Carigrad (Istanbul)

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.607
6.351
113
Mislim da je pametneje da greš recimo na turški Google in v turščini napišeš hotel, penzion, bed& breakfast itd... Dobil boš ugodnejše variante. Uporabi Google prevajalnik pa bo šlo.

Lp
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
KSZ
Mogoče bomo šli na tole varianto Turkishairlines. Pa me zanima, kakšne so kaj ceste tam doli. So regionalne solidne? Ker bli šli z avtom vse do Antalije. Sej čas si bomo vzeli ene 9 dni da nardimo to krožno turo. Kaj pa cene hrane? Ker bencin je menda fejst drag...
 

krentip

Pripravnik
26. dec 2010
440
0
16
Citat:
Uporabnik medo10 pravi:
KSZ
Mogoče bomo šli na tole varianto Turkishairlines. Pa me zanima, kakšne so kaj ceste tam doli. So regionalne solidne? Ker bli šli z avtom vse do Antalije. Sej čas si bomo vzeli ene 9 dni da nardimo to krožno turo. Kaj pa cene hrane? Ker bencin je menda fejst drag...

Lokalne ceste so boljse kot pri nas - avtoceste pa so poceni. Priporocam pa voznjo po lokalnih cestah - vsaj od istambula dalje. Gorivo je pa res precej drazje kot pri nas; se pa da na lokalnih pumpah cenkat za gorivo - seveda ce placas z gotovino. Glede na to da berem da je turska lira v pol leta izgubila cetrtino vrednosti pa znajo bit ostale stvari precej cenejse... Vsekakor priporocam ce se vam ni problem vozit in ce v voznji uzivate.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Zdle mal gledamo verzijo nedelja-pon oz. sreda, ko so še karte za 99 €. Čez celo Turčijo bi šlo v 8 dneh (do antalije, kapadokije, ob sredozemlju nazaj?
Kdaj je bolje Istanbul-nedelja pon ali torek...?
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Citat:
Uporabnik japke pravi:
če greš prvič in le za nekaj dni, spi v Sultanahmetu, ker maš tam najbližje do vsega, kar je za vidit podnevi.
zvečer boš verjetno crknjen in se ti ne bo dal neki okol hodit
smile-1.gif
ma kaj pa vem, men je sultanahmet res rezervat turistični. najrajši mam beyoglu za spat.
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Citat:
Uporabnik medo10 pravi:
Zdle mal gledamo verzijo nedelja-pon oz. sreda, ko so še karte za 99 €. Čez celo Turčijo bi šlo v 8 dneh (do antalije, kapadokije, ob sredozemlju nazaj?
pomojem ne. Istanbul antalija je pomojem 1k km.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
sem bil v Istanbulu pred 3 tedni... če te kaj zanima povej
smile-1.gif


Hrana? mah restavracij je toliko, da tako ne veš kam bi šel. Tiste ki so jih najbolj hvalili po raznih tripadwisorjih so bile še najslabša zgodba. Nikjer ni bilo slabo, ampak tam so pričakovanja višja in če je slabše od povprečja si malce razočaran.
Na koncu ti še vedno ostane kabap na tržnici
smile-1.gif


Je pa prvi trenutek malce čudn občutek, ker je na ulicah toliko policajev v polni pripravljenosti.
1977886-DSC01223.jpg
 

Priponke

  • 1977886-DSC01223.jpg
    1977886-DSC01223.jpg
    54,7 KB · Ogledi: 274

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.768
261
83
Največja slovenska vas
Ma, sj mi je mal žal, da ne grem naslednji vikend, ko so volitve, bi znalo biti še bolj zanimivo
smile-1.gif
. Si bil na azijski strani? Se splača it? Moja bi šla v kakšen šoping, pa da ne zabijem dneva za iskanje trgovine, če me znaš kam usmert...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Ma, sj mi je mal žal, da ne grem naslednji vikend, ko so volitve, bi znalo biti še bolj zanimivo
smile-1.gif
. Si bil na azijski strani? Se splača it? Moja bi šla v kakšen šoping, pa da ne zabijem dneva za iskanje trgovine, če me znaš kam usmert...

