brivniki

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Citat:
Uporabnik Mitja99 pravi:
Citat:
Uporabnik civil pravi:
Jaz mam tisto "starinsko varijano" kjer žiletko priviješ. Se mi najbolj dopade.

Enako tudi jaz. Žiletke so super zadeva za lenuhe, ki se brijemo max 2x tedensko
wink-1.gif

Jaz se ga samo 1x.
grin1.gif
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
51
Ljubljana
Sej ni res da so britvice za lenuhe!
Ne meči vseh ljudi v en koš če se ti samo 1x na teden al na mesec.
Jest se vsak dan brijem s tem.
gillette-fusion.jpg
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Uporabljam HQ 9140....prodam za 70€ če kdo vzame.

Že ene 5 let se brijem samo s philishave-i....1x dnevno, zvečer kdaj še mal popravim če grem kam.

philips-hq9140.jpg
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Meni Philips sploh ne odgovarja jaz prisegam na Braun. Prej sem imel takega z dvojno gibljivo mrežico vendar sem sedaj ugotovil, da je to samo ena marketinška finta. Ko je crknila baterija sem nabavil novega bolj enostavnega 3770 in je super zadeva. Brijem se vsak drug dan, ker sem bolj len za te zadeve (je pa takrat malo več dela) in mi po enem letu baterija še vedno drži 3 tedne.
149136-brivnik.jpg
 

Priponke

  • 149136-brivnik.jpg
    149136-brivnik.jpg
    76,1 KB · Ogledi: 230

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Meni Philips sploh ne odgovarja jaz prisegam na Braun. Prej sem imel takega z dvojno gibljivo mrežico vendar sem sedaj ugotovil, da je to samo ena marketinška finta. Ko je crknila baterija sem nabavil novega bolj enostavnega 3770 in je super zadeva. Brijem se vsak drug dan, ker sem bolj len za te zadeve (je pa takrat malo več dela) in mi po enem letu baterija še vedno drži 3 tedne.

enako tukaj, le da je remington.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Imam activatorja 89 something.. nisem zadovoljen. Nikakor.

Sel bom nazaj na philipsa...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.600
113
Citat:
Uporabnik Swich pravi:
najprej se po ovinkih pozanimaj, če si ta dotična oseba želi brivnika. Ker nekaterim moškim niso všeč brivniki ker ne obrijejo do gladkega.

Drugače pa z kakšnim PHILIPS BRIVNIK HQ 7180 ne moreš faliti

philips_hq_7180.jpg


slaba stran tega brivnika je , da je pri nam najcenejši 114€

imam skoraj enakega, 1 lučka manj gor in modre barve, stane menda okrog 80 ojrotov in je super. prvo se moraš navadit da ne obrije tak gladko kot kaki mach3, ampak ima to prednost da lahko časopis zraven berem, brijem v postli, avtu,..., ni tiste pocarije pred umivalnikom
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
s tistimi, ki so na prvih dveh slikicah lahko pošteno fališ
smile-1.gif


ker tile Philishavi prav pošteno sežgejo faco! Osebno sem privrženec mrežice (torej družina Braun)...kjer po britju niti After sheva ne rabiš.
Prej imel Brauna in sedaj Philipsa in mi kože čisto nič ne ''sežge''
confused-1.gif
. Brijeta pa zame oba dobro. Je pa res, da se je treba vsak dan brit. No, tudi če se malo zapustim, mi brivnik dobro pobrije, le večkrat je treba iti čez.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
S Philipsom rq1095 res ne morš falit. Po britju se še sam umije in pripravi za naslednje britje. Super je!

rq109522webimage370.jpg
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Kako pa izgleda to samočiščenje? Kako deluje?

