bolečine v križu

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.540
6.590
113
Tole pa je kar zajebano slišat, pa ne si mislit, da je operacija čudež potem...

Kako pa si sploh prišel do takšnih poškodb?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Ko bi vedel... Nič posebnega. 17 let dela v informatiki, brez težkega fizičnega dela ali kakršne koli obremenitve hrbtenice. Rekreativno kolesarjenje, smučanje, pohodi v planine...

Tudi tokrat nič posebnega. Čutil "pritisk" v spodnjem delu hrbtenice nekaj tednov kar se je stopnjevalo do te točke, da so bile bolečine že prehude. Šel zdravniku, dobil 10 injekcij in potem napotnico za ortopeda, ko so bile bolečine že neznosne...
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
So kakšni elektro stimulatorji (TENS/EMS), ki bi se jih splačalo kupiti in priklopit na boleče dele?
Na fizioterapiji sem bil priklopljen na une profi zadeve...

Malo gledam te Omron, Beurer in Sanitas. Cene so tam od 50 do 100€.

Ima kdo kakšne izkušnje?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.540
6.590
113
Enim je pač bolj simpatično da ležijo na kavču in uporabljajo tens, kot pa da bi kaj naredili za sebe.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Enim je pač bolj simpatično da ležijo na kavču in uporabljajo tens, kot pa da bi kaj naredili za sebe.

Hvala. Zelo si pomagal...
stupid-1.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
edina zadeva, ki ti bo pomagala bo telovadba oz razgibalne vaje in vaje za jačanje mišic. fse ostalo je bolj tak tak

Jasno, da so potrebne vaje katere tudi izvajam kolikor bolečine dopuščajo.

V kolikor TENS/EMS ne bi pomagal verjetno tudi fizioterapevti tega ne bi uporabljali zato pa sprašujem...
rolleyes-1.gif
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.857
98
48
štajerska
te elektro stimulacije pomagajeo enim bolj drugim manj. odvisno od vzroka bolečine. če se ti je kaj premaknilo ne bo koristi. samo če ima mišica finte potem zna pomagati
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
TENS je koristen samo do takrat, da prilezeš iz nule na toliko, da lahko razne vaje delaš. Pa znati je treba to uporabljati, ni samo da elektrode kar nekam prilimaš, kak fizio ti bo moral to pokazati. Jih je pa kar nekaj na trgu, recimo že v Sanolaborju jih dobiš.
Ampak če kaj pomaga dolgoročno, so to prave fizične vaje.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Disk so mi na na fizioterapiji spravili bolj kot ne nazaj na svoje mesto. Špona pa mi mišico v nogi.
Ko grem v predklon se pod določenem kotu pojavi bolečina in zateguje v nogo.

Zgleda pa,da se je povečala tudi občutljivost na vreme.
Kakor se bliža in je že slabo vreme, so bolečine močnejše kot drugače....

Zaradi tega razmišljam o kakšni dodatni domači protibolečinski terapiji...
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
edina zadeva, ki ti bo pomagala bo telovadba oz razgibalne vaje in vaje za jačanje mišic. fse ostalo je bolj tak tak

Jasno, da so potrebne vaje katere tudi izvajam kolikor bolečine dopuščajo.

V kolikor TENS/EMS ne bi pomagal verjetno tudi fizioterapevti tega ne bi uporabljali zato pa sprašujem...
rolleyes-1.gif

Prit k men pa ti js posodim compex, ampak ne pričakovat kej od tega. Fizioterapevti uporabljajo to ker ne vejo kako bi rešili vzrok. Ne razumem zakaj še sploh hodiš k fiziooterapevtu če ni nič boljše.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.411
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Ni nič boljše? Glede na to, da sem po dveh obiskih terapevta dal stran tablete in se začel normalno premikati in da lahko pojem obrok sede za mizo (prej sem stal in jedel, ker nisem mogel sedeti) ne bi ravno trdil, da ne gre na boljše...

Uradno fizioterapijo na delovni nalog pa pričnem šele 15.06.2016. V bolniški sem pa že od sredine februarja.

