Britanske mačke na deželi?

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
4 kune, po kolk je zdaj 20€? ker jih je potrebno ujet :D mam sicer posnete , lepi primerki. Za na hrvaško bo, za kak sladoled. :evil:
 
  • Haha
Reactions: McGiver

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.089
3.033
113
1622554542796.png
Ni britanka, je pa bila dober teden nazaj oddana v naravo.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
evo ti dve zavetiščni mački, ki me debelo gledata kaj bom s sliko :)

Ne glej barve, ker ta je še najmanj pomembna na koncu. Ti predvsem glej, da bo to družinski član (pa vem da se marsikdo s tem ne strinja) in da imaš tistega tisočaka € v povprečju na leto viška za hrano/veterinarje/ostalo in je to to.
IMG_7487.jpg
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Jaz sem imel macko v stankvanju 3 leta, potem smo se preselili. Pocasi se je macka preselila ven in si ne predstavljam da bi imel macka v stankvanju, ko smo cele dneve v sluzbi je po 12 ur zaprta sama v stankvanju a kaj? Moja pride na balkon po hrano, malo se pocoha in gre nazaj na teren. Stanovanje je niti ne zanima, mogoce 1x na mesec malo prevoha stvari in gre ven. Skratka zivi macje zivljenje. Ima svojo hisko, pa raje spi na vrtu v travi ali v rastlinjaku. Edino ko je pozimi zelo mraz gre spat v stanovanje, ko se zbudi gre takoj ven.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Pepe

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Tale sicer pravijo da bo ostal hišni, ampak ko bo mal večji se najbrž ne bo nihče več z njim ukvarjal.
 

Priponke

  • IMG_20210604_174541.jpg
    IMG_20210604_174541.jpg
    1 MB · Ogledi: 158
  • Ljubezen
Reactions: guardy

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Evo, na koncu smo vzeli celo 2 muci (sestrici) od sestrične in se že dober teden veselo igrata pri nas doma ... :D

Stari sta že dobra 2 meseca in prvih par dni smo jih imeli zunaj samo takrat, ko smo bili tudi mi doma, drugače sta bili v veliki in urejeni garaži.. Od vikenda dalje sta zunaj od jutra do večera. Sta pa zelo radi zunaj ;)

Spet me zanima neko mnenje od vas, ki ste že "prehodili to pot"... In sicer:
1.) Kdaj jih pustit vuni tudi ponoči? Vemo, da okoli hiše hodijo ponoči tudi sosedove starejše mačke in nebi radi, da bi prišlo do kakega pretepa (naših dveh malih muck in katere sosedove velike)... Je pa sedaj toplo ponoči in bi bilo super, če bi se čimprej navadili zunaj tudi ponoči (ko bo mrzlo, bota imeli prostor v garaži).
2.) Glede hrane: dajete vašim mačkam tudi hrano, ki ostane od obrokov? Ker sem zadnjič veterinarko vprašal, kako je s to hrano in je rekla, da ni najbolj primerna za mačke - zaradi začimb (preveč soli, itd) - da če že, naj jim damo npr.: surovo meso ali samo popečeno (brez začimb in ostalih dodatkov) - torej če sem jo razumel prav, naj jim po večini dajamo kupljeno mačjo hrano... To drži?
 
  • Žalosti me
Reactions: cvetka2

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
lahko poskusiš dat kake kuhane, nesoljene makarončke, riž. moja britanca ne jeta nič. dam poliko, salamo, surovo meso, popečen pišek, ribo...
nič od tega se ne dotakneta, tudi mleka ne pijeta. samo vodo, brikete in konzerve mačje hrane, druga ne šmirglata.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
mleko za mačke nix gut, pijejo postano vodo, najraje iz kakšne mlake zunaj. mogoče če je možno pusti vrata ponoč odprta..da ima maček možnost noter zbežat. Drugače pa se mačke hitro zmenijo med sabo.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
lahko poskusiš dat kake kuhane, nesoljene makarončke, riž. moja britanca ne jeta nič. dam poliko, salamo, surovo meso, popečen pišek, ribo...
nič od tega se ne dotakneta, tudi mleka ne pijeta. samo vodo, brikete in konzerve mačje hrane, druga ne šmirglata.

Sej verjetno se hecaš?
Kakšne makorončke in riž?

Mačka je 100% MESOJEDA žival. Zato se izbere tudi mačja hrana s čim manj koruze, pšenice, krompirja in podobnih mašil. Te zadeve so za krave, kokoši in podobno.

Če bo občasno ostala od obroka kakšna kuhana govedina iz juhe jima ne bo škodila. Če pa govorimo o raznih čevapčičih, klobasa, začinjenem piščancu, no to pa dolgoročno ne bo OK za njune ledvice.

Ko boš izbiral hrano poglej deklaracijo. In ko boš na njej videl velik procent žitaric in majhen procent mesa jo odloži ter poišči drugo. Enako pri konzervah.
Recimo nekatere hrane iz večjih trgovskih verig imajo napisano "do 3% mesa". Jebemtiš kaj je ostala svinjarija? Mačka bo verjetno preživela, ampak imaš precej večje možnosti za zdravstvene težave pozneje. In en obisk veterinarja ti pokrije strošek solidne hrane za celo leto. Zato se pred izborom hrane vseeno malce pozanimaj ali preberi kakšen članek. Mogoče za neko osnovo dovolj že tole, da ti bo dalo misliti:

pravilna prehrana mačke
Branje deklaracij
umazana resnica o sestavinah v hrani za pse in mačke
5 trendov v sestavinah hrane za pse in mačke
Oglikovi hihrati v pasji / mačji hrani

Pa ne pišem tega kot lastnik trgovine s hrano za živali, ampak kot dober nasvet novemu lastniku živali.


A ja pa sterilizirati/kastrirati ju daj čimprej. Ker drugače boš imel precej hitro probleme z mladiči... Pa še bolj se bosta hiše držala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cvetka2