Cabrio ali coupe

Carrera

Zelenc'
27. apr 2020
9
0
1
Kaj mi predlagate za fun avto, cabrio ali coupe? Cabrio se mi zdi dobra stvar, samo je verjetno ne vozen pozimi. Gledam pa Porschejev 718, Audi TT, BMW 3
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
Mi kupujemo avto ali ti? To se boš pa ze mogo sam odločit....
Ni to taki nepomembn detsajl kot kere felne 17 al 20
 

Carrera

Zelenc'
27. apr 2020
9
0
1
Ne morem se odločiti med cabrio in coupe, vsak ima svoje prednosti in slabosti. iščem pa nek all weather avto, ne vem kako je z cabriom pozimi se vozit.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Angleže vprašaj. Mislim, da je na otoku največ prodanih cabriov. Prjatu je imel MG potem megana in se ni nič pritoževal. Je pa rekel, da poleti se raje vozi s dvignjeno streho, ker je prevroče brez strehe.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
Odvisno kak tip človeka si.
Za mene ni to, ker imam že šiberdah vedno zaprt.
Ker spomladi me jebe cvetni prah, poleti pa ne prenesem da mi sonce žge v glavo.

Če pa ti je vse to všeč pol go for it.

Ampak opažam da imajo na severu Nemčije več cabrio ov kot na jugo.
Nekaj že ima z močno pripeko.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Coupe s strešnim oknom, ker glede ma pisanje nisi za cabriota.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Ce kupujes cabrio, vzemi takega, ki ima tudi streho. Potem se lahko vozis tud po dezju in po zimi..
 

Carrera

Zelenc'
27. apr 2020
9
0
1
Se strinjam z napisanim, coupe je bolj prava izbira. Poleti me moti če mi sije sonce na glavo, imam tudi v svojem BMWju čez poletje zaprt šibedaht, odprem ga le kdaj zvečer pa še to največkrat samo toliko, da je dvignjen.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Če imaš kabrio, obvezno garaža. Sicer se lahko zgodi, da boš imel v močnem deževju enega lepega jutra v avtu bazen :) Pa ne sme te motiti piše vetra okrog glave, oziroma moraš v tem uživati. Lepo, laganini :zmaga:
 

MojcaPokraculja

Pripravnik
6. okt 2015
65
4
8
Zakaj dilema, če je pa lahko kupe kabriolet s trdo pomično streho? Odvisno od budgeta, npr:
- BMW Z4, štirka (čeprav ni ravno kupe, je pa hardtop kabriolet),
- MB SL, SLK, SLC,
- low budget kakšni piđojčki, opli ali renoji,
- big budget Ferrari California, pa verjetno je tudi še kakšen hartop convertible, se ne spoznam toliko na Ferrarije :)

Imela dva od zgoraj naštetih, če koga kaj zanima pa lahko na zs. Vožena skozi celo leto, garažirana. Brez večjih težav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: splash

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Zakaj dilema, če je pa lahko kupe kabriolet s trdo pomično streho? Odvisno od budgeta, npr:
- BMW Z4, štirka (čeprav ni ravno kupe, je pa hardtop kabriolet),
- MB SL, SLK, SLC,
- low budget kakšni piđojčki, opli ali renoji,
- big budget Ferrari California, pa verjetno je tudi še kakšen hartop convertible, se ne spoznam toliko na Ferrarije :)

Imela dva od zgoraj naštetih, če koga kaj zanima pa lahko na zs. Vožena skozi celo leto, garažirana. Brez večjih težav.
Zakaj bi kupil CC, če je iz njegovega pisanja razvidno, da se bo vozil z zaprto streho? Same negativne lastnosti (manjša trdnost, večja teža, možnost okvare) za nič.
Neumnost.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Saj je SJTV1 lepo napisal. Če bi bil tip za cabria, nebi bilo te teme.