Bolečina pri nosu

17. dec 2010
1.174
0
36
124
Zdaj me že 2 dni močno boli pri nosu, z notrišnje strani. Na desni strani pod kožo.

Na sliki označeno

nos2.jpg

Napačno stran sem označil, ampak upam, da je jasno označeno.


Nisem se nikjer udaril ali kar koli ...

Me je malo strah, če bi se mi rak pojavil? Je kaj možnosti za to?

Bolečina je naenkrat sama od sebe prišla, pa skos me isto boli, nič bolj in nič manj.
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Kot prvo - ne, ni jasno označeno. Ti praviš, da te boli na desni strani nosu in mi naj ti zdaj povemo, kaj to je.


Ja, lahko je en zasevek nekega karcinoma v maksilarnem sinusu, ki na eni strani prodira skozi etmoidno kost v možgane, na drugi strani pa skozi podkožje navzven, vmes dela vnetje in to te boli. V roku parih mesecev boš mrtev.

In JA, verjetno je zamašena kožna pora, ki posledično povzroča vnetje v globljih plasteh kože. Mesto je zelo primerno, simptomi prav tako.



(načeloma sem mnenja, da neumnih vprašanj ni, ampak this is cutting it awfully close)
 

Dorjan

Pripravnik
22. avg 2009
33
0
6
Koper
Pozdravljen! Mene tudi občasno boli,kot kakšen mozolj pod kožo in si parkrat namažem z ognjičevim mazilom in potem je vredu.
LP,Dorjan
sprasujem se.gif
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Jernej ... oprosti ... ampak enkrat sem raka že preživel - melanoma ... drugič ga več ne mislim ...


Dorjan, misliš, da je to to? Kje priti do takega mazila?
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Rekreativni_kolesar pravi:
Jernej ... oprosti ... ampak enkrat sem raka že preživel - melanoma ... drugič ga več ne mislim ...


Dorjan, misliš, da je to to? Kje priti do takega mazila?

To je bolj podkozno-mozoljasti melanom
evil.gif


Kar se obcutkov tice precej dosadna zadeva.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Za nekoga, ki je že imel ugotovljen melanom, je zelo verjetno, da bo prišlo do še kakšne maligne spremembe na koži. Tako da pazljivo s tem, kaj misliš preživet in kaj ne - pozorno opazuj znamenja na koži. Kot ti je verjetno znano, je preživetje pri začetni stopnji melanoma praktično 100%.

Verjetno te melanom ni bolel. Podobno je z ostalimi kožnimi raki, razen takrat, ko postanejo dovolj veliki in/ali agresivni, da povzročajo vnetje.

Za tole res ne skrbet. Če pa po 1-2 tednih ne bo bolje, pa pojdi k zdravniku. Ampak kaj več, kot obiska pri splošnem kirurgu, da ekscidira vneto lojnico, se ne nadejam.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

Za nekoga, ki je že imel ugotovljen melanom, je zelo verjetno, da bo prišlo do še kakšne maligne spremembe na koži. Tako da pazljivo s tem, kaj misliš preživet in kaj ne - pozorno opazuj znamenja na koži. Kot ti je verjetno znano, je preživetje pri začetni stopnji melanoma praktično 100%.

Verjetno te melanom ni bolel. Podobno je z ostalimi kožnimi raki, razen takrat, ko postanejo dovolj veliki in/ali agresivni, da povzročajo vnetje.

Za tole res ne skrbet. Če pa po 1-2 tednih ne bo bolje, pa pojdi k zdravniku. Ampak kaj več, kot obiska pri splošnem kirurgu, da ekscidira vneto lojnico, se ne nadejam.
Vem jaz zelo dobro to, da se mi hitro lahko nazaj ponovi ... Nekdaj sem živel tako .. k doktorju nisem hotel iti, pa če bi me pol manjkalo, še le takrat bi se le odločil, da grem ... Problem je, da sem zdaj pač na vsako malenkost pozoren ... doktor mi je dal 30-40 procentov možnosti, da me pobere, pa ker sem še teko mlad, in imata moja mama in punca polno vez v medicini, sta mi zrihtali, da sem vse hitro naredil preglede, operacije itd ... Če bi mogel čakati na operacijo še štiri mesce (kolikor je povprečna čakalna doba), me več ne bi bilo ...

S temi sinusi, če so, še nisem imel nikoli problemov in nisem vedel kako izgledajo, zato sem se vstrašil. Zanimivo pa je, da moja tega ne ve, če so sinusi ... je rekla, možno je vse ...
tongue-1.gif


Dorjan, hvala za pomoč.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Človek... jaz sem se hecal glede maksilarnega sinusa.
confused-1.gif


Pomiri se, najverjetneje ni nič posebnega.