Šoping je pa tako. Bližnje tržnice so vse "turistične". Vsega kolikor hočeš, vendar nič "pametnega". Če greš proti Taksimu imaš na obeh straneh ulice miljavžent trgovin. Pač znane znamke. Cene so pa tudi znane
frown-1.gif
.

Vsepovsod se ti bo pojavil LC Waikiki. To je nekaj takšnega kot naš HM ali C&A. Cene so solidne.

Bili smo tudi v Forum Istanbul Shopping Mall-u. Ena ZELO velika zadeva. Ne vem s čim naj primerjam... Siersberg v Avstriji mogoče. Izbira velika, cene evropske.

Bil na azijski strani. Podzemna železnica 1 eur in manj kot 5 minut. Pri železniški postaji na Azijski strani imaš VELIK ampak res VELIK trgovski center. Hrana, cote znanih znamk,... cene evropske. malce naprej je "mesto" ki je spet precej turističen. Pogledaš, poješ kebap, spiješ kavo in je tako že večer, ko greš počasi nazaj
smile-1.gif


Od šopinga v bistvu ni bil niti "š". Ena par jeans hlač in majic za vsak dan, to je pa to.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.768
261
83
Največja slovenska vas
Par ur v Istanbulu,pa sva prehodila okol vseh znamenitosti,ko sva iskala priporoceno restavracijo. Javni promet je tut zelo enostanvno speljan. Edino kar naju mal na rit vrglo,ker sva si prek bookinga uzela hotel za 245? za 5 noci,ko pa prideva na recepcijo pa tm tabla 150?/noc... Ok,briga me,itak mam od bookinga potrdilo... Sam vseen,ni vreden tok kukr majo napisano,tut ce je 4*...

Aja,turki so nadlezni pr vabljenju v restavracije,kr ne znajo si dopovedat,da ne bos sou niti zastonj k njemu.
 

djpiky

Pripravnik
21. feb 2008
370
5
18
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Par ur v Istanbulu,pa sva prehodila okol vseh znamenitosti,ko sva iskala priporoceno restavracijo. Javni promet je tut zelo enostanvno speljan. Edino kar naju mal na rit vrglo,ker sva si prek bookinga uzela hotel za 245? za 5 noci,ko pa prideva na recepcijo pa tm tabla 150?/noc... Ok,briga me,itak mam od bookinga potrdilo... Sam vseen,ni vreden tok kukr majo napisano,tut ce je 4*...

Aja,turki so nadlezni pr vabljenju v restavracije,kr ne znajo si dopovedat,da ne bos sou niti zastonj k njemu.

Če misliš, da si v parih urah videl Istanbul se krepko motiš. Mi smo ga obdelovali 8 dni (na dan cca 15 km pešake) s kolegom, ki živi že nekaj let dolih in lahko rečem da smo "taglavno" obdelal. Poleg "atrakcij in znamenitosti" se splača pogledati tudi kakšno turistično neoblegano džamijo, kaditi narghile v kakem zakotnem lokalu ter oditi v lokalni hamam.

Gledati turistične znamenitosti v mestih je ena bedarija. Zmeraj je gužva, v vsakem velikem mestu jih imaš ter so absolutno precenjene. Spoznavati družbo, ljudi in običaje to se reči potovati.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Midva tudi gledava da bi sla v Istanbul za prvi maj. Karte se dobi za 250€ na osebo iz Lj. Je to dobra cena al je bols pocakat na kaksen drug termin? Kaksne so pa kaj temperature v tem casu?
 
Nazadnje urejeno:

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik dejk0 pravi:
Midva tudi gledava da bi sla v Istanbul za prvi maj. Karte se dobi za 250€ na osebo iz Lj. Je to dobra cena al je bols pocakat na kaksen drug termin? Kaksne so pa kaj temperature v tem casu?

Za karte iz Ljubljane sva dala 80€/oseba... 2 meseca nazaj
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Povratna? Uf to se pa potem kar ne splaca tok vec dat. Koliko casa prej sta rezervirala?