Burner telefon

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
Pozdravljeni!

Zanima me, kateri telefon je najboljši za "burner phone".
Rad bi ime posebej telefon za prodajo na bolhi.
Moja primarna št. je službena in jo ne želim dajati gor.
Simkartico mobi imam.

Iščem telefon ki je za klicanje in sms. (brez neta)
Mora biti nov.
Včasih sem imel Nokio 1100, katera je zdržala po 14 dni v standbuyu.

Kateri telefon je sedaj za dobiti da zdrži čim dlje in ima osnovne funkcije.

Vnaprej hvala za nasvete in linke ter izkušnje.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.029
314
83
Goriska
Imam doma tega novega zapakiranega, dam za 30€

 

B81

22. jul 2007
34.467
8.941
113
Pozdravljeni!

Zanima me, kateri telefon je najboljši za "burner phone".
Rad bi ime posebej telefon za prodajo na bolhi.
Moja primarna št. je službena in jo ne želim dajati gor.
Simkartico mobi imam.

Iščem telefon ki je za klicanje in sms. (brez neta)
Mora biti nov.
Včasih sem imel Nokio 1100, katera je zdržala po 14 dni v standbuyu.

Kateri telefon je sedaj za dobiti da zdrži čim dlje in ima osnovne funkcije.

Vnaprej hvala za nasvete in linke ter izkušnje.
Zakaj ne neta? saj ne rabiš vklopit. To je bil pravi mafijski post :evil:
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
jest sem pred leti kupil v Hoferju za 14eur enega ... zdej je tudi en za 26eur se mi zdi ... ni treba kaj dosti premišljat ... je pa bolj igrača stil (v glavnem za met doma kot "stacionarc mobi" ...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
To ze kakih 10 let(???) ni vec mogoce, za nakup predplacniske sim kartice se moras identificirat z osebnim dokumentom.
V kateri državi pa to?
Sem v zadnjih dveh letih kupil dve predplačniški SIM kartici in pri nobeni me niso vprašali za dokument. Plačano z gotovino.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Take 13 EUR telefon, bi bil čisto ok, za backup klic v sili, še kartice ne rabiš.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.347
379
83
Resno? In ta kartice delujejo in so v uporabi?

Pred leti se spomnim da je bila Slovenija nasploh ena zadnjih drzav, ki je se dovoljevala anonimen nakup. Ko je bila uvedena obvezna avtentikacija, so tudi obstojeci uporabniki dobili poziv, da se v roku registrirajo / identificirajo, sicer je sledila deaktivacije sim kartice.

Sem bil preprican, da se moras tudi danes identificirat, ce ne ob nakupu pa kasneje? :sprasujemse:
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
Resno? In ta kartice delujejo in so v uporabi?

Pred leti se spomnim da je bila Slovenija nasploh ena zadnjih drzav, ki je se dovoljevala anonimen nakup. Ko je bila uvedena obvezna avtentikacija, so tudi obstojeci uporabniki dobili poziv, da se v roku registrirajo / identificirajo, sicer je sledila deaktivacije sim kartice.

Sem bil preprican, da se moras tudi danes identificirat, ce ne ob nakupu pa kasneje? :sprasujemse:
pri nas tega ni, tudi na hrvatiji dol recimo ne. Kupis v trafiki kartico das no in uporabljas.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Resno? In ta kartice delujejo in so v uporabi?

Pred leti se spomnim da je bila Slovenija nasploh ena zadnjih drzav, ki je se dovoljevala anonimen nakup. Ko je bila uvedena obvezna avtentikacija, so tudi obstojeci uporabniki dobili poziv, da se v roku registrirajo / identificirajo, sicer je sledila deaktivacije sim kartice.

Sem bil preprican, da se moras tudi danes identificirat, ce ne ob nakupu pa kasneje? :sprasujemse:
Prvic slisim za kaj takega... Spomladi sem kupil en predplacniski paket na Petrolu... skupaj z modemom... nihce me ni vprasal po kaksnem osebnem dokumentu...