Brexit propaganda

22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Dobra
smile-1.gif

 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
k smo res ful samozadostni...

kaj pa je to za nas...

kmeti zivijo od eu subvencij
gradbenistvo zivi od eu ubvenciji
tehnoloski razvoj je subvencioniran od eu
izvoz je velik dejavnik v bdp

itak, pejmo iz eu, pa sami zivotarimo...

oz. razlozi mi kako naj slo prezivi kot soseda eu in njen zunanji partner?
 

hrci

Pripravnik
22. jan 2008
865
2
18
Mi ne moremo ene firme gor držat, zato pa nam vse tujci pokupijo, kar sploh ni slabo. Mi kot država smo nesposobni da bi bili za sebe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mirc4u2c in MrDaco

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
k smo res ful samozadostni...

kaj pa je to za nas...

kmeti zivijo od eu subvencij
gradbenistvo zivi od eu ubvenciji
tehnoloski razvoj je subvencioniran od eu
izvoz je velik dejavnik v bdp

itak, pejmo iz eu, pa sami zivotarimo...

oz. razlozi mi kako naj slo prezivi kot soseda eu in njen zunanji partner?

Za začetek bi se znebili veliko EU birokracije in butastih omejitev, ki dušijo gospodarstvo.

Za vsak € iz EU damo ziher 2 tja, kot da si sami ne znamo dati subvencij, sploh pa subvencije samo umetno ohranjajo tisto, kar mora crknit, da zraste nekaj novega.

Izvažamo še vseeno lahko, smo izvažali pred EU. Kako pa kitajci izvažajo v EU? Pa američani? Pa švicarji?

EU je samo nateg, birokratski raj in odložišče doma ne več priljubljenih politikov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: membrain

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
EU je samo nateg, birokratski raj in odložišče doma ne več priljubljenih politikov.

O ostalem nisem prepričan, s tem bi se pa skoraj strinjal v celoti
evil.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
seveda
bonk.gif


video ki ga je dal naslovnik je zaključek daljšega videa od johna oliverja (anglež) ki lepo pove (pa saj to je vsem ki niso zaslepljeni z njihovo aristokracijo) da jim bo izven bistveno težje, se splača pogledat celoten video
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Francozi bodo z dnem, ko bodo Britanci izstopili iz EU (in bodo vse pogodbe med EU in UK nične) spustili vso hordo migrantov v UK (katero sedaj zadržujejo na celini v skladu z dogvorom). To so že napovedali (Francozi namreč).
Britancem ne bo pretirano lepo... Hkrati se jim lahko zgodi (in se verjetno bo) referendum o odhodu Škotske iz UK in vstop Škotske v EU. Dvomim da bo EU tehtala njihovo prošnjo tako dolgo kot prošnjo Slovenije...
In UK bo razpadla tako kot velika Srbija na beograjski pašaluk...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
k smo res ful samozadostni...

kaj pa je to za nas...

kmeti zivijo od eu subvencij
gradbenistvo zivi od eu ubvenciji
tehnoloski razvoj je subvencioniran od eu
izvoz je velik dejavnik v bdp

itak, pejmo iz eu, pa sami zivotarimo...

oz. razlozi mi kako naj slo prezivi kot soseda eu in njen zunanji partner?

Za začetek bi se znebili veliko EU birokracije in butastih omejitev, ki dušijo gospodarstvo.

Za vsak € iz EU damo ziher 2 tja, kot da si sami ne znamo dati subvencij, sploh pa subvencije samo umetno ohranjajo tisto, kar mora crknit, da zraste nekaj novega.

Izvažamo še vseeno lahko, smo izvažali pred EU. Kako pa kitajci izvažajo v EU? Pa američani? Pa švicarji?

EU je samo nateg, birokratski raj in odložišče doma ne več priljubljenih politikov.

v teoriji bi šlo. samo ko bi eu postala maščevalna, bi bil izvoz zelo slab.

če kmetom ukinemo subvencije in pocrkajo tisti vsi tamali k itak morjo, mesa in mleka marsikdo videl nebi...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Nismo mi Norveška, ki sedi na nafti niti Švica, ki sedi na nakradenem nacističnem zlatu. Zato tudi prihodnost UK brez EU le ni tako rožnata kot mislijo...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
itak da ne, vsa industrija dela za nemčijo in potem čez "noč" pipo zapremo. Gotovi smo at takoj, vsa naša industrijase prekanalizira tudi čez noč na slovaško, polsko, madžarsko in romunijo.Tako to gre. Mi lahko še delamo samo suho robo iz ožledenega lesa. Prodat je ne bomo mogli,lahko jo pa zakurimo in se pogrejmo čez zimo, potem pa je novo leto.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Mi ne delamo niti suhe robe iz ožledenelega lesa. Dela se samo to, da se prelaga papirje iz levega v desni predal.
Suho robo iz našega ožledenelega lesa delajo Avstrijci.
wink-1.gif


Brez EU smo nula nularum. Britanci bodo pa izven EU tudi jebena stranka.

Kar sicer ne pomeni, da EU ni potrebna korenitih reform in debirokratizacije.
 

franZanton

Pripravnik
5. jul 2015
621
7
18
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Britanci bodo pa izven EU tudi jebena stranka.
Britanci so bili vladarji 70% sveta. Do začetka 2.svetovne vojne so bili velesila; njihov denar je bil svetovna valuta kot je danes ameriški dolar. Njihov politični sistem se ni spremenil že stoletja, tako da oni ne rabijo EU za svoje preživetje. Glede na njihovo preteklost je bolje da niso v EU, ker oni ne bodo nikoli poslušali ali se uklonili ukazom Nemčije ali bognedaj Francije, razen če to ne bo v njihovo korist. Ni to podložna Slovenija, ki iz vsakega obrobnega priporočila EU naredi najstrožji zakon v upanju na "priden priden" od EU-gospodarjev.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik noker pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
EU je samo nateg, birokratski raj in odložišče doma ne več priljubljenih politikov.

O ostalem nisem prepričan, s tem bi se pa skoraj strinjal v celoti
evil.gif
Tudi jaz.....
Kot je nekdo napisal. Vec kot imamo zvezd-ic v zastavi, slabse nam gre. (yugo, slo, eu, oziroma vecje davke placujemo.
bonk.gif

Da o tem koliko birokratov je se pri nas zaposlenih na solidnih mestih zaradi eu subvencij ne pisem.