Boeing 747 zletel s steze

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Preusmeri se obtočni zrak prve stopnje kompresorja, to je mesoreznica, ki jo vidiš od spredaj. Varjant je nekaj, vse imajo enak efekt.

 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Potniški so v odhodu, tovorni pa še vsaj 20 let ne. Nadomestila za tovornjak, ki ga lahko naložiš skozi nos in potegneš 140 ton praktično iz kjerkoli, še ni. An124, An225 in C5 so raritete in se ne uporabljajo za vsakodnevne potrebe.
Za mastodonte od firm je pa logično, da se jih bodo znebili, saj to pomeni tudi prisilno upokojitev najbolje plačane skupine posadk, ki so trenutno v največje breme bankrotiranih firm. Nekaj let pred penzijo je malo verjetno, da jih bodo oz. da se bodo hoteli prešolati na drug tip.
 
  • Všeč mi je
Reactions: CLIO15 in Matey

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Ponavadi niti nimaš izbire, ali sprejmeš to ali pa odideš. Meni je trenutno način dela pomembnejši od tipa in denarja. Traja pa od meseca do dveh, v kolikor je znotraj iste firme.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Ponavadi niti nimaš izbire, ali sprejmeš to ali pa odideš. Meni je trenutno način dela pomembnejši od tipa in denarja. Traja pa od meseca do dveh, v kolikor je znotraj iste firme.

Koliko pa pride prešolanje ?

Ker kolikor sem spremljal ta Boingov fiaskov z Maxom.
So MCAS prikrili in naredili na en senzor ravno zaradi tega
da nebi bilo potrebno prešolanje ?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jernej

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Koliko pa pride prešolanje ?

Ker kolikor sem spremljal ta Boingov fiaskov z Maxom.
So MCAS prikrili in naredili na en senzor ravno zaradi tega
da nebi bilo potrebno prešolanje ?
tako je. naredili so tako da ni treba na simulator.

prešolanje pa nekaj tisoč evrčkov... odvisno od tega koliko stane simulator.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113


VanZ

si že bil v takšni situaciji da si moral nenadoma reševati avion ?

Ne bi rekel.. ampak take neumnosti so ponavadi izključno človeški faktor. Da prideš v situacijo, kjer moraš prav reševati vse skupaj, mora iti narobe kar precej stvari, ki jih ali povzročiš sam ali pa z malomarnostjo (lahko tudi neizkušenostjo) ne ustaviš poteka dogodkov.

Kako že gre.. uporabi svoje izkušnje in znanje, da se izogneš situacijam, kjer bi moral uporabiti svoje izkušnje in znanje.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.324
953
113
Kaj pa je bilo včeraj tole?
Brez naslova.jpg