene hotelov se pa gibljejo nekje od 40 € naprej, govorim za hotelsko sobo za 2 osebi z zajtrkom. Mi2 sva ob obeh obiskih plačala nekaj malega čez 50 € za nočitev z zajtrkom za 2 osebi v starem mestnem jedru - Fatihu oz. konkretno 1x Laleli, 2 x pa Aksaray.
Google maps

Sva pa konec lanskega leta - v oktobru, šla dol z letalom (Pegasus iz Dunaja), pa naju je 2 x povratna let. karta prišla 320 €. Imajo pa Turki iz letališča Sabiha Gocken, kamor leti Pegasus, redno avtobusno linijo do Kadikoy-a, od koder se lahko ali z metrojem ali pa z ladjo za manj kot pol evra po osebi pelješ čez Bospor v sam center turizma - Fatih. Avtobus pa je tudi smešno poceni.

Tako da suma sumarum je bilo osnovnih stroškov za en teden (prevoz plus bivanje) za cca 750 €, hrana je pa doli poceni, če ne greš ravno jest v turistične restavracije. V vsaki ulici je en kup njihovih "gostiln", kjer se za relativno mali denar vrhunsko naješ. Okvirno, npr. šiš kebap z vsemi možnimi prilogami stane okvirno 6 €, pa ne moreš vsega pojest. Obvezno pa dobiš zraven povsod vodo brezplačno in pa brezplačen turški čaj.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
zivijo,

da malo obudim temo.....je bil kdo v zadnjem casu in lahko poda kako frisno info...

s soprogo bi sla v januarju za cca 4 dni, turisticno da malo vidiva mesto etc...noben od naju se ni bil tako da sva rookija...kak predlog ideje..spanje kje kaj pogledat da je must to see in podobno...

gledam malo karte so od cca 90 eur (6-10.1) naprej za enega air serbia akcija - no ceprav ce se zdaj spravim so cca 150 po glavi tiste za 90 so gone..pa termin v januarju ni ravno nujno 6-10....

hvala za ideje predloge
 
Nazadnje urejeno:

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
zivijo,

da malo obudim temo.....je bil kdo v zadnjem casu in lahko poda kako frisno info...

s soprogo bi sla v januarju za cca 4 dni, turisticno da malo vidiva mesto etc...noben od naju se ni bil tako da sva rookija...kak predlog ideje..spanje kje kaj pogledat da je must to see in podobno...

gledam malo karte so od cca 90 eur (6-10.1) naprej za enega air serbia akcija - no ceprav ce se zdaj spravim so cca 150 po glavi tiste za 90 so gone..pa termin v januarju ni ravno nujno 6-10....

hvala za ideje predloge
Vecina ze pise v topicu.
Za 4 dni nevem ce se splaca cez beograd letet in zapravljat cas. Vzames turkish prvi dan zgodnji let in zadnji dan kasnejsega da izkoristis dneve do konca. Nazadnje sem spal v Katelya Hotel, klasicni buticni hotel s solidnim zajtrkom in "standardno" ceno, tj. cca 40eur/noc. Zajtrk tudi ok. Zate kot zacetnika bo dobro peš izhodišče. Kot receno po mestu lahko pesacis, se vozis z metrojem, taksijem, itd. Vse enostavno dosegljivo. Tudi na recepciji so bili ustrezljivi in uredili 2 dobra izleta za konkurencno ceno. (Sicer pa imas raznoraznih agencij ki te peljejo po istanbulu na izlete malo morje).
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
sicer malo dražji je Alpek Hotel, ampak jer vredno dat....zaradi lokacoije.... sicer je isto takomali, butični.....ampak je vse pri roki....peš 2 minuti do bazarja, 2 minuti do ladje na azijslko stran, 2 minuti domosta do novega ndela mesta....na vrhu je restavracija in sicer majhna jedilnica...ampak imeš pogled na cel bospor in mostove .....

kot je predlagal Blackjack....pejt z turkišom....ne komplicirajo, direkt te tam spustijo in nazaj....

moj predlog je ....en dan novi del, en dan stari del, en dan aziski del in zadnji bazar...

na bazarju je pa tko, ko misliš da si dobil nekaj skoraj zastojn in se ti prodajalec že smili, ker ti je dal pod ceno....ne skrbi, za vogalom je še ceneje :D

drugač pa lepo mesto.....ljudje prijazni....

hrana pa....ma povsod je dobro.....salep....baklave....bureki....simit....sendviči na pločniku....njihov čaj....šiša.....

na bazarju pa.....če si mujo/meho/hamdija/mustafa....iz bosne....si njihov :D
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Ok, po svoje jasno cas...je pa s turkis karta za dva 410eur....

predvsem pa hvala za hotele oz lokacije to mi full pomaga/pomeni

thxx