Bolniški stalež in obisk inšpekcije za vikend?

Dinotti

Fizikalc
27. sep 2010
1.226
0
36
Ljubljana
Ali lahko pride za vikend in, če sploh imajo pravico preverjat tprisotnost doma takrat? Vem, da æez teden opravljajo obiske, vendar mi ni logično da za vikend tudi, ker takrat tako ali tako nimaš plačano bolniško. Kdo mogoče ve kaj več o tem?
 
Nazadnje urejeno:

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Preverjajo ponavadi v času ko bi drugače bil tvoj delovni čas. Seveda pa ni to zlato pravilo.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Dinotti pravi:
Ali lahko pride za vikend in, če sploh imajo pravico preverjat tprisotnost doma takrat? Vem, da æez teden opravljajo obiske, vendar mi ni logično da za vikend tudi, ker takrat tako ali tako nimaš plačano bolniško. Kdo mogoče ve kaj več o tem?

A si zmešan
confused-1.gif


Æe si na bolniški si bolan 24ur in ne samo takrat ko bi moral biti v službi hahaha

Inšpekcija hodi tudi ob 3h zjutraj če je treba, je pa zelo odvisno od tebe in tvojega delodajalca - namreč preverjajo take ki so večkrat na bolniški, ki so na dolgi bolniški in pa take ko jih prijavi delodajalec ali kakšen sosed ali kaj podobnega.

Odvisno je tudi razlog bolniške, če je to neka poškodba si lahko odsoten zdoma in te nebo nihče preverjal (recimo gips na nogi), če imaš psihične težave ti ni treba biti doma ker ti napišejo v bolniško gibanje v naravi, če si pa prehlajen pa raje ne hodi naokrog
smile-1.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ja enega poznam bolnika v glavi, ga je detektiv v diskaču 14 dni že na bolniški poslikal ..... in je človek potem dobil stalno bolniško tam --- beri odpoved .
 

osiris12345

Fizikalc
20. feb 2011
1.304
13
38
Ljubljana
sem na bolniški že skoraj 1 leto, do danes me ni še noben prišel pogledat če sem doma ali pa slikat če sem bil kje v lokalu sedel. drugače pa a ni nek zakon ki prepoveduje obiske inšpekcije na domu?
 

osiris12345

Fizikalc
20. feb 2011
1.304
13
38
Ljubljana
nisem polomljen, pač imam neko bolezen notri v telesu in se zelo počasi zdravi, navzven sem videti normalno, navznotraj pa sem čisto razštelan.
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Ne, takega zakona ni. Je pa zakonsko omejeno kdo lahko kontrolira in kakšne so pristojnosti tega, ki ima pravico kontrolirati (vpogled v določene baze podatkov, obiski na domu, vrste nadzora ipd.).

lp
 

osiris12345

Fizikalc
20. feb 2011
1.304
13
38
Ljubljana
ma ja sej mene to niti skrbi ker imam odobreno od zdravnika da grem lahko kamor hočem, oz. še priporočeno imam morje in vse ostale aktivnosti
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.366
5.873
113
pri taščici
Nimam izkusenj z inspekcijo kljub temu da sem tisti cas eden izmed "top dvaset" na bolniski po dolzini staleza. Tudi alter pikniki so se zgodil med bolnisko, da ne govorim kaj drugega. Je pa res da sem prezivel xy operacij...cca 300rtg posnetkov z jasno vidnimi razlogi za bolnisko, delodajalec je tudi vedel kaka je situacija... Najbrz te lahko tudi za vikend haklajo,razen ce gres v ponedeljek v sluzbo.
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Sej inšpektor ne pride kar iz lufta, ampak ga pošlje delodajalec. Če delodajalec ne sumi vate, ti ne bo pošiljal inšpekcije.
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Delodajalec pošlje inšpektorja samo v obdobju, ko ti on plačuje bolniško - to je prvih 30 delovnih dni bolniške. Potem pa postaneš strošek ZZZS-ja in nadaljne kontrole so v njihovi domeni.
 

Accord

Pripravnik
2. sep 2007
959
21
18
Citat:
Uporabnik roseanne pravi:
Delodajalec pošlje inšpektorja samo v obdobju, ko ti on plačuje bolniško - to je prvih 30 delovnih dni bolniške. Potem pa postaneš strošek ZZZS-ja in nadaljne kontrole so v njihovi domeni.

Zakaj že oz. kje to piše? Delodajalcu je v interesu, da ima delavca v službi, ne da je na bolniški in mora iskati nadomestilo za njega. Mislim, da lahko pošlje delodajalec svojo kontrolo tudi po 30 dneh.
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
To se strinjam s tabo. Delodajalec te lahko tudi potem kontrolira.
Ampak glede denarnega nadomestila po 30 dneh pa je "šef" ZZZS. In oni odločajo, ali si upravičen do nadomestila in ali kršiš navodila os. zdravnika / komisije glede mirovanja in podobno. Lahko te pa delodajalec prijavi ZZZS-ju - da kršiš pravila in potem zZZS to preveri.

V praksi pač (vsaj pri nas) izgleda tako, da delodajalci po 30 dneh bolniške praktično nikoli ne pošljejo kontorle (razen ob res očitni kršitvi navodil - ampak se mi zdi, da je dandanašnji to redko. Ljudje se bolj bojijo za službo kot nekdaj.)