Brisanje nadur

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Ta debilizem tudi ne vem kdo si je izmislil. Pri eni firmi smo lahko koristili celih 8 ur, ampak je bil pogoj da si prišel v službo in si štemplal koriščenje ur. Super ne, sploh če bi ure lahko preživel nekje ob obali, kot podaljšek rednega dopusta, ti pa se moraš zjutraj štemplat. Spet pri drugi firmi si lahko ure koristil poljubno, le predhodno si moral javit da boš koristil ure, da ti tajnica ni pisala dopusta.
V glavnem ene kadrovske službe v navezi z direktorji so kreteni prve vrste. Ko pa se rešuje njihove riti z nadurami potem pa ne delajo problemov. Samo da je v vnjihovo krist, ko pa se gre za delavca pa ga je treba j3bat.

V nasem podjetju ure placamo, ali pa jih lahko zaposleni koristojo. Meni, kot direktorju se nadure na izplacujejo, niti jih ne koristim. Toliko o kretenskih direktorjih.

Ne pustim pa nobenemu, da ure koristi cel dan, ampak mora priti vsaj za dve uri v sluzbo. Zakaj? Po tvoje zato, ker sem kreten, po mojem pa zato, ker za vseh 100 zaposlenih ne morem vsak dan vedeti, koliko ima kdo dela. In potem jaz izkoriscevalski kreten dopuscam, da nekateri neupraviceno nabijajo nadure, ki jih potem koristijo kot dodaten dan dopusta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Ti ne mores vedet, mas pa verjetno podrejene, ki morajo vedet. Al kako? Take sefe nabijem na k****, oprosti. Zate bojo ostajal po delu, hodili not delat dodatne dneve, ko se ti sprdne oz. narocila to zahtevajo, potem pa ne more clovek skoristi tako, kot se zagre. Zakaj ne zahtevas, da delajo vsaj 4 ure? Aha, ker bi moral placat malico, ane?

Zato ker neves ne ti in ne tvoji podrejeni, koliko bo dela, mora nekdo vstat zjutraj, se po moznosti peljat 20+km, da ti potem ob 9h ugotovis, da pa lahko koristi dalje ure. Lol. Kje se najdete.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Ti ne mores vedet, mas pa verjetno podrejene, ki morajo vedet. Al kako? Take sefe nabijem na k****, oprosti. Zate bojo ostajal po delu, hodili not delat dodatne dneve, ko se ti sprdne oz. narocila to zahtevajo, potem pa ne more clovek skoristi tako, kot se zagre. Zakaj ne zahtevas, da delajo vsaj 4 ure? Aha, ker bi moral placat malico, ane?

Zato ker neves ne ti in ne tvoji podrejeni, koliko bo dela, mora nekdo vstat zjutraj, se po moznosti peljat 20+km, da ti potem ob 9h ugotovis, da pa lahko koristi dalje ure. Lol. Kje se najdete.

Pri koriscenju nadur jih nihce ne omejuje. Edina omejitev je, da jih ne morejo koristiti cel dan. Kje je tukaj tezava? Morda v tem, da jim damo 1.700 regresa? Pa zadnjih deset let se eno placo bozicnice? Pa v tem, da zadnjih 5 let del dobicka delim z njimi, kar v povprecju pomeni cca. 3.000? Ali pa v tem, da jim od leta 2000 placujemo dodatno pokojninsko zavarovanje do max.visine, pa da imajo vsi brezplacen fitness in plavanje?

Morda smo pa ravno zato uspesni, ker nimamo v firmi taksnih sefov, kot si ti, da bi kdo koga na k**** nabijal.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Sori, smrdel si mi s tistim postom po tipicnem slovenskem sefu. Jaz ne voham, katere vse pozitivne stvari imajo/imate. Ce imajo vse to, se seveda verjetno tudi taka stvar s koriscenjem lazje izpelje oz se noben ne pritozuje. Bravo :zmaga:
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.914
4.972
113
V nasem podjetju ure placamo, ali pa jih lahko zaposleni koristojo. Meni, kot direktorju se nadure na izplacujejo, niti jih ne koristim. Toliko o kretenskih direktorjih.

Ne pustim pa nobenemu, da ure koristi cel dan, ampak mora priti vsaj za dve uri v sluzbo. Zakaj? Po tvoje zato, ker sem kreten, po mojem pa zato, ker za vseh 100 zaposlenih ne morem vsak dan vedeti, koliko ima kdo dela. In potem jaz izkoriscevalski kreten dopuscam, da nekateri neupraviceno nabijajo nadure, ki jih potem koristijo kot dodaten dan dopusta.

Vesel sem za tebe, da imaš uspešno podjetje. Super da deliš dobiček in božičnico. Pri takem direktorju potem pozabiš, neumen sklep, da se cel dan nadur ne more koristit. To je neumno, me neboš prepričal v obratno. Vse ostalo pa kapo dol.
Mogoče en namig, če imaš občutek da delavci nabijajo ure, uvedi pisne sklepe o opravljanju nadur, naj vsak utmelji kaj je delal. Pri nas je tako, in ni gledanja postrani, češ kaj še delaš ob 18:00 na firmi.

