Britanske mačke na deželi?

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Ni lepšega za mačko kot kakšna odmaknjena kmetija.

Ni čisto tako. Dobijo mleko (ki ga v osnovi nebi smele), pa kakšne ostanke. Višek mladičev se še vedno reši na "lopata" način. Zdravljene so bolj poredko in še vedno prevladuje mnenje, da mačka se bo itak zlizala. Življenjska doba je precej kratka. So pa res proste in s tega stališča se imajo res lepo.
No ni vsepovsod tako, večina pa.

Je pa res, da v zlati kletki tudi verjetno ni najbolje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in ales85

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Zanimivo, v naši okolici redno videvam listke in plakate s pogrešanimi mačkami, včasih tudi psi, oglasi na radiu, na FB. Očitno nekaterim škodi.
V koncni fazi naravna selekcija naredi svoje, nic ni vecno. Rajsi prost in uzivat zivljenje, kot pa biti dolgo v zaporu.

Seveda lahko zopet prineses na plano hrcke, ampak jaz jih nimam/ne bi imel.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ni čisto tako. Dobijo mleko (ki ga v osnovi nebi smele), pa kakšne ostanke. Višek mladičev se še vedno reši na "lopata" način. Zdravljene so bolj poredko in še vedno prevladuje mnenje, da mačka se bo itak zlizala. Življenjska doba je precej kratka. So pa res proste in s tega stališča se imajo res lepo.
No ni vsepovsod tako, večina pa.

Je pa res, da v zlati kletki tudi verjetno ni najbolje.

Nisi me razumel, govorim lokacijsko. So nam pred leti nastavili 2 muci. Smo jih nato dali na eno tako kmetijo dvema upokojencema. Sem še čez kaka pol leta na obisk v "inšpekcijo". Idila. Mačke sterilizirane, briketi, podnevi veni, ponoči notri. Avta blizu nobenega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in igi

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Heh, res imamo različne poglede na določene stvari... :D In tudi prav je tako... ;)

Mi zaenkrat kupujemo mačjo hrano v vrečicah v Lidlu (Coshida).

Glede mačk zunaj pa je bil taki preprost test med vikendom... Garaža je bila cel dan odprta (vrata široka 5m), mački pa sta bili cel dan zunaj (na terasi, okoli vrta, okoli fig, itd.). Sicer je cesta oddaljena slabih 100m, ampak zaenkrat še nista šle tako daleč.. V prihodnosti pa sem prepričan, da bosta, ampak to je pač mačje življenje... ;) Imamo pa veliko parcelo (dobrih 7000m2), tako da jima nebo dolgčas.. ;)

Glede mačjih mladičev se ne bojim tako zelo, ker sem prepričan, da jih bom oddal znancem (vedno kdo išče kako muco)... ;) Ali pa podaril na bolhi..
 
Nazadnje urejeno:
  • Žalosti me
Reactions: cvetka2

cvetka2

Pripravnik
1. jun 2021
53
40
18
Mi zaenkrat kupujemo mačjo hrano v vrečicah v Lidlu (Coshida).

Sicer je cesta oddaljena slabih 100m, ampak zaenkrat še nista šle tako daleč.. V prihodnosti pa sem prepričan, da bosta, ampak to je pač mačje življenje... ;)

Glede mačjih mladičev se ne bojim tako zelo, ker sem prepričan, da jih bom oddal znancem (vedno kdo išče kako muco)... ;) Ali pa podaril na bolhi..

Žal se živa bitja še vedno obravnavajo kot potrošni material :(. Če enega povozi, se hitro nadomesti. Kar je viška, pa se podarja ali prodaja na bolhi :bruh:.
S takšno miselnostjo se seveda tudi ne splača 'investirati' v kvalitetno hrano.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi in bizi

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
Naše so skoz zunaj (hrano edino imata noter, ker zunaj potem z briketki fotramo še ježe, kune, lisice, par drugih mačk in vse ostalo kar hodi), razen ko je dež, sneg ini ostale neprilike, tole pa hitro pogrunta kje je boljše in topleje. Doma na periferiji, breg ni avtov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in igi

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Heh, res imamo različne poglede na določene stvari... :D In tudi prav je tako... ;)

Mi zaenkrat kupujemo mačjo hrano v vrečicah v Lidlu (Coshida).