Se ti ne zdi normalno, da je bolje začeti delati nekaj, da se stanje izboljša, kot pa da čakam na boljše čase?!
In potem nekateri napadate, da bi rad na kavču izboljšal stanje...

Kdor ni izkusil bolečin hernije in pritiska na išiasni živc naj se prosim vzdrži komentarjev!

Hvala za razumevanje in hvala vsem kateri pomagate z nasveti!
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.540
6.590
113
Ne se dat in ne pozabit, da največ lahko k ozdravitvi prispevaš sam, zdravniki te samo pokrpajo, do naslednjega incidenta, potem pa jovo na novo...ojačat telo, da ne bo tako šibko in bo lahko zdržalo vse, normalne, napore.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.857
98
48
štajerska
eni te razumemo, ker smo imeli/imamo samo take težave. ampak tiste elektro jajce pomagajo največ pri poškodbi mišic oz tkiva.
če ti še špana nogo, se boš moral še nekaj časa raztegovati, da se ti zadeve nazaj postavijo. lahko to traja mesece tudi leta
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.540
6.590
113
Če je vzrok pritiska na živca mišica ki je v krču, potem bo pomagal tudi tens, ker jo bo malo obdelal in bo popustila. Lahko da je tudi kakšno neravnovesje v telesu in edina poza, da stojiš ravno, je pač takšna, da spet nekaj pritiska na živec

vzrokov je miljon, zato je treba kompetentnega človeka, ki bo odkril vzok, jaka je pravi naslov za kaj takega, tako da ne škrtat, kar se tiče lastnega zdravja.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.285
23
38
Murska republika
Naj povem moj primer, desetletja težav z križnim delom me je privedlo do lansko letne operacije na ortopediji v MUrski Soboti, težave so bile tako hude da sem popolnoma odpovedal, po prvi operaciji stanje še hujše čez mesec dni ležanja v bolnici izvedena nujna druga operacija pri kateri se je stanje tako zakompliciralo da bi na operacijski mizi skoraj izkrvavel, kri se mi je zlila v črevesje in posledično ostala tudi v rani, trpel sem neznosne bolečine in krče, zdravniki mi niso mogli kaj dosti pomagat razen z inekcijami morfija in še drugimi, moj lečeči zdravnik katerega ne bi izpostavil je pa prišel iz maribora v Mursko in tu je vodja ortopedije, je izgubil upanje za mene, bila bi nujna premestitev v Ljubljano katera pa se ni izvršila ker so me okužili z bolnišnično bakterijo, 3 mesece ležanja v bolnici, shujšal 12 kg , z pomanjkanjem železa in hudo slabokrvnega so me dali v domačo oskrbo kar je bila edina rešitev za mene.V bolnici nisem shodil zaradi okvare živčevja in slabosti udov, decembra sem šel na rehabilitacijo , doma sem shodil vendar sem invalid na berglah. Bil sem v ljubljani pred kratkim na nevrokirurgiji in mi je zdravnik potrdil že slišano; operacija je nemogoča zaradi vraščenosti živcev in poškodbami od operacije, svet se mi je sesul-kaj sedaj??
Doma ne gre brez morfija v tabletah, tudi tens in mazila mi malo ublažijo bolečine, vsakih toliko časa se zrušim in padem zaradi krča v predelu križa
kaj naj povem, hudo je.
Tožiti zdravnika, ja, verjetno ga bom že zaradi principa!!!
Torej , operacija ni rešitev in dobro premislite kako in kaj.
 
Nazadnje urejeno:

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.857
98
48
štajerska
kamilice ne škodijo. če si lahko kje izposodiš probaj. kupoval za drag denar jaz ne bi.
najbolje da najdeš dobrega manualnega medicinca kineziologa ( ni isto kot kiropraktik ). Ti znajo kar dobro zrihtat
ostalo pa so vaje in vaje in vaje... jaz sem rabil vsako jutro najprej dve uri počasnega razmigavanja, da sem lahko ravno stal