Boeing 747 zletel s steze

I

Izbrisan uporabnik #9334

Ti ga pa, kot vse kaže ne znaš. Znaš pa morda kak odlomek od Ive Andriča ... ali pa še to ne.
Ne znaš pa izračunati npr. ortogonalnih ali v nekaterih primerih še bolje polarnih koordinat točke v 3D prostoru - kar pa tisti ki znajo Sonetni venec in se ukvarjajo s tehniko, nekako morajo znati. Pri meni. Pri tebi pa očitno ne.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

V bivši firmi je bilo znanje ortografije kar pogoj za cevarje in po spominu je to znal vsaki drugi bosanec. Tako da to ni neko visoko nit ne redko znanje...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja. Toda ne čisto običajni "bosanec". Kot tudi ne danes običajni FDV-jevec pri nas, kar jih pa imamo trenutno takole čez palec 80%, pa se nisem preveč zmotil. Vse to zasluga nekaj naših vrlih profesorjev na faxih koncem 80. in v 90. letih, ki so študentom naročili, da je edino perspektivna usmeritev zgolj "družbene vede", ter šiht v javnem sektorju. ( Kje je smeško na štriku? )

Tako da , Gargy , po moje je to danes kar redko znanje in če poznaš kakega fanta z njim, mi ga mirno pošlji. Prosim. Sem pa izbirčen. Znanje Sonetnega venca je precej pomembno :fredi:.

P.s. : Opravičujem se za smetenje po temi, lahko debato nadaljujem tudi drugod.

P.P.S. : Spoštovani Administer, vprašal bi, kje je smeško na štriku? Da bi se lažje izražal.
 
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik 474

Bosanec je bilo dejansko mišljeno državljan BiH. teh je bilo daleč največ, nato pa še Hrvati in Srbi. Stalna "baza" je bila nekej 50 ljudi za cevarijo, vis z znanjem ortografije, mesečno pa se je novih obrnilo kakšnih 20-30, od tega sigurno vsaj 50% z znanjem ortografije. Nikoli s tem znanjem ni bilo problemov, težje je bilo najti štromarja, ki bi znal pravilno priklopit elektromotor.
So pa to bili terenski delavci, tako da jim Slovenija ne diši ravno najbolj (hint: plača)...
 

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
516
97
28
V bivši firmi je bilo znanje ortografije kar pogoj za cevarje in po spominu je to znal vsaki drugi bosanec. Tako da to ni neko visoko nit ne redko znanje...

A si povsem prepričan, da so Bosanci obvladali ortografijo? Našo ali bosansko? Mogoče pa na tehničnih smereh ne bi škodilo malo več družbeno usmerjenih predmetov in sonetnega venca. :cool:
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Nisem cevar, tak da ti težko rečem, kaj in kako. So pa bili projekt znotraj EU in so morali biti po vseh reglcih, skupaj z certifikati in jamstvi iz naše strani, nikoli problemov ali pripomb. Eden izmed projektov, ki (kolikor vem) še vedno traja, je recimo Olkiluoto na Finskem (nuklearka).

Kot rečeno, nisem iz te stroke, vem samo, da je bil to pogoj pri določenih tipih delavcev znanje ortografije, ki se je tudi preverjala na "testih" pred zaposlitvijo in da s tem načeloma ni bilo težav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
516
97
28
Nisem cevar, tak da ti težko rečem, kaj in kako. So pa bili projekt znotraj EU in so morali biti po vseh reglcih, skupaj z certifikati in jamstvi iz naše strani, nikoli problemov ali pripomb. Eden izmed projektov, ki (kolikor vem) še vedno traja, je recimo Olkiluoto na Finskem (nuklearka).

Kot rečeno, nisem iz te stroke, vem samo, da je bil to pogoj pri določenih tipih delavcev znanje ortografije, ki se je tudi preverjala na "testih" pred zaposlitvijo in da s tem načeloma ni bilo težav.

Pa saj ni treba na dolgo in široko razlagati, zanima me samo, ali razumeš, kaj dejansko pomeni ortografija. Mislim, da uporabljaš napačen izraz. ;)

ortografíja -e ž (i) pravopis: poznavanje
ortografije / vaje iz ortografije

Nisem še zasledil, da bi ta izraz imel še kateri drugi pomen. Lahko pa se tudi motim, ni izključeno. :)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.984
5.406
113
To tud mene zanima...ker definicijo ortografije kot je bila tu predstavljena si lahko razlagam samo na način da pač ta delavec pravilno oz zna uporabljat tehnično pisavo?

Al pa v skrajnem smislu...da zna "kotirat" al pa brat tehnične risbe...

???
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Mislim, da sem jaz uporabil napačen izraz... Že dolgo ne sledim temu. Pravilni izraz je izometrija. Obstajajo papirji z izometrično mrežo in potem na teh papirjih narišeš potek cevarije - skupaj z vsemi možnimi izračuni... Ali pa branje izometričnih načrtov. To je to, kar sem jaz imel v mislih.

Moj zajeb... Ne vem pa, če je imel Demz to v mislih ali kaj drugega...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Anubis in Kamele0N

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.511
2.331
113
HI, HI, HI.
Pa tako dobro je katalo. Ampak eni zaserjejo vsako temo.
Torej, jaz sem glavni, ko koga vprašam, če ve kakšne barve je umetni horizont!
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
HF (3-13 MHz) je že bolj čuden tič, .

To mora nest zlo dalec? Ko dobis navodila za pot dobis tudi vrjetno na katerem "kanalu" se boste pogovarjali ali kako se zmenite da ima vsak svoj mir?
Imate na postajah vrjetno tudi kaksen tone ID potrdilo skom se pogovarjas al kr na blef?

Aja pa kaj delas na odrocnih krajih, koliko casa si frej med prihodom in odhodom in kaj takraz delas, gres v shopping, raziskujes okolico, kaj te zanima v teh krajih
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.786
1.943
113
HF pride prav nad oceani, nese pa brez težav npr. po celem Atlantiku. Vsaka območna kontrola ima svoje frekvence, ki se prilagajajo glede na sončno aktivnost in čas dneva. When sun is high, freqeuency is high :)
Pri uporabi HF se hkrati uporabi še 'SELCAL', da ni treba neprestano poslušati statike, ker nima zapore šuma (squelch). Kontroli javimo štiričrkovno kodo, oni generirajo signal, ki ga nato sprejemnik prepozna in pretvori v zvočni ton 'ding', kateri pomeni, da nam sprejemnik sporoči, ko prihaja klic, ki je le za nas. Občasno je komunikacija iz različnih razlogov nemogoča in pač uporabimo samo datalink brez HF (predvsem nad Indijskim oceanom ponoči).
V nedeljo spet čez Atlantik, iz Frankfurta v Greenville. Pozimi so lepi razgledi, če gre pot zaradi vetrov čez Grenlandijo.


 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.089
5.767
113
blizu močvirne prestolnice
Tako pa potem iz VanZ letala jumbota nastane motel:cheer:
1543637834070.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey