Bondex VS Belton VS Sikens VS kaj drugega

27. jan 2022
4.848
1.765
113
Zanimajo me izkušnje s tankoslojnimi lazurami za zunanji les.
Bondex je Danski, Belinka bolj ali manj Slovenska. Cenovno sta +- enaka sedaj ko je Belton na akciji.
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
64
28
širne planjave Dolenjske
Zanimajo me izkušnje s tankoslojnimi lazurami za zunanji les.
Bondex je Danski, Belinka bolj ali manj Slovenska. Cenovno sta +- enaka sedaj ko je Belton na akciji.
Letos sem uporabil, porabil 15l Bondex matt tankoslojna lazura (barva oreh). Ponovno sem prebarval leseni del stare terase, dobra prekrivnost in lep izgled. V bistvu obnovil obstoječi premaz, zadovoljen, tudi cena je nižja od Belinke.

Lani sem porabil pa 40l barve Decolazur Eco (barva bor), za novo teraso. Ta barva pa me je presenetila, ker odlično pokriva, vidne letnice drevesa, z drugim premazom naredi svilnat premaz. V primerjavi s ceno Sikkens-a je ta barva pol cenejša in glede da je sosed uporabil Sikkens tudi lani za svojo teraso, lahko primerjam in je izgled moje terase lepši (no, v mojih očeh :)). Sikkens cena je precenjena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc
27. jan 2022
4.848
1.765
113
Sem kar Bondex vzel, pa bomo videli - so rekli slepi. ;)

Je specifična postavitev pergola pod stekleno streho in je v bistvu razen UV max. zaščiteno, sedaj je neki Sikens držal 10+ let na tem lesu, na fasadi zraven pa ga moramo vsake tri leta barvat. No fasada bo slej kot prej dol letela, ali pa jo bomo prekrili s ploščami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: godfather