Ampak ti si verjetno eden od 100tih če ne 1000tih. Žal sem na lastne oči videl eno veliko slovensko DRŽAVNO podjetje, kjer so se ure brisale na normo, vse dokler sindikat ni organiziral stavke. Seveda je možnost da se ure koristijo, ampak, ko ti pa šef ne pusti tega, ker ni zamenjave. In če to dela državno podjetje, kaka štala šele mora biti pri drugih. No to da se v taistem podjetju miljoni mečejo skozi okno (beri v žepe), verjetno ne rabim omenjat, saj je vendarle to državno podjetje, kakopak.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.323
5.358
113
Mogoče en namig, če imaš občutek da delavci nabijajo ure, uvedi pisne sklepe o opravljanju nadur, naj vsak utmelji kaj je delal. Pri nas je tako, in ni gledanja postrani, češ kaj še delaš ob 18:00 na firmi.

To narediš, ko hočeš delovno moralo malo zbit ali pa je že v k*. Bilokaki obrazci, kjer vpisujes in se zagovarjaš pavšalno vnaprej za brezveze. Stempljanje všteto. Če mu vse laufa pa načeloma zadovoljstvo zaposlenih na visokem nivoju in te potem ne zajebavajo nazaj ampak pridejo oddelat svoje, zakaj bi to počel?
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Vesel sem za tebe, da imaš uspešno podjetje. Super da deliš dobiček in božičnico. Pri takem direktorju potem pozabiš, neumen sklep, da se cel dan nadur ne more koristit. To je neumno, me neboš prepričal v obratno. Vse ostalo pa kapo dol.
Mogoče en namig, če imaš občutek da delavci nabijajo ure, uvedi pisne sklepe o opravljanju nadur, naj vsak utmelji kaj je delal. Pri nas je tako, in ni gledanja postrani, češ kaj še delaš ob 18:00 na firmi.

Ampak ti si verjetno eden od 100tih če ne 1000tih. Žal sem na lastne oči videl eno veliko slovensko DRŽAVNO podjetje, kjer so se ure brisale na normo, vse dokler sindikat ni organiziral stavke. Seveda je možnost da se ure koristijo, ampak, ko ti pa šef ne pusti tega, ker ni zamenjave. In če to dela državno podjetje, kaka štala šele mora biti pri drugih. No to da se v taistem podjetju miljoni mečejo skozi okno (beri v žepe), verjetno ne rabim omenjat, saj je vendarle to državno podjetje, kakopak.

Zadeva ni tako enostavna in te ne bom prepričeval v nekaj, kar ne verjameš. Pisnih sklepov se izogibamo, ker gradimo na zaupanju in odgovornosti posameznikov. S pisnimi sklepi bi povečal birokracijo, če pa bi kdo želel delati nad ure bi našel izgovor, da bi jih. Je še en drug vidik moje odločitve. Poglej; nekdo rečen v petek bom koristil ure. O.K., saj ni problema. Se ve, da bo Polde tisti dan manjkal in bodo ostali naredili njegovo delo. Polde ure koristi zato, ker gre v petek zjutraj, ali pa že v četrtek popoldne na vikend na Pohorje. Sevda to ustrezno prej pove. Potem pa pride v četrtek slabo vremenska napoved in se Polde odloči, da bo prišel raje v službo. S tem doseže, da lahko te ure koristi drug dan med tem, ko v službi ni pravega dela zanj, ker je bilo že naprej dogovorjeno, da bodo tisti dan njegovi sodelavci naredili njegovo delo.

Kakor koli, to bo ostalo tako kot je. Tega nimamo od vekomaj ampak smo to uvedli pred leti in se je izkazalo, da je bil ukrep dober. Se nihče ne pritožuje, ker imamo super klimo v podjetju.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
z mojega vidika... se nadure koristijo kakor hočejo, torej po želji. edini pogoj je, da je takrat vse narejeno, da procesi tečejo nemoteno. torej se zaposleni sami dogovorijo med sabo, kako in kaj
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.931
2.405
113
Lublana
Obišči stran
Po mojih izkušnjah se lahko nadure poljubno koristijo le pravi čas moraš povedati in se dogovoriti kdaj. Tudi več dni skupaj fraj. Plačane so več in tudi kadar se jih koristi dobiš ob plači nakazano razliko. To je edino pravilno in normalno. Vse kar je manj je nateg in kraja.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.625
6.393
113
Vsem je jasno kako in kaj glede nadur, pa vendar. Nihče noče konflikt z direktorjem, saj je rezultat jasen, kdo tukaj popuši.
Je pač potrebno po diplomatski poti stvari reševati sproti. Z delom poizkušiš zaključiti do 16:00 ure, tako da se vseeno šteje tista ura +.
Čeprav je zakon na strani delavcev, se to še vedno redno dogaja v precej podjetjih. Vsak se pač želi izogniti izgubi službe, menjava službe pa včasih ni tako enostavna.
 