Jaz moj brivnik redno pozabljam očistiti...čistim ponavadi ko je že vse zabasano ... Se mi pa je že zgodilo da mi je tako poln brivnik padu na tla in se odprl, tako da sem imel poleg brivnika še kopalnico za počistit :)

LP
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Pri Braunu ga lepo das v cistilno enoto (bazno postajo), ki oceni koliko je brivnik umazan in predlaga sistem ciscenja, kjer ga z nekim alkoholom potem tudi ocisti in posusi. Verjetno na podoben princip deluje philipsova zadeva.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Uporabljam PHILIPS HQ-5813, kupil sem ga leta 2003, ko je model 660 odpovedal, enkrat sem že moral menjat glave z rezili... Gre pa baterija tu h koncu počasi... Slabost PHILIPSOVIH brivnikov je da so nove glave z rezili porazno drage, ko je treba menjat...
confused-1.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
s tistimi, ki so na prvih dveh slikicah lahko pošteno fališ
smile-1.gif


ker tile Philishavi prav pošteno sežgejo faco! Osebno sem privrženec mrežice (torej družina Braun)...kjer po britju niti After sheva ne rabiš.

tak da..predvsem je stvar okusa...pa seveda koliko si pripravlejna dati za darilo..ker 200 EUR in čez za brivnik je za moje pojme totalni nesmisel.

Takole posploševati je bedarija. Gre za popolnoma različna načina britja, enemu odgovarja eden, drugemu drug, tretjemu oba, četrtemu pa nobeden. Meni recimo odgovarjata oba, mi je pa Philips nekako bolj pri srcu. Tisti, ko pa reče po enem tednu "to pa ni zame, preveč draži/peče/žge", si je pa sam kriv. Koža skoraj vedno potrebuje nekaj časa, da se navadi na elektro britje...pri nekom je to dva dneva, pri drugem en mesec...jaz sem bil med tadrugimi. Ampak sedaj nimam razdražene kože niti enkrat več.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Citat:
Uporabnik Gox pravi:
Kako pa izgleda to samočiščenje? Kako deluje?

Jaz moj brivnik redno pozabljam očistiti...čistim ponavadi ko je že vse zabasano ... Se mi pa je že zgodilo da mi je tako poln brivnik padu na tla in se odprl, tako da sem imel poleg brivnika še kopalnico za počistit :)

LP

Zraven dobiš čistilo od Philipsa, ki ga vliješ v tisto stojalo (zaenkrat ga je še kar dosti in ga ni potrebno neprestano kupovat). Po britju brivnik postaviš v to stojalo in stisneš gumb za čiščenje. Brivnik se lepo sam spusti navzdol do čistila (zgleda res lepo fancy) in tisto stojalo (stojalo, ki je hkrati čistilnik) čisti brivnik okoli 8 minut in ga nato suši 2 uri.
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:Tisti, ko pa reče po enem tednu "to pa ni zame, preveč draži/peče/žge", si je pa sam kriv. Koža skoraj vedno potrebuje nekaj časa, da se navadi na elektro britje...pri nekom je to dva dneva, pri drugem en mesec...jaz sem bil med tadrugimi. Ampak sedaj nimam razdražene kože niti enkrat več.
Vem, da koža rabi čas, da se privadi, ampak kako naj gre človek zjutraj na šiht kjer se nonštop srečujem z ljudmi (pomembnimi in manj pomembnimi) s tako faco? Jst tega enostavno nisem mogel prenest. Tudi če sem se obril zvečer, sem bil zjutraj še vedno "lisast".

Problem je, da meni dlake (tiste pod brado oz. na vratu al kako naj se izrazim) rastejo v vse možne smeri in do zdaj noben el. brivnik temu ni bil kos (posledično drgnil toliko časa da me je požgalo ko butla). Tako sem porabil 3x več časa kolikor bi ga potreboval z žiletko, zato sem ostal kar na "klasiki". Ko se enkrat navadiš in natreniraš, si obrit zelo hitro. Če se res potrudim, rabim 5 minut, ponavadi še manj.

Edino na mrežico pa še nisem poskusil. Si morem kdaj sposodit pri kakem kolegu, da vidim, če je kaj bolje.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
945
113
Titograd
Jaz sem si očetovega Brauna na mrežico sposodil pa se mi je koža tak vnela da brezveze, ostajam na mach3, ki poleg vsega še gladko obrije. Res pa da mam problem z vnemanjem kože že pri žiletkah, sicer manjše, ampak imam