Glede mačk zunaj pa je bil taki preprost test med vikendom... Garaža je bila cel dan odprta (vrata široka 5m), mački pa sta bili cel dan zunaj (na terasi, okoli vrta, okoli fig, itd.). Sicer je cesta oddaljena slabih 100m, ampak zaenkrat še nista šle tako daleč.. V prihodnosti pa sem prepričan, da bosta, ampak to je pač mačje življenje... ;) Imamo pa veliko parcelo (dobrih 7000m2), tako da jima nebo dolgčas.. ;)

Glede mačjih mladičev se ne bojim tako zelo, ker sem prepričan, da jih bom oddal znancem (vedno kdo išče kako muco)... ;) Ali pa podaril na bolhi..

glede omenjene hrane si poglej tabelo, kje je pristala na testu: https://www.zps.si/images/stories/domnova/2015/macka_bi_verjetno_kupila_mis_tab.pdf

ali pa vsaj poglej na deklaracijo koliko mesa je not.

ce bos kupil malce boljso se ti bo na koncu meseca poznalo par 10€. Ce to ne zmores si sprejel napacno odlocitev glede lastnistva zivega bitja.

glede mladicev pa res ne razumem. Vsa zavetisca pokajo po sivih, vsi se trudijo da bi zmanjsali populacijo, ti pa ignorantsko…

ko das cepiti mladice pred oddajo moras odkartati €. Ker brez cepljenja zunanji macek dolgo ne bo prezivel.

ampak ja, mislim da imamo se vedno precej zastarel pogled na zivali. Pa nikakor ne spadam med zagrizene eko, bio, vegane ali kaj podobnega.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Glede mačjih mladičev se ne bojim tako zelo, ker sem prepričan, da jih bom oddal znancem (vedno kdo išče kako muco)... ;) Ali pa podaril na bolhi..

Ne razumem tega tvojega vztrajanja pri tem da imate mladiče v kolikor nimaš fiksnih planov z njimi? Ampak seveda, mačke so tvoje... hrano jim pa le kupi kakšno boljšo kot iz Lidla...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
če bi jaz tamalo poslušal, bi imeli mlade vsake x meseca :D jao ce pa so tolk cortakni, taki cukercki, ijeeee.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Moja macka zivi zunaj, trenutno je stara 12 let. Je pa sterilizirana, zivi pravo macje zivljenje. Niti je ne zanima stanovanje razen pozimi gre notri na toplo spat potem pa takoj ven. Vsake 2 3 dni imamo masaker na balkonu nevem kje v naselju toliko misi najde :)
Bi prilepil sliko pa je prevelika datoteka :(
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in igi

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Se pa macke redno pretepajo, moja se kljub temu da je sterilizirana goni naokoli. Sem opazil tudi da sama izziva pretepanje. Vcasih pride lisica na obisk in ji odnese ujeto mis. Macka se lisice nic ne boji, malo renci, lisica vzame mis in gre po svoje.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Nasi dve macki pri babici sta skoz zunaj. Sterilizirani ze majhni, vecja je sicer mela mladice, hcerka je bila takoj potem pri vetu, da jo sterilizira. Jesta malo briketov, malo cloveske hrane in veliko misi in pticev. Obe brez vsakih tezav uzivata macji lajf :) Pozimi se jima edino naredi macje hiske, da sta zasciteni pred mrazom, ampak se zmeraj sta zunaj. Dlako menjata jeseni za zimsko in pomladi za poletno in to je to.
Smo imeli pred leti macko v hisi nekaj casa in se nikoli ni prav dobro znasla zunaj, tako da kar se mene tice ce je ze notri potem skoz notri.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi in ales85