Nazadnje urejeno:

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
razumemo. delavec je v podrejenem položaju, če pa direktor to izkorišča, je za mene ničvreden pesjanar, in velikokrat je tako. tudi sam sem bil v podobnem, nekega lepega dne sem imel dovolj, šel na svoje in sedaj sem 8 leto sam svoj šef.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.931
2.405
113
Lublana
Obišči stran
Vsem je jasno kako in kaj glede nadur, pa vendar. Nihče noče konflikt z direktorjem, saj je rezultat jasen, kdo tukaj popuši.
Je pač potrebno po diplomatski poti stvari reševati sproti. Z delom poizkušiš zaključiti do 16:00 ure, tako da se vseeno šteje tista ura +.
Čeprav je zakon na strani delavcev, se to še vedno redno dogaja v precej podjetjih. Vsak sem pač želi izogniti izgubi službe, menjava službe pa včasih ni tako enostavna.

Ja ni vam jasno. Jaz sem napisal kako je pri meni, če ne grem. Ker pa mnogi požrete vsako sranje in dopuščate, da se vam nadure celo brišejo pa to delodajalci izkoriščajo in je zato meni težje doseči pravico.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.625
6.393
113
Ja ni vam jasno. Jaz sem napisal kako je pri meni, če ne grem. Ker pa mnogi požrete vsako sranje in dopuščate, da se vam nadure celo brišejo pa to delodajalci izkoriščajo in je zato meni težje doseči pravico.

Ne vem če si dobro razumel. Kar je narejenih in upoštevanih nadur do 16:00 ure, jih po predhodnem dogovoru vedno lahko koristiš. Problem je v brisanju nadur po 16:00 uri, saj se vse kar je čez briše in delaš zastonj.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.201
5.584
113
Ni problema..vi kar sesuvajte....

ko bo treba pa delo za preživet najdit, bost pa spet vsi sluzavi okol delajalcev lazili.
A brez nadur praviš da ne gre preživeti ?
V začetku industrijske revolucije so delali po 16 ur šest dni v tednu , bile so se težke bitke (dobesedno), da smo prišli do 8 urnega 5 dnevnega tedenskega delovnika.

sixpower
Dejansko še vedno ne razumem. kaj je s to 16 uro?

Verjetno gre za delovni čas 8-16, tako da je vse kar je potem nadura.

Kaj pravijo oni na severu Evrope o nadurah: če se redno ponavljajo (več kot 1x na dva tedna) gre v prvi vrsti za problem nesposobnega vodstva, da ne zna dela organizirati.
Ali vzame preveč naročil in ima zaposleno premalo ljudi.Ni panike, bomo pa delali vsak dan vsaj 2 naduri in seveda še redne delovne sobote.Za minimalca.
In potem se nekateri čudijo, da imajo ljudje dovolj tega sranja in skoraj bežijo preko severne meje.


Tiste, ki nadure brišejo bi morali obesiti za jajca in pustiti na stebru za opomin.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Poznam primer v eni avstrijsko firmi v Sloveniji. Delavka je delala po 130%. Sefi so rekli, da to ni mogoce in jo 20% brisali. Kar tako. Potem so stali zraven en dan in gledali pod prste. 131%. Vseeno brisali 21%. In kaj lahko delavec? Seveda je dala odpoved in se jim zdaj smeje v brk z druge firme.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Poznam primer v eni avstrijsko firmi v Sloveniji. Delavka je delala po 130%. Sefi so rekli, da to ni mogoce in jo 20% brisali. Kar tako. Potem so stali zraven en dan in gledali pod prste. 131%. Vseeno brisali 21%. In kaj lahko delavec? Seveda je dala odpoved in se jim zdaj smeje v brk z druge firme.
To lahko naredi. Nekateri pač ne razumejo, da je potrebno ljudi motivirat in tudi pošteno plačat.
Sem imel podoben primer, ko so me jeb... v eni od bivših služb. Sem šel do nadejenega in mu razložil moje pomisleke. Se ne da nič naredit. Sem ga prosil naj zorganizira sestanek pri direktorju, ki mi je isto povedal.
Čez 1 teden, ko sem nadrejenemu izročil odpoved, so pa druge vodje pošiljali k meni, če bi vseeno premislil. Butla nista razumela, da pač nekje je meja in potem poti nazaj ni več. Sem se vljudno zahvalil, dogovoril za odpovedni rok in kaj imam za uredit do takrat in čao miško.

Je bilo pa zanimivo opazovat, kako se je način dela in odnos spremenil z odhodom starejšega vodje, ki ga je nadomestil mlad naduva vseved menežer, ki se mu sanjalo ni, kako se dela s podrejenimi. Starejši je točno vedel kako se dela, znal rešit težavo, če si prišel do nje, zorganiziral vse, nov mlajši je pa samo excel znal obračat, to je bilo pa vse. Pa par projektov, kjer bi moral kot vodja pomagat, je zafural, tako da smo potem raje sami vse reševali, on je pa samo še podpise talal.
 
Nazadnje urejeno: