bolečine v križu

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.396
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Aja, pa kineticne trakove sem dobil cez hrbet. Zdaj zgledam, kot sportnik.
hysterical-1.gif

Sem jih imel napopane čez hrbet. Ne vem a je bolj placebo efekt, al je res kaj na tem? Nisem občutil razlike...
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
ti trakovi pomagaji le če imaš samo kožo preko mišic ( brez cm podkožne maščobe.. )
drugače pa. če te mišice jezijo si daj na mišice topel obkladek. Zaj imam blazinice cca 15 x 15 cm napolnjene s koščicamo od češenj in jih segrejem v mikrovalovki cca 1 minuto. Zelo pomaga
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.878
5.146
113
ne da delam reklamo, sem samo zadovoljena stranka.
Ampak za folk iz štajerskega konca pokliči sem: James, Center Sonce
http://center-sonce.com/index.php/programi/individualni-programi/zdrava-hrbtenica/

2 mesca me je križ jebal enkrat majn enkrat bolj (standard, dvigoval skale in bum). Najhuje je blo, da si nisn mogo hlačt normalno oblečt, kaj šele zoknov
smile-1.gif
, Froca sem komaj čez ograjo iz postle dvignil, itd. Od parih sem slišal, da jih je James zrihtal. Pa sem šel še sam. Sem bil ali dohter in 3 mesce čakat al pa sonce. Ma kaj zgubit ni blo kaj in sem probal.
Tam sem bil dve urci. Najprej pogovor kje kaj in zakaj, ocena drže in neka testiranja. Pol pa nekaj vaj in "masaže". Po prvi vaji sem lahko dvignil medicinko z minimalnimi bolečinami. Na začetku sem jo komaj prestavil na stol. Med "masažo" sem bežal iz njegocih prijemov :D . Po dveh dnevih nisem več vedel kaj je bolečina v križu. Delam tiste vaje, ki mi jih je pokazal in se je še drža in fleksibilnost izboljšala.

:D bere se kot topšop samo jebat ga jaz sn ko novi
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Če vprašaš Jamesa če pozna koga iz Ljubljane te pošlje ponavadi k meni.

Večina terapevtov ter običajno tudi klasična medicina se takšnih poškodb loti na napačni strani. Klasičen scenarij je takšen, nekoga boli križ in nato se vsi vpičijo v tist del ledvene hrbtenice. Gledajo, merijo, primerjajo in na koncu ugotovijo vnetje ali začetek obrabe. Potem pa je vse namenjeno sanaciji posledic. Torej, da bolečina mine ter, da se tisto mesto ojača torej, da nivo draženja drugič ne bo izzval bolečine. To je podobno kot če bi ugotovil da imaš v mašini premalo olja, potem pa greš na servis in ti ga dolijejo. Za dokončno rešitev problema je bolj pomembno, da ugotoviš kje spušča.
To je zastarel sistem. Kar koli počneš je potrebno gledati telo kot celoto. Če hočeš nekaj pobrati s tal se gib zgodi v gležnju kolenu, kolku, ledvenem delu hrbtenice itd.... do zapestja. Vsak sklep in del telesa mora prispevati svoj del. Če ga kateri del ne, mora drugi del narediti še njegov delež. Če se to kronično ponavlja se tisti del vname. Torej si lahko siguren le da tvoj 'križ' naredi svoje delo in ne samo svoje temveč tudi od nekje drugje, kjer se zabušava. Torej je za rešitev tvojega problema potrebno najti del telesa, ki je v restrikciji in ne naredit svejega dela. Vzroki so lahko različni vendar ko ugotovimo, kje je težava v celi verigi se zadeva popravi.

Primer je tukaj
https://www.youtube.com/watch?v=Fcqo_9f2obk
bodite pozorni kako zamorc naredi zalet in nato zamajh. Rotira se celo telo od ramen naprej do trupa, bokov, zarotirajo se tudi stegna vendar se na levi nogi vrtenje ustavi zaradi trdega gležnja na levi nogi. Kje pridejo strižne sile, kje je imel Tiger 3 operacije?
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Eno vprašanje za znalce. Zadnjih nekaj tednov (zadnje dni vsak dan huje) me muči križ, od blage bolečine pa do takšne, da grem komaj do WC-ja in hodim, kot da me je nekdo nabrisal.., ni pa še na blokada/tramal ravni.

Navadno je nahjuje zjutraj, ko se zbudim...potem se po kaki uri očitno telo malo ogreje in se je (ob bolečini) lažje premikati. Če dolgo stojim ali dolgo sedim tudi začne postopoma stopnjevati bolečina... razmišljam o razlogu za pojav tega, poleg potrebe po ojačitvi trebuha/hrbta... Nikoli imel problemov s križom.

Vsak dan se vozim cca 4 km s kolesom v službo in 4km nazaj, s kolesom z zelo ozkimi gumami, napihnjeno na 5,5 barov, drža je zelo naprej usmerjena, skoraj kot pri specialki. Kolesarske proge in ceste v LJ poznate, na poti prevoziš verjetno kakih 50 grbin v vsako smer. Na kolesu imam vedno ruzak z laptopom in drugimi stvarmi, v položaju kolesarjenja mi teža od ruzaka sloni na križu oz. spodnjem delu hrbta.

Razmišljam ali je lahko to vzrok težav? trde gume na kolesu, grbine, nagnjen naprej in ruzak gor? Ta način prevoza uporabljam slabe dve leti... Danes grem sicer k fizioterapevtu, da me pogleda.

Mogoče te je samo prepihalo ? Probaj z ledvičnim pasom ?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Očitno je tista manualna masaza pomagala, danes sem (po treh tednih), skoraj, ko nov. mogoce nakljucje, v bistvu mi je vseeno
smile-1.gif
upam, da zdrzi se naprej...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Naključje ni, sprostil ti je kako mišico.
Vzdržalo pa žal verjetno tudi ne bo za dolgo, če ne boš nič spremenil. Jačati mišice, ki si jih mogoče zanemarjal in paziti pri težjih bremenih. Glede na položaj je "težko" lahko že samo par kil.
 

B81

22. jul 2007
34.514
8.956
113
Bi do tega prišlo tudi, če bi človek redno delal vaje za križ in hrbet? Dvigovanje nog (in rok) navzgor ležé na trebuhu?
Sam to prakticiram zadnje čase, ker sem se zaradi bolečin (v križu in nogi) ponoči zbujal, to mi je svetoval Rugole.
 

B81

22. jul 2007
34.514
8.956
113
Vzemimo 90 kd deda ki nikoli ni treniral. Menda bo njegova lastna teza dovolj za krepitev misic na krizu, imo...?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.348
6.542
113
Če si previden pri opravilih, če pa bi rad bulletproof križ, pa se mora delat z utežmi
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Lahko mirno rečemo, da za vse ljudi, ki se ne ukvarjajo s kakimi res ekstra športi ali nekim težkim delom, popolnoma zadostujejo vaje s telesno težo. Saj te vaje so dejansko lahko zelo težke, če je potrebno, sploh če se jih pravilno dela.
Če bi vsi redno delali osnovne vaje, ne bi imeli nobenih težav s križem pri normalnem življenju in ravnanju s težkimi stvarmi. Uteži stanje običajno samo poslabšajo.
 

B81

22. jul 2007
34.514
8.956
113
Vaja je taksna, da drzis noge navzgor kolikor casa zdrzis in to je tezko ko pes, dobesedno.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Kostanj pojdi nabirat. Si boš tako razmigal hrbet da boš sam nad sabo navdušen.

Drugače...imaš na postelji pod jogijem letveno oporo?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Prejsnji vikend me je ravno med nabiranjem kostanja zategnilo
smile-1.gif


Posteljo, vzglavnik, kovtr, lezisce in letveni del imam vse vrhunsko. Eno od podrocij, kjer ne sparam ampak iscem kakovost.
 
Nazadnje urejeno: